Trofeul Ligii Campionilor la handbal feminin / Foto: Profimedia

Video Nykobing - Gloria Bistrița 32-24. Înfrângere la opt goluri pentru handbalistele din România

articol scris de Digi Sport
16.11.2024, 18:30
  • Media: Digi Sport Special, marți, 18:00, DGS 1

  • Media: Fotbal European, marți, 22:00, DGS 1

Gloria Bistrița a fost învinsă de Nykobing, scor 24-32, în cadrul etapei a 8-a din EHF Champions League.

Confruntarea dintre cele două echipe a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 2. De asemenea, abonații Digi România au mai putut urmări partida pe site-ul digisport.ro, dar și în aplicația Digi Sport.

Nykobing - Gloria Bistrița 32-24. Jucătoarele din România au fost învinse

Min. 60 - Final de meci. Gloria a fost învinsă cu scorul de 24-32.

Min. 45 - Bistrița a redus din diferență și scorul este 22-21.

Min. 31 - A început a doua repriză!

Min. 30 - Final de primă repriză. Bistrița este condusă la pauză cu 16-13.

Min. 15 - Cele două echipe merg cap la cap! Scorul este 5-5, după jumătate de repriză.

Min. 1 - A început meciul!

Handbalistele de la Gloria Bistrița pleacă din postura de favorite în duelul cu jucătoarele de la Nykobing. Jucătoarele din România vin cu un moral bun, după ce în etapa precedentă le-au învins pe daneze pe teren propriu, scor 37-29.

În cazul unei victorii, Gloria Bistrița ar avansa pe o poziție de play-off, loc în clasament care asigură calificarea în faza următoare a competiției.

De partea cealaltă, danezele de la Nykobing sunt ultimele în Grupa A, cu doar 1 punct acumulat după 7 etape, și speră ca în confruntarea, de pe teren propriu, cu jucătoarele de la Bistrița să obțină prima victorie din actuala stagiune din EHF Champions League.

  • De asemenea, de la ora 19:00, tot în cadrul Grupei A din EHF Champions League, va avea loc duelul dintre Metz și Krim Ljubljana, iar partida va putea fi urmărită în direct pe Digi Sport 2.

Etichete: liga campionilor , gloria bistrita , ehf champions league , nykobing


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Bărbat ucis în bătaie pe o stradă din Sectorul 2, din București. Ce s-a întâmplat cu agresorul

Un bărbat în vârstă de 40 de ani, recidivist, a fost reţinut, luni, de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti, după ce ar fi omorât un bărbat pe o stradă din Sectorul 2 din București.

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

Susținut din tribune de părinți și iubită, David Popovici i-a dedicat victoria unei alte persoane: "Vreau să îi spun că o iubesc"

A divorțat în mare secret de fiul lui Ion Țiriac și a rupt tăcerea! L-a descris în doar patru cuvinte pe miliardar

Ronaldo: ”El e cel mai bun jucător alături de care am jucat vreodată! Era unic”

Exclusiv Ar fi cea mai mare surpriză din istorie! Radu Naum: ”Va lua Cupa Mondială! Franța nu ajunge departe și vă spun de ce”

Andrei Rațiu, deturnat din drumul spre Liverpool?! Cine a intrat pe fir și forțează transferul

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

Live Text Olanda - Maroc 1-1, ACUM, în 16-imile Cupei Mondiale. GOOOL în prelungiri

Julian Nagelsmann și-a anunțat decizia, după eliminarea cu Germania de la Cupa Mondială 2026

Președintele Paraguayului a făcut marele anunț, după ce sud-americanii au eliminat Germania de la CM 2026: ”La naiba”

Germania - Paraguay 1-1 (1-1 d.p. 3-4 d.l.d.). Surpriză uriașă la Cupa Mondială 2026! Paraguay s-a calificat în ”optimi”

Citeşte şi

Dinamo și-a aflat adversarele din grupele Champions League! Duel ”de foc” cu Barcelona

Gloria Bistriţa şi CSM Bucureşti şi-au aflat adversarele din grupele Ligii Campionilor!

PEROZThylane Blondeau, „cea mai frumoasă fată din lume”, s-a căsătorit cu Ben Attal la trei luni de la logodnă. Primele poze de la nuntă

FILM NOWPrimul soț al Angelinei Jolie, de nerecunoscut la 53 de ani. Cum a apărut Jonny Lee Miller alături de fiul său

Andrei Borza n-a plecat în cantonament cu Rapid! Ce se întâmplă cu fundașul giuleștenilor citeşte ştirea pe Prosport.ro

Surpriza Mondialului: Germania, trimisă acasă de o națională „mică”! Cine e a treia națională calificată în optimi citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM Delia a schimbat echipamentul de munte cu costumul de baie. La 44 de ani e în cea mai bună formă a vieții ei

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

Delia a schimbat echipamentul de munte cu costumul de baie. La 44 de ani e în cea mai bună formă a vieții ei

Digi World

Un nou studiu schimbă perspectiva asupra vaccinului anti-COVID. Rezultatele au atras atenția medicilor

Digi Animal World

Le este dor pisicilor de stăpâni când rămân singure? Ce spun specialiștii despre comportamentul lor