Timis baschet

Video BC Timişoara - CS Phoenix Galaţi 93-76. A treia victorie consecutivă pe teren propriu

Video Anadolu Efes - Panathinaikos 91-83. A doua victorie a gazdelor vine după overtime

Steaua U Cluj

Video Steaua - U Cluj 84-95. Ardelenii urcă pe primul loc în Liga Națională

euroliga

04.11.2016, 22:22
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Meci spectacol în etapa a cincea a sezonului regulat din Euroligă - Anadolu Efes şi Panathinaikos au mers cap la cap în duelul de la Istanbul, deşi grecii erau cu nouă locuri mai sus în grupa de 16.

Câştigătorii Euroligii în 2011, oaspeţii s-au şi impus în primele două sferturi, iar la pauză conduceau cu 42 - 35. Diferenţa de şapte puncte a fost ştearsă în sfertul trei, tranşat de turci cu 18-11.

Cum ultima parte s-a terminat la egalitate, 17-17, s-a intrat în overtime. Acolo, Anadolu s-a distanţat abia în ultimele cinci minute şi, în final, s-a impus la opt puncte, 91-83.

A fost abia a doua victorie pentru turci în sezonul actual de Euroligă, în timp ce Panathinaikos, aflată în play off, a suferit al doilea eşec.

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Video Minute de panică la Istanbul, în Euroligă. Un jucător a căzut în cap după un slam dunk

accidentare baschet

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Video Olympiacos - Real Madrid 92-83. Grecii s-au impus în prelungiri. A treia înfrângere la rând a ibericilor