cluj baschet

Video U-BT Cluj - Phoenix Galaţi 91-75. A opta victorie în zece etape pentru ardeleni. Urmează derby-ul

Video BC Timișoara - U-BT Cluj 70-81. Ardelenii termină anul pe primul loc!

baschet Oradea

Video CSM Oradea - Steaua 89-81. Bihorenii termină anul la un punct de podium

U Cluj baschet

27.12.2017, 19:15
  • La Liga, etapa a 20-a: Betis - Barcelona (ACUM, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (ACUM, 21:45, Digi Sport 2)

Derby-ul etapei a 11-a s-a disputat la Timişoara, între Baschet Club şi campioana U-BT Cluj, ocupantele locurilor 2 și 3. În cele din urmă, oaspeții s-au impus cu 81-70.

Clujenii au condus în permanență până în sfertul 4. Cu 6 minute și 38 de secunde înainte de final, gazdele au reușit să fie în avantaj pentru prima dată pe tabelă: 64-63.

A fost doar un foc de paie, asta pentru că ardelenii au replicat imediat și au preluat din nou inițiativa până la ultimul fluier.  Grație acestei victorii, clujenii încheie anul pe prima poziție a clasamentului.

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

O nouă lovitură pentru Shakira

Video BC Timişoara - Steaua 86-83. Bănățenii au urcat pe prima poziție în Liga Națională

baschet timisoara

Popa, după meciul sezonului în Liga 1: ”Mi-a venit în cap acel Dinamo - Foresta”