Meciurile de la WTA Țiriac Foundation Trophy se dispută lână Arena Națională / Foto: Facebook

Video WTA Țiriac Foundation Trophy | Jaqueline Cristian, Ana Bogdan și Andreea Mitu, calificate în turul doi

12.09.2023, 17:50
  • Premier League: Man. City - West Ham, duminică, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

WTA Țiriac Foundation Trophy a programat astăzi primele partide de pe tabloul principal, în direct pe canalele Digi Sport.

• Turneul de la București oferă 125 de puncte și premii în valoare de 115.000 dolari

Patricia Țig a pierdut în trei seturi în fața Mariei Carle, scor 6-4, 2-6, 2-6. Andreea Mitu s-a calificat în turul doi după ce s-a impus în două seturi în fața Carlotei Martinez Cirez, scor 6-1, 6-3.

Ana Bogdan, una dintre favoritele turneului, a revenit surprinzător de la 5-7, 2-5 și a reușit să o învingă în trei seturi pe Nuria Brancaccio, scor 5-7, 7-5, 6-3.

Jaqueline Cristian - Lulu Sun 6-1, 6-3

UPDATE: Jaqueline Cristian - Lulu Sun 6-1, 6-3. Game, set, meci!

UPDATE: Jaqueline Cristian - Lulu Sun 6-1.  Românca se impune fără probleme în primul set al înfruntării.

UPDATE: Începe meciul!

Ana Bogdan - Nuria Brancaccio 5-7, 7-5, 6-3

UPDATE: Ana Bogdan - Nuria Brancaccio 5-7, 7-5, 6-3: Game, set, meci!

UPDATE: Ana Bogdan - Nuria Brancaccio 5-7, 7-5. Ana Bogdan revine spectaculos în setul doi, iar partida merge în decisiv.

Ana Bogdan (30 de ani, 62 WTA) - Nuria Brancaccio (23 de ani, 207 WTA) este meciul care ne interesează la această oră la WTA București. Din păcate, reprezentanta noastră a pierdut primul set, scor 5-7, la capătul a 50 de minute de dispută.

Ana a avut un procentaj slab de puncte câștigate cu primul serviciu, numai 44%. În schimb, aversara sa a avut 65%. De asemenea, românca a avut doar 4 puncte consecutive câștigate, față de 8 ale italiencei.

Andreea Mitu - Carlota Martinez Cirez 6-1, 6-3

Programat inițial la ora 12:00, startul jocului a fost amânat pentru 13:15 pentru că partida Patriciei Țig s-a întins pe parcursul a două ore și 47 de minute.

Andreea Mitu (309 WTA) a reușit să câștige partida cu Carlota Martinez Cirez după o oră și 15 minute. Jucătoarea din Spania este clasată pe locul 222 WTA.

Patricia Țig - Maria Carle, 6-4, 2-6, 2-6

Prima româncă intrată pe teren a fost Patricia Țig, care a întâlnit-o pe Maria Carle, din Argentina. Sportiva noastră a câștigat primul set, dar apoi adversara sa a condus jocul în cea mai mare parte a timpului, iar la final a obținut o victorie meritată.

Sportiva noastră a câștigat primul set cu 6-4, dar le-a pierdut pe următoarele două cu același scor, 2-6.

Știrea inițială

Pe același canal, de la ora 12:00 trebuia să înceapă partida dintre Andreea Mitu și Carlota Martinez Cirez, din Spania, dar startul se amână din cauza prelungirii meciului Patriciei.

De la 14:00 ar trebui să intre pe teren Ana Bogdan și italianca Nuria Brancaccio. dar ora este sub semnul întrebării.

Jaqueline Cristian și elvețianca Lulu Sun au programată partida de la ora 16:30, în direct pe DGS 2.

Tabloul principal de simplu de la WTA Țiriac Foundation Trophy:

