Două victorii şi un eşec pentru românce în ziua a treia de la Roland Garros

29.05.2018, 19:25
  • EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 3

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

UPDATE 21:20 Bogdan - Vondrousova 6-3, 1-6, 6-4. Victorie a Anei Bogdan (66 WTA), care a devenit a patra româncă ajunsă în turul secund la Roland Garros, după Alexandra Dulgheru, Mihaela Buzărnescu şi Irina Begu.

UPDATE 21:07 Bogdan - Vondrousova 6-3, 1-6, 4-4. Revenire a cehoaicei aflată pe locul 94 WTA în setul decisiv.

UPDATE 20:56 Bogdan - Vondrousova 6-3, 1-6, 4-1. Ana Bogdan a realizat un break la 0, la scorul de 2-1, şi e la două game-uri de victorie.

UPDATE 20:35 Bogdan - Vondrousova 6-3, 1-6. Marketa Vondrousova a egalat la seturi, iar actul decisiv va stabili învingătoarea.

UPDATE 20:24 Bogdan - Vondrousova 6-3, 1-4. Jucătoarea din Cehia are avantajul unui break în setul secund.

UPDATE 20:03 Bogdan - Vondrousova 6-3. Românca a realizat break-ul la 3-2, suficient pentru a câştiga primul set.

UPDATE 19:45 Bogdan - Vondrousova 3-2. Niciun break până acum în partida Anei Bogdan.

UPDATE 19:25 A început partida Anei Bogdan contra cehoaicei Marketa Vondrousova, din turul 1 de la Roland Garros.

UPDATE 17:49 - VICTORIE! Irina Begu reușește să-și adjudece a patra minge de meci și să câștige partida cu 6-4, 5-7, 9-7, după mai bine de trei ore de joc! În decisiv, sportiva noastră a fost condusă cu 5-2, dar a câștigat patru game-uri la rând și a rămas în meci. Irina a servit pentru victorie la 6-5, dar Schmiedlova a rezistat și a făcut rebreak. În cele din urmă, Irina a avut nervii mai tari și și-a adjudecat decisivul cu 9-7.
Pentru sportiva noastră urmează tutrul secund, unde se va duela cu chinezoaica Shuai Zhang, favorita 29. Partida va avea loc cel mai probabil joi, la o ora ce urmează a fi stabilită de organizatori.

Irina și-a asigurat un cec în valoare de 79 de mii de euro pentru această victorie.

UPDATE 17:50 - Trei mingi de meci pentru Irina, pierdute din păcate!

UPDATE 17:45 - Irina face breaek și servește din nou pentru a obține victoria!

UPDATE 17:40 - Irina rezistă, nu îi lasă nicio minge de meci adversarei şi face 7-7.

UPDATE 17:36 - Schmiedlova își face cu greu serviciul, dar reușește să revină la conducea setului, 7-6.

UPDATE 17:27 - Din păcate, Irina își pierde serviciul și scorul redevine egal, 6-6.

UPDATE 17:21 - Un nou break pentru sportiva noastră, care va servi pentru meci!

UPDATE 17:16 - Irina câștigă al treilea game la rând și egalează, 5-5!

UPDATE 17:12 - Irina face break și rămâne în meci! 5-4 pentru Schmiedlova

UPDATE 17:06 - Irina iși face serviciul, dar Schmiedlova servește acum pentru a obține victoria

UPDATE 17:01 - Slovaca se distanețează la 5-2 și e la un game de victorie. Servește Irina

UPDATE 16:52 - Irina face rebreak și revine la un game în urma Schmiedlovei

UPDATE 16:45 - Schmiedlova face break și conduce cu 3-1

UPDATE 16:40 - Irina face imediat rebreak

UPDATE 16:36 - Slovaca face break și are 2-0

UPDATE 16:25 - Begu a pierdut, în cele din urmă, setul secund, scor 5-7. Se intră în decisiv

UPDATE 16:15 - Este egalitate în setul secund, dintre Begu și Schmiedlova, 5-5

INFO: Gavrilova a avut parte de meciuri de maraton în 3 din ultimele 4 partide disputate în primul tur al unui Grand Slam, iar acum este prima dată când a câștigat.

UPDATE 16:10 - Game-ul trecut a fost cheia care a declanșat căderea Soranei, care pierde, în cele din urmă, partida, scor 6-4, 6-7, 3-6. Meciul a durat două ore și 44 de minute. Pentru prezenţa în primul tur, Sorana Cîrstea a obţinut 10 puncte şi 40.000 de euro.

UPDATE 16:06 - Sorana Cîrstea nu mai joacă la fel de bine în setul decisiv, iar greșelile neforțate au făcut ca scorul să devină 5-3 pentru Gavrilova, care va servi pentru meci

UPDATE 15:52 - Setul secund a început sub semnul echilibrului. Jucătoarea din Slovacia conduce cu 3-2, iar Begu urmează la serviciu.

