Cristiano Ronaldo și Mario Mandzukic au adus victoria lui Juventus cu Milan

Video Milan - Juventus 0-2. Ronaldo, primul gol pe San Siro. Higuain a fost eliminat și a ratat un penalty

11.11.2018, 23:10
  • SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Juventus a învins-o pe AC Milan, în derby-ul etapei a 12-a din Serie A. Fanii rossonerilor au pregătit o coregrafie specială, dar Mandzukic le-a stricat bucuria după nici 8 minute. Atacantul croat a marcat din centrarea lui Alex Sandro.

Gazdele au avut o şansă uriaşă de a restabili egalitatea. Ajuns în vară la AC Milan, după două sezoane petrecute la Juventus, Gonzalo Higuain a scos un penalty. Tot argentinianul şi-a asumat răspunderea, dar nu a putut înscrie împotriva fostei sale echipe.

În repriza a doua bara l-a salvat şi pe Donnarumma, la lovitura liberă executată de Dybala. Portarul gazdelor nu a mai avut ce face în minutul 81 - Cristiano Ronaldo a înscris cel de-al optulea său gol stagional. Starul portughez nu marcase în precedentele cinci vizite pe San Siro.

Nervii rossonerilor au cedat și Gonzalo Higuain a văzut cartonașul roșu. A avut o reacție dură la adresa arbitrului și cu greu a putut fi ținut. Juventus s-a impus cu 2-0, şi-a mentinut invincibilitatea în Serie A şi are sase puncte avans față de Napoli.

UPDATE 23:30: S-a terminat meciul! Juventus se impune cu 2-0 în fața Milanului, după golurile lui Mandzukic și Ronaldo.

UPDATE 23:14: GOOOOO JUVENTUS! Campioana Italiei face 2-0, prin Cristiano Ronaldo, aflat la primul gol al carierei pe San Siro.

UPDATE 22:20: S-a terminat prima repriză!

UPDATE 22:12: Milan ratează un penalty în minutul 41, după ce șutul lui Higuain a fost respins în bară de Szczesny.

UPDATE 21:40: GOOOOOL JUVENTUS! Mario Mandzukic deschide scorul cu o lovitură de cap, după o centrare perfectă a lui Alex Sandro.

UPDATE 21:30: A început meciul de pe San Siro dintre Milan și Juventus.

UPDATE 20:42: Echipele de start de la Milan - Juventus

Milan (4-4-2): Donnarumma - Calabria, Zapata, Romagnoli, Rodriguez - Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu - Castillejo, Higuain

Juventus (4-3-3): Szczesny - Cancelo, Benatia, Chiellini, Sandro - Khedira, Pjanic, Matuidi - Dybala, Manzdukic, Ronaldo

84 de trofee interne au adunat cele două echipe. Torinezii sunt mai titraţi decât rivalii în campionat (au 34 de titluri, faţă de 18 Milan). "Rossonerii" au însă şapte Cupe ale Campionilor, faţă de numai două Juve.

De-a lungul timpului, nume de legendă au îmbrăcat tricoul uneia sau alteia dintre cluburi. Câţiva jucatori de top au evoluat la ambele, Baggio, Davids, Vieri, Ibrahimovic şi Pirlo, iar dintre actualii componenţi, Bonucci şi Higuain. Acum, meciul îl are în prim plan pe unul dintre cei mai buni jucători ai lumii: Cristiano Ronaldo, câştigător al cinci "Baloane de Aur".

AC Milan - Juventus va fi astăzi, de la 21:30, în direct la Digi Sport 2, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

Etichete: juventus , milan , live video milan juventus , video milan - juventus , live milan juventus

După ce a câștigat 1 milion $ la loterie, o femeie s-a gândit să mai joace un bilet și a avut o surpriză neașteptată

O femeie care a câștigat 1 milion de dolari la loterie s-a decis după câteva săptămâni să își mai încerce încă o dată norocul și a mai jucat un bilet. A avut parte de o surpriză de proporții.

La o lună și jumătate de la moartea fostului ei iubit, Aryna Sabalenka ar avea o nouă relație. Milionarul ar fi căsătorit

A cerut-o în căsătorie, apoi, în decurs de doar o săptămână, a fost surprins cu alte trei femei: ”Viața e frumoasă”

Foto Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”

Nemaiîntâlnit în SuperLigă: 1.000.000 € dacă merge cu FCSB în Champions League! Anunțul lui Gigi Becali

Răsturnare de situație! Decizia luată de Real Madrid în cazul lui Luka Modric

Exclusiv ”A fost scandal, s-au luat la bătaie”. De ce i-a aruncat Iacob ghetele la gunoi lui Rrahmani

Motivul pentru care Dan Petrescu a revenit la CFR Cluj: ”Aș fi vrut o pauză mai lungă”

Fotbalistul dorit de Gigi Becali ar fi perfect pentru FCSB: ”E top! Își poate arăta calitățile mai bine acolo”

NE-BU-NI-E! O echipă din liga secundă a marcat în minutul 90+9, a câștigat Cupa și va juca în Europa League

Video Juventus - AC Milan 0-0. Gazdele au ratat cât pentru două meciuri și rămân la cinci puncte în spatele ”Diavolului milanez”

Chelsea e gata să se despartă de Mudryk! Ce echipe ”stau la pândă”

PEROZPovești de dragoste ca-n filme. 8 cupluri care au rezistat la Hollywood și secretele relațiilor lor

FILM NOW"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"

Adrian Șut, poate fi primul transfer de milioane pe care Gigi Becali îl face! Clubul de tradiție din Spania vrea să-l cumpere citeşte ştirea pe Prosport.ro

Mihai Mărgineanu a rămas șocat de ce a văzut în Vama Veche: "Bă, voi știți ce mai fac copiii voștri?" citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Delia, în costum de baie asortat cu o cagulă tricotată cu coarne, în piscina de acasă. Nu-i pasă de gura lumii și trăiește cum îi place