oradea timisoara-1

Video CSM Oradea - BC Timişoara 85-81. Al doilea succes din sferturi al bihorenilor

Video Steaua - BCMU Piteşti 105-90. Steliştii conduc cu 2-0 la general în sferturile Ligii Naţionale

collage ghita

Sebastian Ghiţă, omul care a făcut din Asesoft Ploieşti principala forţă a baschetului românesc

baschet steaua-1

13.04.2017, 22:59

Steaua a dat recital şi în meciul secund din seria contra lui BCMU Piteşti, din play-off-ul Ligii Naţionale de baschet.

Primul sfert a fost total la dispoziţia bucureştenilor: Runkauskas şi Dudzinski au marcat pe bandă rulantă, în timp ce oaspeţii au reuşit doar zece puncte.

Ofensiva gazdelor a continuat până la pauza mare, când Steaua avea 27 de puncte avans, iar această diferenţă a fost dublată şi de spectacolul de pe parchet.

Argeşenii s-au ridicat la nivelul adversarilor abia în partea secundă a partidei, însă era prea târziu.

Kostoski a fost principalul marcator al partidei, cu 33 de puncte, iar Runkauskas a fost MVP-ul învingătorilor, cu 27 de puncte şi cinci pase decisive.

Scor final 105-90 şi Steaua conduce cu 2-0 la general. De săptămâna viitoare, duelul pentru semifinale se va muta la Piteşti.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

baschet Oradea

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Video BC Timişoara - Steaua 86-83. Bănățenii au urcat pe prima poziție în Liga Națională

baschet timisoara

Video Steaua CSM - Kormend 72-73. Bucureștenii au ratat calificarea în grupele FIBA Europe Cup