sibiu mures-2

Video CSU Sibiu, ultima semifinalistă a Ligii Naţionale. Victorie în meciul decisiv cu BC Mureş

Video Fenerbahce - Panathinaikos 79-61. Într-o atmosferă incendiară, turcii s-au calificat în Final Four-ul Euroligii

anadolu real

Video Anadolu Efes și Real Madrid, la un pas de semifinale

fener basche

25.04.2017, 23:26
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Fenerbahce s-a calificat fără emoții în Final Four-ul Euroligii masculine de baschet. Turcii au câștigat cu 3-0 seria cu grecii de la Panathinaikos din sferturi după ce au câștigat fără probleme și meciul de marți seară.

13 mii de turci au făcut senzaţie în sala lui Fenerbahce, iar favoriţii nu i-au dezamăgit nici în meciul trei cu rivala Panathinaikos, din sferturile playoff-ului Euroligii. După cele două victorii din Grecia, viecampioana Europei a mers cap la cap cu formația din Grecia în primul sfert (18-17). Turcii s-au distanțat apoi treptat și la pauza mare aveau un avans de 7 puncte (37-30).

Al treilea sfert le-a revenit tot gazdelor. În ultimul act, însă, Fener a fost de neoprit, mai ales din spatele liniei de trei puncte și Fenerbahce - Panathinaikos s-a încheiat 79-61. Echipa din Turcia este astfel prima formație calificată în Final Four.

În imaginile înregistrate zilele trecute, pe ascuns, cu telefonul, se observă câinii care se luptă...

Video Khimki - Unicaja Malaga 68-66. Rușii au obținut victoria cu un coș în ultima secundă

khimki

Locul în care șapte nopți de cazare costă 1 euro

Video Seară neagră pentru echipele spaniole, în Euroligă. CSKA rămâne lider în clasament