Juventus, prima înfrângere din istorie contra celor de la Sassuolo / Foto: Gettyimages

Video Juventus, premieră istorică negativă la meciul cu Sassuolo. Chiricheș, introdus în ultimele minute ale meciului

28.10.2021, 09:11
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Juventus a fost învinsă de Sassuolo, 1-2, chiar pe teren propriu, datorită unui gol marcat de Maxime Lopez în finalul minutelor de prelungiri.

Fosta campioană a Italiei părea că și-a revenit după startul nefast de sezon, dar ultimele două partide din Serie A au adus doar un punct pentru elevii pregătiți de Max Allegri.

Juventus, prima înfrângere din istoria împotriva celor de la Sassuolo

"Bătrâna Doamnă"  a bifat și o premieră negativă în istoria clubului odată cu înfrângerea din partida contra celor de la Sassuolo. Gruparea pregătită de Allegri nu mai avea vreun eșec în istorie cu formația la care joacă Vlad Chiricheș, fie că vorbim de meciuri jucate la Torino, fie că vorbim de meciuri jucate în deplasare.

Eșecul o lasă pe Juventus la o distanță apreciabilă de liderul AC Milan, care a avut un parcurs aproape perfect până acum. Trupa lui Pioli are 28 de puncte, în timp ce Juve are doar 15 puncte. Napoli poate să facă și ea același punctaj ca Milan, asta dacă învinge în meciul pe care îl are de disputat contra celor de la Bologna, pe teren propriu.

Juventus - Sassuolo 1-2. Lopez a marcat golul victoriei la ultima fază

Meciul a început cu ocazie uriașă a lui Bonucci, după 50 de secunde de joc. La meciul 400 în Serie A, fundașul lui Juventus nu a nimerit poarta poarta din câțiva metri.

La poarta cealaltă, Berardi l-a "întins" pe Perrin, iar Dybala a nimerit bara. Sassuolo a deschis scorul înainte de pauză, prin Frattesi, cu un șut plasat la colțul lung și apoi a trecut din nou pe lângă gol prin Raspoadori.

Juventus - Sassuolo 1-2. Chiricheș a intrat la oaspeți în minutul 86

Juve a dat replica prin Cuadrado, dar șutul său a fost scos de pe linia porții de Ayhan, iar apoi bomba lui Dybala a fost respinsă spectaculos de portar, de sub bară și la aceeași fază, Chiesa a trimis peste.

Juventus a egalat în minutul 76, prin Weston McKennie, însă la ultima fază a mexiului, Maxime Lopez a dat lovitura pe un contraatac, umde a fost scăpat de același McKennie. Lopez a înscris cu o scăriță frumoasă și s-a bucurat în stilul lui Cristiano Ronaldo.

Printre primii care au venit să-l felicite a fost Vlad Chiricheș, care a jucat din minutul 86.

Juventus - Sassuolo s-a terminat 1-2, chiar la meciul 200 al lui Allegri pe banca "Bătrânii Doamne". Ultima înfrângere a lui Juve a fost pe 11 septembrie, cu Napoli.

Etichete: italia , juventus , sassuolo

După ce a câștigat 1 milion $ la loterie, o femeie s-a gândit să mai joace un bilet și a avut o surpriză neașteptată

O femeie care a câștigat 1 milion de dolari la loterie s-a decis după câteva săptămâni să își mai încerce încă o dată norocul și a mai jucat un bilet. A avut parte de o surpriză de proporții.

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”

Foto Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”

Nemaiîntâlnit în SuperLigă: 1.000.000 € dacă merge cu FCSB în Champions League! Anunțul lui Gigi Becali

Răsturnare de situație! Decizia luată de Real Madrid în cazul lui Luka Modric

Exclusiv ”A fost scandal, s-au luat la bătaie”. De ce i-a aruncat Iacob ghetele la gunoi lui Rrahmani

Motivul pentru care Dan Petrescu a revenit la CFR Cluj: ”Aș fi vrut o pauză mai lungă”

Fotbalistul dorit de Gigi Becali ar fi perfect pentru FCSB: ”E top! Își poate arăta calitățile mai bine acolo”

NE-BU-NI-E! O echipă din liga secundă a marcat în minutul 90+9, a câștigat Cupa și va juca în Europa League

Video Juventus - AC Milan 0-0. Gazdele au ratat cât pentru două meciuri și rămân la cinci puncte în spatele ”Diavolului milanez”

Chelsea e gata să se despartă de Mudryk! Ce echipe ”stau la pândă”

PEROZPovești de dragoste ca-n filme. 8 cupluri care au rezistat la Hollywood și secretele relațiilor lor

FILM NOW"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"

Adrian Șut, poate fi primul transfer de milioane pe care Gigi Becali îl face! Clubul de tradiție din Spania vrea să-l cumpere citeşte ştirea pe Prosport.ro

Mihai Mărgineanu a rămas șocat de ce a văzut în Vama Veche: "Bă, voi știți ce mai fac copiii voștri?" citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place