baschet-steaua-dinamo-32-sport-pictures

Video Steaua CSM - Dinamo 82-85. 1-1, la general, în "sferturile" Ligii Naţionale

Video CSM Oradea - Phoenix Galati 103-79. Gazdele, la un succes de semifinalele Ligii Naţionale

fener

Video Real Madrid - Fenerbahce 63-75. Campioana Europei a ratat prezenţa în Final Four

captura oradea

19.04.2016, 22:39
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

CSM Oradea a făcut un nou pas spre semifinalele Ligii Naţionale - a câştigat şi meciul doi al duelului cu Phoenix Galaţi.

Jucătorii lui Cristian Achim au reuşit un prim sfert perfect, încheiat 37-18. În continuare, gazdele s-au menţinut la controlul partidei. La pauza mare, orădenii aveau 20 de puncte avans, iar Phoenix a încercat să se apropie pe tabelă în sfertul trei.

Gălăţenii au punctat doar la impresia artistică, chiar dacă la un moment dat au ajuns la 8 puncte de rivali. CSM Oradea a forţat din nou pe final şi s-a impus cu 103-79, în special datorită preciziei în aruncările de la distanţă.

Sean Barnette a fost omul meciului, cu 22 de puncte, 7 recuperări şi 4 pase decisive. CSM conduce cu 2-0 la general, iar seria se va muta de duminică la Galaţi.

Actrița Dorina Chiriac a publicat pe pagina sa de Facebook o scrisoare deschisă în care le cere...

Video CSM CSU Oradea - Dinamo 104-65. Echipa pregătită de Cristian Achim a ajuns la opt victorii în 13 etape

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Steaua - CSU Sibiu 78-68. Au început ezitant, dar s-au impus la diferenţă de zece puncte

Video U-BT Cluj - Phoenix Galaţi 91-75. A opta victorie în zece etape pentru ardeleni. Urmează derby-ul