basket cska

Video Seară neagră pentru echipele spaniole, în Euroligă. CSKA rămâne lider în clasament

Video U-BT Cluj - CSM CSU Oradea 83-82. Final nebun în derby-ul Ligii Naționale

baschet cluj-1

Video U BT Cluj - Lukoil Academic 83-70. Ardelenii au încheiat pe primul loc grupa din FIBA Europe Cup

baschet cluj

02.12.2017, 22:39
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

ÎN DIRECT la Digi Sport, derby-ul ligii naționale de baschet masculin s-a ridicat la nivelul așteptărilor. Campioana en titre, U-BT s-a impus la capătul unui duel cu un final incandescent, scor 83-82.

Final nebun în derby-ul ultimelor două campioane din Liga Naţională. În ultimul sfert, U-BT Cluj a irosit un avantaj de 14 puncte, iar rivalii de la CSM CSU Oradea au trecut la conducere chiar în ultimul minut.

Cu cinci secunde rămase însă, Giordan Lee Watson a fost eroul Clujului şi a adus victoria pentru deţinătoarea titlului. Cu 22 de puncte, Watson a fost principalul marcator al meciului.

După 83-82 cu Oradea, U-BT Cluj a revenit pe prima poziţie a clasamentului.

Sursa foto: u-bt.ro

Cum arată şi ce-au făcut câţiva dintre cei care astăzi pun ştampile şi dau verdicte la RTV.

Video CSM CSU Oradea - CSU Sibiu 72-73. Final dramatic de partidă. Învingătoarea s-a decis în ultima secundă

baschet sibiu oradea

Cum ar putea fi vindecată gripa în 24 de ore

Video CSM CSU Oradea a pierdut dramatic calificarea în turul secund din Europe Cup

baschet oradea

Video CSU Sibiu - CSM CSU Oradea 71-72. Final interzis cardiacilor în duelul pentru locul 3