Marius Șumudică, la Malatyaspor / Foto Twitter - @YMSkulubu

Marius Șumudică, debut perfect la Malatyaspor! Victorie cu Adana Demirspor, echipa unde joacă Balotelli

16.10.2021, 21:10
  • SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Yeni Malatyaspor s-a impus cu scorul de 2-0 în fața celor de la Adana Demirspor, în etapa a noua din Super Lig.

Aceasta este prima partidă oficială a lui Marius Șumudică la Malatyaspor, după amicalul pierdut în fața lui Gaziantep, fosta echipă a antrenorului român, cu 0-1.

Marius Șumudică, debut cu succes la Malatyaspor! 2-0 cu Adana Demirspor, echipa unde joacă Balotelli

Malatyaspor a fost aproape să deschidă scorul încă din cel de-al doilea minut al partidei, când Buyuk i-a pasat foarte bine lui Tetteh care nu a putut să îl învingă pe portarul gazdelor, Ferhat.

În minutul 13, Adana Demirspor putea marca prin Yunus. Rassoul a pătruns în careu prin flancul stâng și i-a pasat lui Yunus care a șutat în bara transversală. Balotelli a șutat foarte bine în minutul 30, dar goalkeeper-ul formației lui Șumudică, Ertac, a fost atent și a prins balonul.

Malatyaspor a deschis scorul în minutul 36. După o bâlbă în defensiva lui Adana Demirspor, balonul a ajuns la Tetteh care înscris cu un șut din unghi.

Scorul a devenit 2-0 pentru echipa lui Șumudică în minutul 55, când Simon Deli a respins greșit un balon trimis din corner în propria poartă.

Balotelli a fost aproape de gol în minutul 62, dar Ertac și-a făcut treaba din nou și a păstrat avantajul celor de la Malatyaspor.

Aceasta este prima victorie obținută după cinci înfrângeri consecutive bifate de Malatyaspor.

În clasamentul din Super Lig, Yeni Malatyaspor a ajuns pe locul 16 și a scăpat deocamdată de locurile retrogradabile.

Discursul lui Șumudică ținut înaintea meciului cu Adana Demirspor

Înaintea meciului cu Adana Demirspor, Marius Șumudică le-a ținut elevilor săi un discurs prin care a încercat să îi motiveze.

Potrivit celor de la BusabaMalatya, Șumudică s-a întâlnit personal cu fiecare jucător în parte încă de când a revenit în Turcia.

Avem două victorii în opt etape. Treaba noastră nu este deloc ușoară după atâtea înfrângeri consecutive, dar trebuie să uităm trecutul. Uitați ultimele cinci meciuri și priviți înainte. Este timpul să câștigăm”, a spus Marius Șumudică în fața jucătorilor săi, potrivit BusabahMalatya.

Etichete: marius sumudica , super lig , adana demirspor , yeni malatyaspor

Cine a ucis-o pe Karen în 1966? Misterul a fost elucidat abia acum, iar descoperirea a provocat stupoare

La aproape 60 după comiterea unei crime brutale, poliția l-a găsit și arestat pe autor datorită tehnicilor criminalistice de ultimă generație.

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină

Exclusiv ”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

Foto Clasamentul din play-out, după ”U” Cluj - Dinamo: ”Câinii roșii” au urcat pe loc de baraj. Programul meciurilor rămase

Video ”U” Cluj - Dinamo 3-3. Meci ”nebun” pe Cluj Arena! ”Câinii roșii” au urcat pe loc de baraj

Real Madrid a câștigat titlul în La Liga! ”Galacticii”, campioni după ce Barcelona a pierdut pe terenul Gironei

Video Szabolcs Kovacs l-a enervat pe Alex Chipciu, iar căpitanul de la ”U” Cluj a răbufnit pe teren

Exclusiv Florin Prunea l-a sunat pe Emil Boc: ”Niște trepăduși”. Ce i-a spus primarul Clujului: ”Nu era adevărată”

Șumudică știe fotbalistul care nu trebuie să lipsească din primul 11 la EURO: ”N-am văzut în viața mea”

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOWMike Myers, greu de recunoscut la 60 de ani. Interpretul lui Austin Powers a renunțat să-și mai vopsească părul

Patronul din Superligă care se umple de bani de pe urma transferului uriaș pe care-l va face Gigi Becali! „Iau milioane” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Adele, elegantă, pe tocuri, la un meci din NBA, alături de partenerul ei de viață. „Cât de frumoasă ești!”