fener

Video Real Madrid - Fenerbahce 63-75. Campioana Europei a ratat prezenţa în Final Four

Video SCMU Craiova - BC Mures 96-99. La o singură victorie de calificarea în semifinale

cluj sibiu

Video "U" Cluj - CSU Sibiu 72-67. Studenții conduc cu 2-0 la general

bc mures

21.04.2016, 00:39
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

BC Mureș conduce cu 2-0 la general, în play-off-ul Ligii Naționale de baschet, contra lui SCMU Craiova. Ardelenii au câștigat aseara cu 99-96, după un nou meci decis în prelungiri.

BC Mureș a făcut un pas imens spre semifinalele Ligii Naționale: a câștigat și meciul secund din play-off, în deplasare cu SCMU Craiova, și mai are nevoie de o singură victorie pe teren propriu. Partida a început echilibrat și după primul sfert scorul era egal, 25-25.

La pauza mare, oaspeții au intrat cu trei puncte avans, în special datorită aruncărilor de la distanță ale lui Alhajji Mohammed. BC Mureș a rămas permanent în avantaj pe tabelă, însă nu a reușit să se distanțeze decisiv.

SCMU Craiova a revenit pe final și a reușit să împingă meciul în prelungiri, 83-83. Gazdele au început bine minutele suplimentare, însă ardelenii au câștigat până la urmă tot datorită aruncărilor de trei puncte.

S-a terminat 99-96 pentru BC Mureș, care va găzdui luni cel de-al treilea meci al duelului cu SCMU Craiova, în care conduce cu 2-0 la general.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Video CSU Sibiu - U BT Cluj 84-83. Primul eşec stagional al clujenilor

sibiu cluj baschet

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Video U-BT Cluj - Steaua 87-85. Ardelenii au câştigat cu emoţii primul meci al finalei

finala baschet

Video U-BT Cluj - CSM Oradea 103-96. A doua victorie a clujenilor în semifinalele Ligii Naţionale