Video Steaua - CSU Sibiu 78-68. Au început ezitant, dar s-au impus la diferenţă de zece puncte

Video CSM CSU Oradea - Dinamo 104-65. Echipa pregătită de Cristian Achim a ajuns la opt victorii în 13 etape

Mures Steaua

Video BC Mureş - CSM Steaua 55-80. "Roş-albaştrii" revin la două puncte de lider

08.01.2018, 23:21
  • Liga 1, play-off, etapa a 7-a: FCSB - CFR Cluj (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

• Tenis, WTA, turneul de la Istanbul, marţi: Irina Begu - Dalila Jakupovic (11:00, Digi Sport 2) şi Sorana Cîrstea - Yulia Putintseva (12:00, Digi Sport 3)

CSM CSU Oradea a ajuns la opt victorii în 13 etape în Liga Naţională de baschet masculin. Echipa pregătită de Cristian Achim a înscris peste o sută de puncte în meciul de acasă cu Dinamo.

Victorie fără emoţii pentru CSM CSU Oradea, în faţa propriilor suporteri. Campionii de acum doi ani s-au impus în faţa lui Dinamo la finalul unui meci controlat total de echipa lui Cristian Achim. După 32-14 în primul sfert, partida a fost întreruptă cinci minute în debutul actului secund, după o defecţiune tehnică a cronometrului situat deasupra unui panou.

A fost 64-28 la pauza mare pentru gazde, care au continuat jocul bun şi în ultimele 20 de minute. S-a terminat 104-65 pentru orădeni, la care s-au evidenţiat Bogdan Nicolescu, autor a 18 puncte, 4 recuperări şi un assist. Valeika şi Milosevic au semnat cate 15 puncte.

bilbao levante

Detaliul alarmant din ultima fotografie cu Avicii. Cum a fost surprins cu doar o zi înainte să moară

Video AC Milan - Benevento 0-1. Victorie istorică pentru echipa lui Alin Toşca

AC Milan v Benevento Calcio - Serie A

Video SPAL - AS Roma 0-3. Victorie fără emoţii, înaintea turului din semifinalele UCL