Denis Drăguș / Foto: Twitter @GaziantepFK

Video Denis Drăguș a marcat din nou! Gaziantep a condus cu 2-0, dar finalul l-a lăsat ”mască” pe Marius Șumudică

05.01.2024, 18:10
  • SuperLiga: CFR - Farul, sâmbătă, 21:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - Sepsi, sâmbătă, 21:00, DGS 2

Denis Drăguș (24 de ani) își continuă forma de senzație și în anul 2024 și a reușit să marcheze în Gaziantep - Pendikspor, scor 2-2.

După ce a încheiat anul 2023 cu un gol și o pasă decisivă în partida cu Karagumruk, scor 3-0, de pe 23 decembrie, fotbalistul român a marcat din nou.

Denis Drăguș a marcat din nou pentru Gaziantep

În partida din etapa a 19-a din SuperLig dintre Gaziantep și Pendikspor, Denis Drăguș a reușit să deschidă scorul.

În minutul 12 al partidei, românul a profitat de o pasă venită de la turcul Mustafa Eskihellac și l-a învins pe neamțul Erdem Canpolat.

A fost primul gol al anului 2024 marcat în SuperLig și cel de-al șaptelea în întreaga stagiune pentru Denis Drăguș.

Gaziantep - Pendikspor 2-2

Gaziantep a intrat la cabine cu avantaj minim, după ce Denis Drăguș a reușit să deschidă scorul.

Echipa lui Marius Șumudică și-a dublat avantajul în minutul 49, după ce Ozcicek l-a învins pe Canpolat din pasa lui Alex Maxim.

Pendikspor nu s-a lăsat, iar în minutul 77 a redus din diferență după ce Ozgenc a marcat din penalty. Trei minute mai târziu, Gaziantep a fost egalată, după ce Yardimci a marcat din pasa lui Kaya.

• Astfel, partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2, iar Gaziantep a rămas pe poziția a 12-a, cu 20 de puncte acumulate în 18 partide jucate.

Pe lângă Denis Drăguș, Marius Șumudică a mizat încă din primul minut și pe ceilalți doi români din lot: Alex Maxim și Florin Niță.

Denis Drăguș, peste jumătate de milion de euro la Gaziantep

Ajuns în luna septembrie la Gaziantep, la scurt timp după instalarea lui Marius Șumudică (52 de ani), Denis Drăguș (24 de ani) a reușit să impresioneze în Turcia, dar și să devină un fotbalist important pentru naționala României.

Împrumutul la Gaziantep pare că a reprezentat cea mai bună alegere pentru Denis Drăguș, care traversează unul dintre cele mai bune momente ale carierei sale. Pe lângă relansarea carierei în Turcia, internaționalul român stă bine și din punct de vedere financiar.

Concret, pentru cele 9 luni petrecute la Gaziantep, Drăguș încasează 600.000 de euro, anunță Fanatik. În cazul în care va continua să confirme, atacantul poate fi transferat definitiv de trupa lui Marius Șumudică, astfel că Standard Liege urmărește cu atenție ceea ce se întâmplă cu fotbalistul în "Țara Semilunei".

Etichete: turcia , marius sumudica , super lig , gaziantep , denis dragus , gol dragus

Motivul tulburător pentru care bărbatul dispărut și găsit în viață după 27 de ani, la doar 100 de metri de casa lui, nu a cerut ajutor

Un tânăr care a fost răpit în urmă cu 27 de ani și a fost găsit acum, în viață, în beciul vecinului său, la doar 100 de metri de casă, nu a strigat după ajutor din cauza unui motiv tulburător, scrie presa algeriană.

Tottenham a primit oferta pentru Radu Drăgușin și a dat răspunsul pe loc

Decizia luată de Parma, după ce Dennis Man a cerut un salariu de 2.000.000 € pe an

Foto A "măcelărit" imnul în fața a 70.000 de oameni și a ajuns să fie batjocorit în întreaga țară: "Retrage-te!"

Ofertă de 1.3 milioane de euro pentru Louis Munteanu! Ce urmează pentru atacant

45.000.000€ pentru "Messi al Turciei"! Real Madrid s-a decis pe loc

Ce lovitură! Denis Alibec a ales între FCSB și Farul

Exclusiv Ilie Dumitrescu și Marius Lăcătuș sunt siguri că nu trebuie să lipsească de la EURO 2024: ”Cel mai bun din SuperLigă”

Foto Valeriu Iftime a intrat în vestiar după Botoșani - Mioveni! Mesajul transmis

Gică Hagi l-a văzut pe Ianis în meciul cu Real Madrid și nu s-a ferit de cuvinte

Internaționalul român asaltat de oferte a spus unde NU vrea să joace: ”Am refuzat”

Răzvan Lucescu, pe lista unui club important din Europa. Antrenorul este aproape de cucerirea titlului cu PAOK în Grecia

PEROZCe poreclă a primit Meghan Markle după vizita în Nigeria: „A fost greu să nu faci această comparație”

FILM NOWOlivia Wilde, fizic impresionant în colanți și bustieră, la ieșirea de la sala de fitness. Actrița, o împătimită a antrenamentelor intense

Încă o confirmare în lotul României pentru EURO, stoperul cu tată român și mamă din Franța! Clubul a fost informat deja citeşte ştirea pe Prosport.ro

WTA Roma: Sabalenka promite "răzbunare" în fața lui Swiatek. "Cu ajutorul vostru, o să o înving" citeşte ştirea pe ziare.com

Accident aviatic în România. Avion prăbușit la Buzău, care ar fi fost cauza citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Antonia, într-o salopetă descheiată până la abdomen, "asortată" cu o atitudine de femme fatale. "Pur și simplu perfectă"