• Ana Bogdan - Nuria Brancaccio (Italia) 5-7, 7-5, 6-3
  • Ylena In-Albon (Elveţia) - Astra Sharma (Australia)
  • Marie Benoit - Chloe Paquet (Franţa) 3-6, 6-2, 6-4
  • Valentini Grammatikopoulou (Grecia) - Anna Bondar (Ungaria) 3-6, 6-2, 4-6
  • Jaqueline Cristian - Lulu Sun (Elveţia) 6-1, 6-3
  • Carlota Martinez Cirez (Spania) - Andreea Mitu 1-6, 3-6
  • Patricia Maria Ţig - Maria Carle (Argentina) 6-4, 2-6, 2-6
  • Alexandra Cadanţu-Ignatik - Jessica Bouzas Maneiro (Spania)
  • Noma Noha Akugue (Germania) - Katarina Zavaţka (Ucraina)
  • Ilina Amariei - Irene Burillo Escorihuela (Spania)
  • Irina Fetecău -Maria Sara Popa 1-6, 6-7
  • Victoria Jimenez Kasintseva (Andorra) - Sara Errani (Italia)
  • Darja Semenistaja (Letonia) - Berfu Cengiz (Turcia)
  • Irina Bara - Camilla Rosatello 7-5, 6-1
  • Carole Monnet (Franţa) - Anca Todoni
  • Darya Astakhova - Viktoria Tomova (Bulgaria) 1-6, 2-6

Programul turneului Țiriac Foundation Trophy

• Marţi 12 septembrie, cu începere de la ora 10:00
    Primul tur de meciuri de pe tabloul principal de simplu.
  • Miercuri 13 septembrie, cu începere de la ora 11:00
    Al doilea tur de meciuri de pe tabloulul principal de simplu și primul tur de meciuri de pe tabloul principal de dublu.
  • Joi 14 septembrie, cu începere de la ora 11:00
  • Vineri 15 septembrie, cu începere de la ora 10:30
    Meciuri din sferturi de finală la simplu și semifinale la dublu.
  • Sâmbătă 16 septembrie, cu începere de la ora 12:30
    Meciuri din semifinale de simplu și finala de dublu.
  • Duminică 17 septembrie, cu începere de la ora 13:00
    Finala de simplu.

Etichete: andreea mitu , ana bogdan , patricia tig , jaqueline cristian , wta tiriac foundation trophy

Și-a cumpărat o dubă și a transformat-o într-o locuință de lux cu 140.000 $. Cum arată în interior și cu cât vinde acum casa pe roți

După ani de zile în care a trăit și a amenajat rulote, o tânără a făcut o pasiune pentru transformarea lor și chiar a intrat într-o comunitate a cărei membri lucrează la proiecte similare.

Foto Gestul lui Ronald Gavril față de Anamaria Prodan, după ce a câștigat centura WBC Latino

Oficial Simona Halep, OUT! Fostul lider mondial a luat decizia

"A fost frânt!" Le-a cerut coechipierilor să nu-i paseze în meciul cu Manchester City și englezii au aflat totul

Dennis Man, gata să semneze "contractul carierei"! Fotbalistul a sosit în România

S-a supărat și nu mai semnează prelungirea cu Real Madrid! I-au promis un salariu uriaș și i-au garantat locul de titular

Live Video&Text Oțelul - U Cluj 0-0, Digi Sport 1. Gălățenii au ratat un penalty!

Roberto De Zerbi va semna cu un club uriaș. Ziariștii din Anglia au aflat unde va ajunge fostul jucător de la CFR Cluj

Scandal în La Liga: suspiciune de blat la un meci decis în minutul 90+6! Ancheta e în plină desfășurare

Jurgen Klopp a anunțat că s-ar putea retrage definitiv

Video Sorana Cîrstea - Marketa Vondrousova 7-6 (7/1), 6-3, Jaqueline Cristian- Coco Gauff 1-6, 6-0, 3-6. Spectacol la WTA Roma

Video Ana Bogdan - Leylah Fernandez 6-4, 6-1. Românca a avut o prestație excelentă și s-a calificat în turul II la WTA Roma

PEROZUn bărbat și-a părăsit iubita după o excursie cu cortul: „Nu o voi ierta niciodată pentru ceea ce a făcut”

FILM NOWBilly Zane, de nerecunoscut în primele imagini din filmul „Waltzing With Brando”. Starul din „Titanic” îl interpretează pe Marlon Brando

Rapid, oferte pentru Juan Bauza şi Karlo Muhar! Dan Şucu e all-in cu transferurile de la Mititelu şi Varga citeşte ştirea pe Prosport.ro

Emma Răducanu, mișcare îndrăzneață. S-a retras de la Roland-Garros și așteaptă o minune citeşte ştirea pe ziare.com

Doliu în sportul din România! A murit un mare campion, Sorin Pop avea 56 de ani citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fostul soț al lui Gwen Stefani și-a făcut o iubită care pare geamănă artistei. Xhoana X, pozată în costum de baie în Mexic