Marius Sumudica, la Gaziantep / Foto: Profimedia

Marius Șumudică aduce la Gaziantep un atacant de națională

• Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1

Marius Șumudică (52 de ani) și-a dat acordul, iar Gaziantep va realiza în cel mai scurt timp cel de-al treilea transfer al iernii.

Până acum, sub comanda tehnicianului român au ajuns alți doi fotbaliști: Deian Sorescu (26 de ani) și Bryan Acosta (30 de ani).

Marius Șumudică îl aduce la Gaziantep pe Joel Fameyeh

Marius Șumudică a cerut un nou atacant care să îi creeze concurență pe post lui Denis Drăguș (24 de ani), iar șefii lui Gaziantep s-au conformat.

Potrivit presei din Turcia, ”Vulturii” sunt la doar un pas să se înțeleagă cu cei de la Rubin Kazan pentru transferul lui Joel Fameyeh (26 de ani).

Atacant central de meserie, fotbalistul din Ghana poate evolua și în benzile atacului. În acest sezon, Fameyeh a apărut în 15 partide pentru Rubin Kazan, timp în care a marcat 3 goluri și a oferit o pasă decisivă.

Marius Șumudică s-a implicat și el în transferul fotbalistului de 26 de ani. Românul a discutat personal cu Famaeyh pentru ca mutarea să se realizeze.

Astfel, dacă Rubin Kazan va accepta oferta celor de la Gaziantep, Joel Fameyeh este așteptat luni, 22 ianuarie, la vizita medicală.

Joel Fameyeh / Foto: Profimedia
  • 1,5 milioane de euro este cota de piață a lui Joel Fameyeh, potrivit transfermarkt.com.
  • Fotbalistul de 26 de ani are și 6 meciuri pentru naționala Ghanei pentru care a marcat și două goluri.
  • Asokwa Warriors, Wa All Stars, Belshina, Dinamo Brest și Orenburg sunt echipele pentru care atacantul a mai evoluat.

Denis Drăguș, gol din pasa lui Alexandru Maxim pentru Gaziantep

Gaziantep a remizat pe terenul lui Sivasspor, scor 2-2, în etapa cu numărul 21 din campionatul Turciei.

Sivasspor a deschis scorul în minutul opt prin Rey Manaj, iar tot el a dus scorul la 2-0, după un sfert de oră de joc. Totuși, Gaziantep a reușit să revină în meci grație golului dat de Denis Drăguș. Românul a marcat din pasa lui Alexandru Maxim.

Gaziantep a reușit să egaleze grație reușitei lui Papy Djilobodji, minutul 41. Echipa lui Marius Șumudică a rămas în 10 oameni, după ce Maxim a văzut de două ori cartonașul galben, minutul 69 și minutul 81.

Drăguș a părăsit și el terenul, în minutul 90+1, iar în locul lui a fost introdus Karakas. Partida s-a terminat la egalitate, 2-2, iar în urma acestui rezultat Gaziantep se află pe locul 14 în Superlig.

Totodată, Deian Sorescu, sosit la echipă în urmă cu trei zile, a fost pe teren la Gaziantep pe toată durata partidei.

Etichete: marius sumudica , superlig , gaziantep , joel fameyeh

Putin amenință că va lovi țările din Europa dacă Ucraina atacă Rusia cu arme occidentale. „Să fie conștienți cu ce se joacă”

Preşedintele rus Vladimir Putin a ameninţat, marţi, că va lovi țări din Europa dacă NATO permite Ucrainei să folosească armamentul occidental pentru a ataca ţinte pe teritoriul rus, transmit agenţiile AFP şi EFE. „Ar trebui să fie conştienţi cu ce se joacă”, avertizează Putin țările NATO.

Exclusiv Gică Craioveanu: ”Nu m-a chemat nimeni și nu înțeleg de ce”. Prezent în studio, Florin Prunea a reacționat

Mădălina Ghenea a publicat imaginile și a urmat ”avalanșa”: ”E jenant ce faci / Ce rușine!”. A venit imediat cu clarificări

Foto În miez de noapte, ”au anunțat” pe site-ul oficial transferul lui Haaland! Ce s-a întâmplat după doar câteva ore

FCSB, spre al treilea transfer al verii! Decizia luată de clubul la care joacă ”starul”

E OUT: prima plecare de la Dinamo, după salvarea de la retrogradare! Avea cel mai mare salariu din lot

Gigi Becali a reacționat, după ce Dinamo a rămas în SuperLiga: ”Vai, săracii”

Exclusiv ”Ai văzut ce a declarat? De abia aștept să-l văd pe Ferguson”. Ilie Dumitrescu, despre întâlnirea Becali-Tănase

Oficial A semnat cu Tottenham: mutarea anunțată de formația lui Radu Drăgușin

Exclusiv Gabi Balint n-a ezitat, după ce au fost publicate imaginile cu Mourinho în vestiarul ”Generației de Aur”

Drăguș, Maxim și Niță au salvat-o pe Gaziantep de la retrogradare! Moruțan va juca în liga a doua

Nu e Fenerbahce! Un alt club a confirmat negocierile cu Jose Mourinho: ”Am rezolvat deja”

PEROZAre 53 de ani, dar arată impecabil. Naomi Campbell și-a etalat silueta într-o rochie transparentă la Festivalul de Film de la Cannes

FILM NOWDemi Moore, zeiță în alb, într-o rochie cu decolteu amețitor. La 61 de ani atrage toate privirile oriunde ar fi

Gigi Becali, ofertă secretă pentru atacantul sud-african Tshegofatso Mabasa! Detaliile negocierilor cu Orlando Pirates citeşte ştirea pe Prosport.ro

Declarații uluitoare după ce a jucat la meciul de adio al Generației de Aur: ”Sunt în doliu. Au fost împușcați în cap de lunetiști” citeşte ştirea pe ziare.com

Transformarea extraordinară a lui Radu Mazăre, în închisoare. Cum a ajuns să arate fostul edil al Constanței citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Și-a ales cel mai decupat costum de baie și a dansat pe ritmuri nebune. Nicole Scherzinger, 45 de ani și un corp de topmodel