Dinamo a reușit calificarea în sferturile EHF European League / Foto: captură Digi Sport

Video Bjerringbro Silkeborg - Dinamo 24-27. Performanță extraordinară! ”Dulăii”, în sferturile EHF European League!

02.04.2024, 21:00
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Bjerringbro Silkeborg - Dinamo s-a jucat în această seară, în Danemarca, iar ”Dulăii” s-au impus cu scorul de 27-24. Partida a fost transmisă în direct pe Digi Sport 2.

În meciul disputat la București, CS Dinamo Bucureşti a învins pe Bjerringbro Silkeborg cu scorul de 37-34 (18-16), în prima manşă a play-off-ului competiţiei masculine de handbal EHF European League. În retur, Dinamo a obținut o victorie tot la 3 goluri diferență și a obținut o calificare mare în sferturile EHF European League.

Bjerringbro Silkeborg - Dinamo 24-27. ”Dulăii”, victorie la 3 goluri diferență și calificare în sferturile EHF European League

Dinamo s-a deplasat în Danemarca pentru manșa retur cu Bjerringbro Sillkeborg, iar ”Dulăii” au controlat partida de la început până la final.

Formația antrenată de Xavi Pascual a avut un avantaj de 8 goluri la pauză, dar a scăzut ritmul de joc în repriza secundă și s-a impus doar la 3 goluri diferență.

Astfel, ”Dulăii” au obținut calificarea în sferturile EHF European League, acolo unde se mai regăsesc Sporting, Rhein-Neckar, Nantes, Fuchse Berlin, Skjern, Flensburg și Savehof.

Final de meci. Dinamo s-a impus cu scorul de 27-24.

Min. 47: Akimenko a marcat pe contraatac, iar Dinamo are 22-16!

Min. 37: Scorul este 17-10, după ce ”Dulăii” au scăzut din turații în repriza secundă.

UPDATE. A luat startul repriza secundă dintre Silkeborg și Dinamo.

Pauză! Dinamo a intrat la cabine cu un avans de opt goluri, scor 16-8! ”Dulăii” au făcut o primă repriză solidă.

Min. 25: Silkeborg a marcat, dar Dinamo are un avantaj confortabil, de nouă goluri! Scor 14-5.

Min. 13: Dinamo a înscris din nou și conduce cu 7-2.

Min. 8: ”Dulăii” sunt în continuare în avantaj, scor 4-1.

Min. 2: Dinamo a început foarte bine meciul și conduce deja cu scorul de 2-0!

UPDATE. A început returul dintre Silkeborg și Dinamo.

Chiar dacă au fost momente în care campioana României a condus și cu opt goluri diferență, la final scorul a fost 37-34. Adică o distanță care poate însemna mult, ori nimic.

De altfel, antrenorul Xavier Pascual a lăsat de înțeles că nu ar fi deranjat nici dacă Dinamo ar pierde, dar la un scor care să-i asigure, totuși, calificarea în sferturile de finală.

La București, un gol l-a dat portarul lui Dinamo în meciul cu Bjerringbro Silkeborg

La partida tur, pentru Dinamo au înscris Miklos Rosta 9 goluri, Luka Cindric 6, Ali Zein 6, Andrii Akimenko 5, Nicuşor Negru 3, Javier Humet Gaminde 2, Vladimir Cupara (portar) 1, Dan Racoţea 1, Alex Pascual Garcia 1, Lazar Kukic 1, Stanislav Kasparek 1, Robert Militaru 1.

Vladimie Cupara a apărat 13 şuturi (28,89%).

Am încredere în echipa mea, în staff și în tot restul și știu că vom avea suporterii lângă noi. Mergem acolo ca să câștigăm”, a afirmat Vladimir Cupara, portarul ”Dulăilor”.

În acest moment, cel mai important este că avem trei goluri în față și după meciul cu Silkeborg, vom vorbi. Dacă o să câștigăm, e bine, dacă nu câștigăm și pierdem la două, trei goluri, vedem ce se întâmplă”, a spus antrenorul Xavier Pascual, fostul selecționer al României.

Etichete: xavier pascual , video bjerringbro silkeborg - dinamo , vladimir cupara

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași din București, a încercat să apere două fete, fiicele iubitei lui, care îl însoțeau.

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu ”pătrățelele” fotbaliștilor de la Corvinul și a reacționat: ”Vrei să-ți spun ceva?”

Foto Corvinul a plecat imediat de la Sibiu, după câștigarea Cupei României: a urmat fiesta la Hunedoara

Îngrijorarea americanilor, după ce Simona Halep a abandonat la Trophee Clarins

Carlo Ancelotti a dezvăluit la ce se gândește după ce Real Madrid a învins-o cu 5-0 pe Alaves

"Mi-e scârbă și îmi ajunge!" Mihaela Evi anunță că se retrage după "mizeria" de la meciul de sâmbătă

Campionatul European de Handbal din Danemarca. Franța - Norvegia, finala competiției. Programul ultimei zile

PEROZKim Kardashian, cu părul blond și îmbrăcată într-o rochie mulată, un look în stilul Pamela Anderson, anii '90: „Babewatch”

FILM NOWCum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes

Prima reacție milionarului Dorin Mateiu, bărbatul de 57 de ani care s-ar iubi cu Simona Halep! Ce zice de relație citeşte ştirea pe Prosport.ro

Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO citeşte ştirea pe ziare.com

ITP la 6 luni pentru acești șoferi români, s-a schimbat legea. Care sunt mașinile vizate citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fosta iubită a lui Dorian Popa, super distracție în Dubai. Bruneta de 41 de ani și-a luat la ea numai ținute scurte, decupate și mulate