baschet cluj-1

Video U BT Cluj - Lukoil Academic 83-70. Ardelenii au încheiat pe primul loc grupa din FIBA Europe Cup

Video Olympiacos - Real Madrid 92-83. Grecii s-au impus în prelungiri. A treia înfrângere la rând a ibericilor

oradea-timisoara.-baschet

CSM Oradea - SCM Timişoara 81-87. Eşec surprinzător al bihorenilor pe teren propriu

real euroliga

08.12.2017, 22:58
  • Tenis, WTA, Stuttgart: Simona Halep - Coco Vandeweghe (vineri, 14:30, Digi Sport 2)

• Serie A, EXCLUSIV, etapa 35: Inter-Juventus (sâmbătă, ora 21:45, pe Digi Sport 2) şi Fiorentina-Napoli (duminică, ora 19:00, pe Digi Sport 2)

Olympiacos şi Real Madrid au făcut spectacol total în Euroligă. Grecii s-au impus pe cu 92-83, după prelungiri, iar spaniolii au suferit a treia înfrângere consecutivă.

Un coş reuşit în ultima secundă înainte de pauza mare a dat semnalul revenirii pentru Real Madrid, în derby-ul serii din Euroligă.

Conduşi cu 13 puncte, spaniolii au egalat-o pe Olympiakos cu 15 secunde înainte de final. Apoi, Georgios Printezis a ratat două aruncări libere, deşi până atunci avea 6 din 6, iar meciul s-a dus în prelungiri.

În cele cinci minute suplimentare, Olympiacos a făcut diferenţa şi şi-a consolidat poziţia a doua în Euroligă, graţie celei de-a cincea victorii consecutive.

De cealaltă parte, criza se adânceşte la Real. În ciuda celor 33 de puncte marcate de Luka Doncic, echipa din capitala Spaniei a suferit a treia înfrângere la rând şi a şasea în ultimele şapte etape.

Bayern Munchen - Real Madrid - mansa tur a semifinalelor Champions League

Noul plan prin care ISIS vrea să lovească Europa

Zizou, Asensio şi asigurarea de pe "Allianz"

Bayern Muenchen v Real Madrid - UEFA Champions League Semi Final Leg One

Video FCSB îşi cheamă suporterii la "finala campionatului". Mesajul roş-albaştrilor, înaintea meciului cu CFR