baschet pitesti

Video BCMU Piteşti - BC Mureş 72-63. Gazdele au întors rezultatul în ultimul sfert

Video BC Timişoara- SCM U Craiova 103-105. Oltenii au învins, dar au fost eliminaţi din Cupa României

steaua baschet

Video Kormend - Steaua 91-75. Start ratat pentru roş-albaştri în noul sezon

baschet craiova

04.10.2017, 21:40
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

SCM U Craiova a câştigat la Timişoara, dar a părăsit Cupa României. Baschetbaliştii olteni s-au impus cu 105-103, însă aveau de recuperat un deficit de 6 puncte după eşecul din tur.

Meci extrem de disputat în primul tur al Cupei României. SCM U Craiova a învins, la Timişoara, cu 105-103, dar nu a fost suficient pentru a se califica în Final 8, după ce bănăţenii câştigaseră în tur cu scorul de 82-76.

Obligaţi să recupereze deficitul de 6 puncte, oltenii au preluat controlul în startul meciului şi conduceau în sfertul doi cu 45-32.

Timişorenii nu s-au dat bătuţi. Au alergat după egalare în partea a doua şi au obţinut-o, cu 4 minute şi jumătate înainte de final, când scorul a devenit 87-87.

Oltenii au forţat din nou pe final şi, ccând mai era de jucat un minut, conduceau cu 102-96, scor la care erau calificaţi. Bănăţenii au rămas în joc, iar Siriscevic a adus victoria Craiovei, cu un coş de 3 puncte înscris în ultimele 7 secunde.

"E un obiectiv atins, dar sunt stări de spirit amestecate. Am marcat 103 puncte, dar am primti 105. Am obţinut calificarea, dar am pierdut un meci acasă, ceea ce mă deranjează", a declarat antrenorul lui BC Timişoara, Tudor Costescu.

Siriscevic a fost cel mai bun jucător al oaspeţilor, cu 38 de puncte, în timp ce de la Timişoara s-a remarcat Jeremic, cu 26 de puncte.

Actrița Dorina Chiriac a publicat pe pagina sa de Facebook o scrisoare deschisă în care le cere...

collage

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Adversara FCSB e echipa momentului în Italia. Lazio are al patrulea cel mai prolific atac din Europa