c oradea sibiu

Video CSM CSU Oradea - CSU Sibiu 70-66. Se joacă meci decisiv pentru bronzul în Liga Națională!

Video CSU Sibiu - CSM CSU Oradea 71-72. Final interzis cardiacilor în duelul pentru locul 3

finala baschet-1

Video Stelistul Dudzinski vrea să relanseze finala cu U Cluj chiar de ziua lui: "Ar fi extraordinar!"

baschet sibiu oradea

24.05.2017, 21:36
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (azi, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (azi, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (azi, 21:45, Digi Sport 2)

ÎN DIRECT la Digi Sport, CSM CSU Oradea a reușit să câștige meciul 3 al finalei mici din Liga Națională de baschet. Campioana de anul trecut s-a impus grație unui coș marcat în ultima secundă și a câștigat cu 2-1 la general

Final dramatic în duelul pentru locul 3, din Liga Națională de baschet. După ce Oradea și Sibiul și-au împărțit victoriile în primele partide, meciul decisiv a avut o desfășurare electrizantă. Gazdele de la CSU Sibiu au condus cu 10 puncte după primul sfert și la un moment dat chiar avea un avans de 18 puncte, însa fosta campioană a revenit până la pauza mare (39-35).

În continuare s-a jucat echilibrat până în ultimele minute, când jucătorii lui Dan Fleşeriu s-au distanțat din nou, 67-58. A urmat însa o demonstrație defensivă a orădenilor. Au încasat doar 4 puncte în 5 minute și au încheiat victorioși, 72-71, după un cos în ultima secundă, semnat de Franklin.

Omul meciului a fost însă Pasalic, care a marcat 27 de puncte, deși a început partida pe bancă.

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Video BC Timișoara - SCMU Craiova 107-95. Record ofensiv pentru actuala ediție din Liga Națională

baschet timisoara craiova

PASTILA DE LIMBĂ. Din cugetările unei blonde fatale

Video U-BT Cluj - CSM CSU Oradea 83-82. Final nebun în derby-ul Ligii Naționale

baschet cluj

Video BC Timişoara - Steaua 86-83. Bănățenii au urcat pe prima poziție în Liga Națională