Sorana Cîrstea, la Indian Wells / Foto Profimedia

Video Sorana Cîrstea - Elina Svitolina 6-4, 4-6, 6-7. Eșec dramatic pentru româncă la Indian Wells. Irina Begu, eliminată și ea

10.10.2021, 23:10
  • SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - FCSB, luni, 21:00, DGS 1

Sorana Cîrstea și Irina Begu au fost eliminate în runda a treia a turneului de la Indian Wells.

Sorana Cîrstea (40 WTA) a cedat în fața Elinei Svitolina (7 WTA), după o oră și 33 de minute, cu scorul de 6-4, 4-6, 6-7.

Sorana Cîrstea și Irina Begu, eliminate de la Indian Wells

Sorana a făcut un prim set solid în fața ucrainiencei. Svitolina a făcut primul break în fața româncei la scorul de 2-2, dar nu a putut confirma în game-ul următor. Situația s-a repetat și în următoarele două game-uri. După un set câștigat de Sorana pe serviciu propriu, românca a făcut break și a închis primul set.

În cel de-al doilea set, la fel de echilibrat, Sorana a avut un game pierdut pe serviciu propriu, Svitolina a profitat și a menținut avantajul.

Partida a mers în decisiv. Sorana Cîrstea a făcut break-ul în fața lui Svitolina la scorul de 3-2, dar nu a putut profita de avantaj, iar ucrainianca a făcut rebreak. Setul a ajuns în tie-break, unde Svitolina s-a impus cu 7-3.

Irina Begu (61 WTA) a fost eliminată din turneul de la Indian Wells după ce a pierdut în fața lui Shelby Rogers (44 WTA) cu scorul de 0-6, 2-6, în partida care a durat o oră și 13 minute.

În primul set al înfruntării, jucătoarea din Statele Unite ale Americii a reușit trei break-uri în fața româncei. Nici în setul doi, Begu nu s-a descurcat mai bine și a cedat două game-uri pe serviciu propriu.

Sorana Cîrstea - Elina Svitolina 6-4, 4-6,6-7. Eșec dramatic pentru româncă la Indian Wells

UPDATE 00:54: Game, set, meci! Sorana Cîrstea pierde duelul cu Elina Svitolina după ce setul decisiv a ajuns în tie-break. Jucătoarea din Ucraina s-a impus în tie-break cu 7-3.

UPDATE 00:20: Sorana Cîrstea reușește break-ul în fața Elinei Svitolina și face 4-2 în decisiv.

UPDATE 23:54 Meciul intră în set decisiv după ce Elina Svitolina s-a impus cu 6-4 în actul secund. Sorana Cîrstea a condus cu 40-15 la scorul de 4-5, dar nu a putut fructifica mingile de break.

UPDATE 23:35 Elina Svitolina are avantajul unui break, dar Sorana Cîrstea ține aproape și reușește lovituri magistrale pentru 3-4.

UPDATE 23:10 Set câștigat de Sorana Cîrstea! Jucătoarea noastră se impune cu 6-4 după o luptă acerbă cu Svitolina.

Românca a întrerupt o serie 4 breakuri pentru a conduce cu 5-4, apoi a fructificat a 3-a minge de set.

UPDATE 22:50 Egalitate 3-3 după o jumătate de oră. Svitolina a reușit primul break pentru 3-2, dar Sorana a ripostat imediat după un game maraton și 6 mingi de break.

Românca a reușit și câteva lovituri frumoase.

UPDATE Ora 22:20 A început partida.

Irina Begu urmează să aibă o misiune care pare mai facilă față de a Soranei. Begu o să se confrunte cu Shelby Rogers, locul 44 WTA. În ultimul tur, românca a trecut de Belen Teichmann ( 7-5, 6-1).

Irina Begu - Shelby Rogers 0-6, 2-6

UPDATE 00:25: Game, set, meci! Irina Begu pierde duelul cu Shelby Rogers cu 0-6, 2-6.

UPDATE 23:40 Irina Begu pierde primul set fără drept de apel, 0-6 după 25 de minute de joc.

UPDATE ora 23:14 A început partida.

Indian Wells, ziua 5 | Programul partidelor care vor fi ÎN DIRECT pe canalele Digi Sport

Digi Sport 4

Sharon Fichman (CAN)/Giuliana Olmos (MEX) - Makoto Ninomiya (JPN)/Sabrina Santamaria (USA), 21:00
Irina-Camelia Begu (ROU) - Shelby Rogers (USA), nu inainte de 23:00
Yulia Putintseva (KAZ) - Jelena Ostapenko (LAT) 01:00.

Etichete: wta , irina begu , sorana carstea , indian wells

O regină a frumuseții din Ecuador a fost găsită de mafioți după ce a dezvăluit pe Instagram unde se află și nu a mai scăpat cu viață

O fostă concurentă la Miss Ecuador, Landy Parraga Goyburo a fost împușcată mortal în restaurantul unde lua masa, după o postare în care anunța unde era. Numele ei fusese legat de un traficant de droguri care fusese ucis în închisoare.

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

O actriță celebră din SUA a văzut un român și a izbucnit imediat în râs. Ce a urmat

A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model

OUT de la FCSB, după șapte ani! ”Roș-albaștrii” îi caută deja înlocuitor

Foto Dan Petrescu a reînceput treaba la CFR Cluj, soția, Adriana, a plecat la mii de kilometri. Cine a însoțit-o

Live Video&Text CFR Cluj - Rapid 3-2, ACUM, în direct la Digi Sport 1. Giuleștenii au ratat penalty

45.000€ pe lună! A cerut cel mai mare salariu din SuperLigă ca să se transfere la FCSB

Video CFR Cluj, iertată de un cartonaș roșu în meciul cu Rapid? ”Crampoanele pe gambă” / ”E grav, sincer!”

Ce a spus Postecoglou, după ce Radu Drăgușin a ajuns la 6 meciuri consecutive fără minut jucat

Video Sorana Cîrstea - Alexandra Eala 6-3, 6-7 (6-8), 6-4. ”Sori” e în turul 3! Irina Begu - Madison Keys 6-7 (3-7), 6-7 (6-8)

Video Irina Begu - Linda Fruhvirtova 6-4, 7-6, Ana Bogdan - Xiyu Wang 7-6, 6-7, 2-6. Trei românce, în cursă la WTA Madrid

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOWAnne Hathaway, superbă în roșu, într-o rochie fără bretele, cu crăpătură lungă pe picior. E trecută de 40 de ani, dar e neschimbată de două decenii

Fotbalistul dorit de Gică Hagi într-un transfer cu schimb de jucători între el și Gigi Becali a luat decizia! citeşte ştirea pe Prosport.ro

Milionarul Arpad Paszkany, cadou de Paște de peste 100.000 de euro pentru noua iubită: ”A venit iepurașul” FOTO citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Cher, adevăratul motiv pentru care se întâlnește cu bărbați tineri: „Cei de vârsta mea sunt toți morți!”