Video Ionuț Radu a debutat pentru Genoa și și-a ajutat echipa să obțină o mare victorie. Ce au scris italienii după meci

27.09.2018, 09:41
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Ionuţ Radu, portarul echipei naţionalei U-21 a României, a debutat pentru prima echipă a lui Genoa în meciul contra lui Chievo, scor 2-0, într-o etapă intermedieră, a 6-a. Radu i-a luat locul lui Federico Marchetti în formula de start a echipei antrenate de Davide Ballardini, iar prestaţia sa a fost apreciată.

Cu 9 goluri primite în ultimele trei meciuri din Serie A, Davide Ballardini a decis să-l folosească pe Ionuţ Radu în partida cu Chievo. Portarul român a avut câteva intervenţii foarte bune şi şi-a ajutat echipa să obţină cele trei puncte. Prima intervenţie magistrală a venit în minutul 39, când fotbalistul de 21 de ani a blocat şutul expediat de Mehdi Leris, după care s-a evidențiat și la faza imediat următoare, după un corner.

Trei minute mai târziu, Krzysztof Piatek a adus-o pe Genoa în avantaj după un şut din interiorul careului.

În a doua repriză a meciului, Goran Pandev a majorat scorul în minutul 54, cu un şut plasat din marginea careului. Portarul român a ieşit la rampă în minutul 75, când a respins lovitura de cap a lui Federico Barba din apropiere. După acest succes, Genoa ocupă locul opt, după şase etape, cu nouă puncte obţinute.

"Ionuţ Radu a salvat rezultatul cu o intervenţie fenomenală", au scris italienii de la buoncalcioatutti.it. "Ionuț Radu a fost titular în această seară pentru Genoa .... mare noroc să ai un portar cu atât de multă calitate", au scris și cei de la wearefcinter.

În sezonul trecut, Ionuţ Radu a evoluat sub formă de împrumut la Avellino, în Serie B, unde a fost folosit de 22 de ori şi a ajutat echipa din sudul Italiei să evite retrogradarea.

VIDEO CU REZUMATUL PARTIDEI DE DEBUT A LUI IONUȚ RADU ÎN SERIE A

Etichete: serie a , ionut radu , ionut radu genoa , ionut radu romania u21 , ionut radu debut serie a

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași din București, a încercat să apere două fete, fiicele iubitei lui, care îl însoțeau.

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Nu mai există dubii: Tottenham i-a decis viitorul lui Radu Drăgușin!

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

8.300.000€ vrea Gigi Becali: trei echipe din Franța sunt interesate de fotbalistul adus cu 600.000€ la început de sezon

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Fiorentina i-a stabilit un preț uriaș lui Louis Munteanu: atacantul, dorit de Gigi Becali la FCSB

Ce le-a spus Răzvan Lucescu grecilor, după ce a umilit-o pe Panathinaikos și a ajuns la 90 de minute de titlu

Foto Jude Bellingham, postare cu Ianis Hagi de 2.000.000 de aprecieri, după Real Madrid - Alaves 5-0

12.000.000€ pentru Paulo Dybala: echipa care e gata să plătească clauza de reziliere

Oficial E gata! Olivier Giroud, OUT de la AC Milan

PEROZKim Kardashian, cu părul blond și îmbrăcată într-o rochie mulată, un look în stilul Pamela Anderson, anii '90: „Babewatch”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Prima reacție milionarului Dorin Mateiu, bărbatul de 57 de ani care s-ar iubi cu Simona Halep! Ce zice de relație citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fosta iubită a lui Dorian Popa, super distracție în Dubai. Bruneta de 41 de ani și-a luat la ea numai ținute scurte, decupate și mulate