ostapenko
Jelena Ostapenko a învins-o pe Simona Halep în semifinale la Dubai / Foto: Profimedia

Video Jelena Ostapenko, “bestia nera” pentru Simona Halep. Prima reacție a letonei după calificarea în finala de la Dubai

articol scris de Digi Sport
18.02.2022, 17:11
  • SuperLiga: Metaloglobus - Petrolul, vineri, 19:45, DGS 1

  • SuperLiga: Csikszereda - Rapid, vineri, 22:00, DGS 1

Letona Jelena Ostapenko (21 WTA) s-a calificat în finala turneului de la Dubai, după victoria împotriva Simonei Halep (23 WTA), scor 2-6, 7-6 (0), 6-0, în direct pe Digi Sport 2.

Jelena Ostapenko: "Am luptat împotriva unei jucătoare foarte bune"

Este al doilea eșec dureros suferit de Simona Halep în fața Jelenei Ostapenko, după finala de la Roland Garros din 2017.

La finalul partidei, Jelena Ostapenko a avut cuvinte de laudă pentru Simona Halep.

Ostapenko (24 de ani) are o săptămână de vis la Dubai, după ce a învins patru campioane de Grand Slam: Sofia Kenin, Iga Swiatek, Petra Kvitova și Simona Halep.

  • În finala turneului de la Dubai, sâmbătă, în direct pe Digi Sport 2, Jelena Ostapenko o va înfrunta pe rusoaica Veronika Kudermetova (31 WTA), care a profitat de retragerea cehoaicei Marketa Vondrousova (38 WTA), înainte de startul partidei.

"Vocea mea e puțin căzută, dar sunt foarte fericită. Am luptat împotriva unei jucătoare foarte bune, știam că va fi un meci foarte greu. A trebuit să fiu la cel mai înalt nivel. Vă mulțumesc peste susținere!

Am jucat împotriva unei campioanei de Grand Slam în fiecare rundă, nu este ușor. N-a fost cea mai bună tragere la sorți pentru mine, fiecare meci a fost o bătălie. Cred că am avut o mentalitate bună în acest meci, chiar dacă nu m-am simțit foarte bine. Dar am luptat și am câștigat meciul", a spus Jelena Ostapenko, la finalul partidei cu Simona Halep.

Jelena Ostapenko are patru titluri WTA în palmares, la simplu, inclusiv un trofeu de Grand Slam: Roland Garros (2017).

Etichete: finala , wta , simona halep , halep , dubai , ostapenko , jelena ostapenko , veronika kudermetova


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Moartea lui Felix Baumgartner. „Am încercat să-l reanimez, dar era imposibil. S-a prăbușit ca o rachetă”

Se gândea la turneul de darts care urma să înceapă în scurt timp, când o parapantă motorizată a căzut din cer și s-a prăbușit la zece metri distanță. Giuseppe Frigerio, din localitatea italiană Erba, a fost primul care a încercat să-i acorde primul ajutor sportivului Felix Baumgartner, parașutist și BASE jumper cunoscut în lumea sporturilor extreme: austriacul, în vârstă de 56 de ani, a murit la 17 iulie la Porto Sant'Elpidio, în regiunea Marche, unde se afla în vacanță, scrie La provincia di Como.

Descarcă aplicația Digi24
TOP ARTICOLE

S-a terminat: ”cel mai tare cuplu din sport” e istorie! A venit confirmarea despărțirii și s-a aflat motivul

Scorul serii în Europa! 1-0 la pauză și un rezultat final la care nu se aștepta nimeni

Ion Țiriac n-a stat la discuții, după gafa făcută de americani: a plecat imediat! ”I-am făcut handicapați”

Oficial A venit decizia TAS! Mihai Rotaru, învins

Gigi Becali s-a răzgândit și a ales: din liga a doua, pentru Liga Campionilor! Au început negocierile pentru transfer

RECOMANDĂRILE REDACȚIEI

Cel mai mare salariu din carieră! Câți bani va câștiga Ianis Stoica

Replică de la 2.600 de kilometri! A aflat ce a spus Gigi Becali și n-a stat pe gânduri

”Mi-au distrus viața”. A fost suspendată patru ani și a răbufnit: ”Sunt nevinovată”

Exclusiv Craiova i-a spus ”nu”, iar acum a ajuns la Liverpool! Rateu de 30 de milioane de euro al oltenilor

Citeşte şi

Oficial Andrea Pirlo a semnat: destinație surpriză

Ashleigh Barty a văzut că Simona Halep are o nouă "dragoste" și i-a scris imediat un mesaj

PEROZCum arată Jennifer Lopez, în 2025, la 56 de ani. Secretul care o ajută pe artistă să arate ca în tinereţe

FILM NOWSalma Hayek, dans senzual lângă piscină. Cum arată actrița în costum de baie la 58 de ani: „Tu nu îmbătrânești deloc?”

Motivul pentru care s-au blocat negocierile dintre Marius Ștefănescu și Dinamo! Câinii speră să rezolve azi transferul citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ianis Hagi vrea mulți bani la semnătură: "E vorba de suma cerută" citeşte ştirea pe ziare.com

PROFM t.A.T.u, din nou pe scenă după 20 de ani. Reacțiile, extrem de dure: „Au spus că nu se suportă. Oare au rămas fără bani?”

Comentarii
Ne rezervăm dreptul de a modera/bloca/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/instituții
Incarca mai multe comentarii...
ProFm

t.A.T.u, din nou pe scenă după 20 de ani. Reacțiile, extrem de dure: „Au spus că nu se suportă. Oare au rămas fără bani?”

Digi World

Detaliul pe care-l ignori de cele mai multe ori când folosești mașina de spălat și care-ți poate aduce doar mai multe bacterii în haine

Digi Animal World

Val de reacții după ce o femeie a spus că își lasă câinele singur în curte toată ziua: „Vă rog să citiți înainte să mă numiți crudă”