Ionuț Radu, aici în poarta celor de la Genoa / Foto: Getty Images

Video Ionuț Radu, lăudat de Gazzetta dello Sport după prestația excelentă din meciul cu Napoli! Ce au scris italienii

10.11.2019, 10:13
  • SuperLiga: Poli Iași - UTA, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, duminică, 21:00, DGS 1

Ionuț Radu, portarul celor de la Genoa, a fost omul meciului în partida dintre echipa sa și Napoli. Goalkeeper-ul român a apărat excelent în fața napoletanilor și a contribuit enorm la obținerea unui punct foarte important. Italienii au scris despre evoluția foarte bună a jucătorului de 22 de ani.

Ionuț Radu a scos incredibil o minge foarte periculoasă în minutul 86 și a păstrat rezultatul de egalitate, 0-0, într-o deplasare extrem de dificilă.

"Radu a parat tot, iar Piamonti a fost aproape să înscrie", a scris Gazzetta dello Sport.

Ionuț Radu, prestație de zile mari în Napoli - Genoa 0-0

Portarul român a fost în formă maximă pe tot parcursul partidei. Mai întâi a scos la tentativa lui Zielinski în prima repriză, iar după pauză s-a opus și la șutul lui Mertens. La poarta cealaltă, a respins Koulibaly, la fel de spectaculos.

A urmat o nouă paradă a lui Ionuț Radu, care l-a ghicit și pe Fabian Ruiz. Finalul partidei a adus intervenția senzațioanală a eroului naționalei sub 21 de ani a României, de la Europeanul din vară și Napoli-Genoa s-a terminat 0-0.

Napoli - Genoa 0-0 | VIDEO cu rezumatul partidei

Etichete: napoli , genoa , radu , ionut radu , napoli genoa

Sunt extratereștrii pe K2-18b? Telescopul James Webb a fost îndreptat spre planeta pe care au fost detectate semne de viață

Semne de viață extraterestră au fost observate pe o planetă îndepărtată. Potrivit astronomilor, ei au detectat un compus chimic „produs doar de viață” pe Planeta K2-18b, din constelația Leului. Descoperirea făcută acum un an a fost studiată, vineri, cu ajutorul telescopului James Webb, iar rezultatele vor fi aflate peste câteva luni.

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul

Gigi Becali, aroganță la adresa CSA Steaua. ”Echipa aia trebuie desființată”. Cum vrea să obțină marca

Foto Ce a postat Teodora Stoica după ce FCSB a câștigat titlul de campioană

Video Ar fi fost golul sezonului! Execuție de-a dreptul spectaculoasă la Oțelul - Hermannstadt

Video&Foto Așa se primesc campionii! Momente superbe înaintea partidei Inter - Torino

Antonio Conte s-a decis și semnează! Salariu de 6.5 milioane de euro

Napoli, gata să-l transfere pe Philip Otele! Ce plan au italienii cu ”perla” CFR-ului

PEROZSalma Hayek, în mediul ei preferat: în costum de baie, la soare. Actrița de 57 de ani are silueta și tonusul unei tinerele

FILM NOWNicole Kidman, strălucitoare precum un trofeu Oscar. Blonda și-a etalat silueta zveltă și statuară într-o rochie aurie cu paiete

S-au dat de gol la petrecerea FCSB! Riscă să fie amendați. „Orice fum costă 5.000 de euro” citeşte ştirea pe Prosport.ro

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi citeşte ştirea pe ziare.com

Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Megan Thee Stallion, nud pe coperta unei reviste. Artista, dezvăluiri după ce Tory Lanez a împușcat-o în picior