Lautaro Martinez și Mario Rui, în meciul Inter – Napoli. Foto: Profimedia.

Video Inter - Napoli 3-2. Primul eșec în Serie A pentru napoletani

21.11.2021, 21:03
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Inter Milano, cu portarul Andrei Ionuț Radu rezervă, a câștigat meciul de pe teren propriu cu Napoli, scor 3-2, în etapa a 13-a din Serie A, în direct pe Digi Sport 2.

Goluri de excepție la Milano

Este primul eșec din acest sezon de campionat pentru Napoli, liderul clasamentului.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 17 pe arena “Giuseppe Meazza (San Siro)”, prin Piotr Zielinski. Polonezul a avut o execuție superbă, de la marginea careului.

În minutul 24, Kalidou Koulibaly a atins mingea cu mâna în careu, iar Juventus a primit penalty după consultarea sistemului VAR.

Hakan Calhanoglu a înscris de la 11 metri. Inter a condus la pauză, după reușita lui Ivan Perisic din minutul 44, cu o lovitură de cap, în urma unui corner.

Handanovic, salvator pe final de meci

În minutul 61, Lautaro Martinez a marcat pentru Inter, cu un șut superb la colțul lung, din marginea careului.

În minutul 78, Dries Mertens a redus din diferență pentru Napoli, după o execuție remarcabilă de la 18 metri.

În minutul 90+1, Napoli putea să egaleze, dar Handanovic a avut o intervenție excepțională la lovitura de cap a lui Mario Rui.

VIDEO Rezumatul meciului Inter - Napoli 3-2

• Inter: Handanovic - Skriniar, Ranocchia, Bastoni - Darmian, Barella (Dimarco 75’), Brozovic, Calhanoglu (Vidal 62’), Perisic (Satriano 88’) – Lautaro Martinez (Gagliardini 75’), Correa (Dzeko 62’).
  • Napoli: Ospina - Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui - Anguissa, Fabian – Lozano (Elmas 75’), Zielinski, Insigne (Mertens 75’) – Osimhen (Petagna 55’).

Clasamentul din Serie A

Etichete: serie a , inter , napoli

"Nu există așa ceva". Reacția unui bărbat venit din Cehia la o terasă în România unde i s-au pus pe masă cârnați și mici

Turiștii care au ajuns în vestul țării, la Băile Felix, s-au bucurat de o baie în piscină, dar și de petrecerea cu spumă. Nu a lipsit nici mâncarea tradițională, gazdele au pregătit un adevărat festin pentru turiștii veniți din toate colțurile țării și chiar de peste hotare.

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

Reacția lui Gianluigi Buffon, după ce Man și Mihăilă au promovat cu Parma în Serie A

Vestea primită de Horațiu Moldovan! Decizia luată de Atletico Madrid

Daniel Niculae, prima reacție după comunicatul lui Dan Șucu. Ce mesaj a postat

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”

Fotbaliștii de la FCSB, dezvăluiri neașteptate la un an după ce Farul a luat titlul. ”Nu meritau un comportament civilizat”

Ange Postecoglou, reacție sinceră după ce Tottenham a ajuns la trei înfrângeri consecutive: ”Este corect să spun”

Exclusiv Gigi Becali, sfătuit să îl transfere urgent pe Denis Alibec. ”Singurul jucător care poate face asta”

Oficial A pariat de 50 de ori și acum a primit o nouă suspendare. Ce a transmis Federația

Inter i-a fixat prețul lui Ionuț Radu: românul nu a mai apărat de jumătate de an

Primul fotbalist care pleacă de la Inter, după titlul câștigat în Serie A

PEROZ"Toată lumea săruta un bărbat de 80 de ani". Văduva lui Hugh Hefner, despre partea întunecată a traiului cu milionarul

FILM NOWPierce Brosnan, transformat total pentru cel mai nou film al său. Cum arată fostul James Bond, în imaginile surprinse pe platourile de la „Giant”

Cât costă atacantul sud-african pe care îl vrea Gigi Becali la FCSB! A dat două goluri și a fost desemnat omul meciului citeşte ştirea pe Prosport.ro

Revenire fantastică în a doua semifinală de la Madrid Open. Ce jucătoare se vor întâlni în ultimul act citeşte ştirea pe ziare.com

Fotbalistului considerat mai talentat decât Hagi și care nu s-a înțeles niciodată cu Dobrin. 32 de ani de la tragica moarte a lui Bogdan Bănuță citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place