Video Dinamo - CSM Oradea 93-81. A doua surpriză consecutivă produsă de "alb-roşii"
04.02.2017, 20:20La trei zile de la succesul din derby-ul cu Steaua, Dinamo a mai dat o lovitură în Liga Naţională de baschet şi a învins campioana CSM CSU Oradea.
Baschet SuperLiga: Tragerea la sorți a țintarului, vineri, 15:00, DGS 1
Media: Fotbal European, joi, 21:30, DGS 1
Conduşi înaintea ultimului sfert, dinamoviştii au marcat aproape dublu faţă de adversar în ultimele zece minute.
Cu 21 de puncte, sârbul Danilo Tasic a fost omul meciului şi nu şi-a iertat adversarul din spatele liniei de trei puncte.
S-a terminat 93-81 pentru Dinamo, care ocupă ultimul loc de playoff după ce a obţinut patru victorii în ultimele cinci etape.
VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT
Etichete: liga nationala baschet , dinamo baschet , dinamo oradea baschet
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Președintele Nicușor Dan a declarat, joi, la Gdansk, că este „o certitudine” că 20 de ani s-a...