Jaqueline Cristian / Foto: Profimedia

Video Jaqueline Cristian, învinsă de Nao Hibino în semifinalele turneului de la Praga

07.08.2023, 11:45
  • Baraj SuperLigă: Botoșani - Mioveni, vineri, 20:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 22:00, DGS 1

Jaqueline Cristian (25 de ani, locul 122 WTA) a fost învinsă de către japoneza Nao Hibino (28 de ani, 136 WTA) în semifinalele turneului pe hard de la Praga, în direct la Digi Sport 2.

Linda Noskova - Nao Hibino, finala turneului de la Praga, în direct la Digi Sport 2

Meciul dintre Jaqueline Cristian și Nao Hibino a fost întrerupt duminică, în setul trei, din cauza ploii, și a fost reluat luni.

Nao Hibino s-a impus în trei seturi, scor 6-4, 6-7 (2), 6-3. Cumulat, partida a durat două ore și 46 de minute.

Tot astăzi, în finală, Nao Hibino o va înfrunta pe cehoaica Linda Noskova (18 ani, locul 71 WTA). Meciul va fi în direct la Digi Sport 2, după ora 12:30.

Jaqueline Cristian - Nao Hibino 4-6, 7-6 (2), 3-6, pe Digi Sport 2, în semifinale la Praga

UPDATE 11:38 Final de meci! Nao Hibino se califică în finală!

UPDATE 11:32 Începe meciul, de la scorul 4-6, 7-6 (2), 2-5 (15-15), cu Jaqueline Cristian la serviciu.

Meciul dintre Jaqueline Cristian și Nao Hibino este amânat din nou din cauza ploii și va fi reluat luni.

UPDATE: Jaqueline Cristian - Nao Hibino: 4-6, 7-6 (2), 2-5 (15-15). Meciul este din nou întrerupt.

UPDATE: Jaqueline Cristian - Nao Hibino: 4-6, 7-6 (2), 1-1 (30-40). Se reia meciul de la Praga

UPDATE: Jaqueline Cristian - Nao Hibino: 4-6, 7-6 (2), 1-1 (30-40). Meciul se întrerupe din nou din cauza ploii.

UPDATE: Jaqueline Cristian - Nao Hibino: 4-6, 7-6 (2), 0-0. Începe al treilea set al meciului.

UPDATE: Jaqueline Cristian - Nao Hibino: 4-6, 7-6 (2). Sportiva din România își adjudecă al doilea set la Tie-Break.

Update 17.07 - Se reia meciul de la Praga.

Update 15.50 - Meciul dintre Jaqueline Cristian și Nao Hibino s-a oprit din cauza condițiilor meteo nefavorabile. Sportiva noastră conducea cu 3-1 în setul secund.

Update 15.30 - Nao Hibino s-a impus în primul set, scor 6-4.

Update 15.15 - Ce meci! Nao Hibino a egalat, 4-4, iar lupta pentru câștigarea primului set e tot mai intensă.

UPDATE 14.54 - Jaqueline Cristian conduce cu 3-0 în primul set, după doar 15 minute de joc.

UPDATE 14.40 - A început meciul!

UPDATE - Startul meciului a fost amânat pentru 14:30.

UPDATE - Startul partidei a fost amânat pentru 13:30.

UPDATE - Partida va începe la ora 12:30.

UPDATE 19:28 Meciul a fost amânat pentru ziua de duminică.

UPDATE 17:30 Meciul a fost din nou amânat. Acesta ar urma să înceapă la ora 18:30.

UPDATE 16:36 Meciul dintre Jaqueline Cristian și Nao Hibino este în continuare amânat din cauza ploii.

UPDATE 15:20 Organizatorii au anunțat că meciul ar putea începe în câteva ore. Plouă în continuare!

UPDATE 12:40 Startul partidei a fost amânat pentru 13:30.

UPDATE 12:20 Continuă să plouă la Praga!

UPDATE 12:00 Startul partidei a fost amânat, din cauza ploii.

Meciul Jaqueline Cristian – Nao Hibino este programat de la ora 12:00, în direct la Digi Sport 2 și în format LIVE VIDEO pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, pentru abonații RCS&RDS.

În „sferturi”, Jaqueline Cristian a trecut de ucraineanca Kateryna Baindl (29 de ani, 98 WTA), scor 6-4, 1-6, 6-2.

Nao Hibino vine după victoria clară în fața cehoaicei Tereza Martincova (28 de ani, 109 WTA), scor 6-1, 6-2.

Jaqueline Cristian și Nao Hibino s-au mai înfruntat o dată, în acest an, în calificările turneului de la Auckland. Japoneza s-a impus în trei seturi, scor 6-3, 4-6, 6-2.

Jaqueline Cristian încearcă să ajungă pentru a doua oară în carieră în finala unui turneu WTA. În noiembrie 2021, românca a ratat șansa de a câștiga trofeul de la Linz, după eșecul cu americanca Alison Riske, scor 6-2, 2-6, 5-7.

Calificarea în finala turneului de la Praga este recompensată cu 20.226 de dolari și 180 de puncte în clasamentul WTA.

Dacă va ajunge în finala turneului pe hard din Cehia, Jaqueline Cristian va reveni între primele 100 de jucătoare ale lumii.

• Locul 58 WTA a fost cea mai bună clasare din cariera lui Jaqueline Cristian.

Cealaltă semifinală a turneului de la Praga este Linda Noskova (Cehia, 71 WTA) – Tamara Korpatsch (Germania, 99 WTA), în direct la Digi Sport 2, după ora 13:30.

Etichete: monica niculescu , wta , praga , jaqueline cristian , nao hibino

Motivul tulburător pentru care bărbatul dispărut și găsit în viață după 27 de ani, la doar 100 de metri de casa lui, nu a cerut ajutor

Un tânăr care a fost răpit în urmă cu 27 de ani și a fost găsit acum, în viață, în beciul vecinului său, la doar 100 de metri de casă, nu a strigat după ajutor din cauza unui motiv tulburător, scrie presa algeriană.

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu ”pătrățelele” fotbaliștilor de la Corvinul și a reacționat: ”Vrei să-ți spun ceva?”

Presa din Grecia, tranșantă după ce PAOK-ul lui Lucescu a ajuns să aibă titlul la mâna ei: "La gunoi!"

Foto A "măcelărit" imnul în fața a 70.000 de oameni și a ajuns să fie batjocorit în întreaga țară: "Retrage-te!"

Ofertă de 1.3 milioane de euro pentru Louis Munteanu! Ce urmează pentru atacant

Dennis Man a solicitat 2.000.000€: clubul urgentează negocierile

Mesajul Rapidului, după ce liderul galeriei giuleștene a fost eliberat din închisoare

Răsturnare de situație în cazul lui Nacho! Ce echipă din Italia a pus ochii pe căpitanul de la Real Madrid

Exclusiv Jucătorul cerut cu insistență de Florin Prunea în lotul României la EURO 2024: ”Nu am nicio scuză să nu-l iau”

Oficial Curățenia continuă! După Joel Matip, Liverpool a decis să renunțe la încă un jucător

Video Sorana Cîrstea - Marketa Vondrousova 7-6 (7/1), 6-3, Jaqueline Cristian- Coco Gauff 1-6, 6-0, 3-6. Spectacol la WTA Roma