u bt cluj

U BT Cluj - Ludwigsburg 77-88. Ardelenii, eliminaţi din Champions League

Video CSM CSU Oradea a pierdut dramatic calificarea în turul secund din Europe Cup

sibiu baschet

CSU Sibiu, eliminată de BK Pardubice din FIBA Europe Cup

baschet oradea

27.09.2017, 21:47
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)
  • Cupa Spaniei, sferturi: Alaves-Valencia (miercuri, ora 20:00, Digi Sport 1), Real Madrid - Leganes (miercuri, 22:30, Digi Sport 1)

Eșec dramatic pentru CSM CSU Oradea. Victoria cu 85-70 din retur, ÎN DIRECT la Digi Sport, nu a fost de ajuns pentru calificarea în turul secund din FIBA Europe Cup: în prima manșă, bihorenii pierduseră la diferență de 16 puncte în fața lui Balkan Botevgrad.

CSM CSU Oradea a ratat dramatic calificarea în turul secund din FIBA Europe Cup. Învinsă de Balkan Botevgrad în prima manşă, la diferenta de 16 puncte, echipa antrenată de Cristian Achim a remontat spectaculos în partida de pe teren propriu.

Fără Martin Zeno, accidentat în meciul tur, orădenii conduceau cu 47-35 în pauza mare. Finalul partidei a fost incendar. Înaintea ultimului minut, scorul a devenit 81-65 și gazdele erau calificate. S-a marcat de fiecare parte spre final, din aruncări libere, iar scorul era 85-70 pentru CSM CSU, cu 11 secunde rămase de jucat.

Principalul marcator al partidei, cu 36 de puncte, Nemanja Milosevic a irosit însă aruncarea decisivă și bulgarii merg în turul secund al competiției.

Femeia – căsătorită și cu doi copii - trăiește în prezent într-o locație secretă în Coreea de Sud...

Video CSM Oradea - Steaua 89-81. Bihorenii termină anul la un punct de podium

baschet Oradea

Noi informații în cazul militarului care și-a ucis concubina la coafor

Video U-BT Cluj - CSM CSU Oradea 83-82. Final nebun în derby-ul Ligii Naționale

baschet cluj

Video CSM CSU Oradea - CSU Sibiu 72-73. Final dramatic de partidă. Învingătoarea s-a decis în ultima secundă