UPDATE 15:32 - Irina Begu a câștigat primul set al meciului cu Anna Karolina Schmiedlova, scor 6-4

UPDATE 15:17 - Australianca s-a impus la tie-break în setul secund, scor 7-6, și se intră în decisiv

UPDATE 15:13 -A început și meciul Irinei Begu cu Anna Karolina Schmiedlova. Românca a luat un break și conduce cu 5-3

UPDATE 15:10 - 6-6, după ce Sorana a dat ultimele două mingi din game în fileu

UPDATE 15:06 - Bravo, Sorana! 6-5 pentru jucătoarea din România. Serveşte australianca

UPDATE 15:00 - Scorul este 5-5

UPDATE 14:32 - S-a reluat meciul dintre Sorana Cîrstea şi Daria Gavrilova, cu cea de-a doua la serviciu

UPDATE 13:25 - Ploaia a întrerupt partida dintre Sorana Cîrstea şi Daria Gavrilova. Scorul este 6-4, 2-1, 30-40 şi serveşte australianca

UPDATE 13:04 - Sorana a avut un joc solid în game-ul al zecelea, pe care l-a câştigat şi a încheiat primul set, 6-4

UPDATE 13:00 - Jucătoarea noastră a pierdut game-ul pe propriul serviciu, la 15, şi scorul a devenit 5-4.

UPDATE 12:57 - Sorana Cîrstea are 5-3 şi seveşte pentru câştigarea setului

UPDATE 12:10 - A început meciul Soranei Cîrstea cu Daria Gavrilova, din turul I, de la Roland Garros.

Zi plină de românce marţi, la Roland Garros. Patru jucătoare din ţara noastră vor juca în a treia zi a competiţiei pentru un loc în turul secund la Grand Slam-ul de la Paris, unde au ajuns deja Mihaela Buzărnescu şi Alexandra Dulgheru.

Sorana Cîrstea va deschide ziua pe terenul 6, de la ora 12.00, cu un meci contra australiencei Daria Gavrilova, cap de serie numărul 24 al turneului.

Irina Begu va disputa al doilea meci de marţi de pe terenul 4, după ora 13.30, contra slovacei Anna Schmiedlova.

Pe acelaşi teren, Ana Bogdan o înfruntă pe cehoaica Marketa Vondrousova în ultima partidă a zilei, după ora 16.30.

Simona Halep va juca ultimul meci al zilei pe Terenul Philippe-Chatrier, contra americancei Alison Riske, după ora 18.30.

Etichete: cirstea , roland garros , halep , tenis roland garros , begu , ana bogdan , program romance roland garros , program marti roland garros

O olandeză cu depresie va fi eutanasiată, pentru că „nu mai poate face față”. Are doar 28 de ani

O olandeză de 28 de ani, sănătoasă din punct de vedere fizic, a decis să fie eutanasiată, pentru că - spune ea - nu mai poate lupta cu depresia, autismul și cu tulburarea Borderline.

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

Barcelona nu mai stă la discuții: îi reziliază contractul fotbalistului pe care a plătit 36.000.000€. Anunțul spaniolilor

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene

”Tatăl meu `a explodat`!” Fiica unui antrenor a spus totul: ”Eram minoră și e o infracțiune”. Cu ce se ocupă tânăra

Foto ”De ce aveți nevoie de 6 bodyguarzi ca să vă escorteze?”. Reacția lui Dan Șucu

A auzit ce transferuri vrea să facă Gigi Becali și a dat verdictul: ”Nu știu dacă poate să-i ia locul”

Anunțul făcut de tatăl lui Kylian Mbappe despre starul de la PSG

FCSB revine în Ghencea! ”E semnat contractul cu CSA. Sper să nu se supere Meme”

Wild card pentru Simona Halep înainte de Roland Garros

România și-a aflat adversara din ”optimile” Billie Jean King Cup

PEROZO tânără a creat isterie în mediul online după ce a dezvăluit de ce îi plac bărbații în vârstă: „Mă simt în siguranță”

FILM NOWFiicele lui Nicole Kidman, apariție rară pe covorul roșu alături de mama lor. Puștoaicele au atras toate privirile

Viciul lui sunt femeile! S-a logodit cu o actriță, iar la câteva zile s-a afișat cu un manechin citeşte ştirea pe Prosport.ro

Cum vrea Sorana Cîrstea s-o egaleze pe Simona Halep: ”Ea a câștigat deja, m-ar putea lăsa să câștig eu” citeşte ştirea pe ziare.com

Toți șoferii care au asta în mașină iau amendă 2.900 lei și permisul suspendat. Se confiscă pe loc citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Lady Gaga, în fustă scurtă de tenis, la sport cu iubitul. Solista și Michael Polansky își trăiesc iubirea discret