baschet Oradea

Video CSM Oradea - Steaua 89-81. Bihorenii termină anul la un punct de podium

Video Fără milă! Steaua a umilit-o pe Dinamo, într-una dintre cele mai clare victorii din istoria recentă

accidentare baschet

Video Minute de panică la Istanbul, în Euroligă. Un jucător a căzut în cap după un slam dunk

steaua dinamo

05.01.2018, 21:10

Steaua nu a avut milă de Dinamo în etapa a 12-a din Liga Naţională de baschet. Roş-albaştrii s-au impus la o diferenţă de 53 de puncte: 119-66.

Eşec greu de digerat pentru baschetbaliştii de la Dinamo. Alb-roşiii au pierdut fără drept de apel derby-ul cu Steaua, din Liga Naţională. Cu înfrângeri pe linie în campionat, gazdele din Ştefan cel Mare au ţinut aproape un sfert şi jumătate.

A urmat un meci dominat copios de sportivii antrenaţi de Jukka Toijala. Steaua a reuşit un total de 14 coşuri de la distanţă şi a depăşit uşor bariera de 100 de puncte. Finalul i-a aparţinut lui Cătălin Baciu, care a fost imposibil de oprit.

Cu 20 de puncte în dreptul său, Zekovic a fost cel mai bun marcator al oaspeţilor. Steaua s-a impus cu 119-66 şi a obţinut una dintre cele mai clare victorii în faţa marii rivale.

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Video Steaua - CSU Sibiu 78-68. Au început ezitant, dar s-au impus la diferenţă de zece puncte

Video Real Madrid - Valencia 91-72. A doua victorie în cinci zile în faţa unei rivale din Spania