Marius Copil - Tomas Berdych, în turul 1 de la Rotterdam (20:30, Digi Sport 2)

Video&Foto Zeballos i-a cerut un selfie lui Djokovic, după ce a fost învins de sârb!

zeballos djokovic

evenimentele anului 1

Murray și Kerber, campionii mondiali ai anului 2016

murray kerber

În timp ce Murray și Djokovic se luptă pentru întâietate, Milos Raonic va ajunge pentru prima dată pe podium!

milos raonic

Video Murray a câștigat Turneul Campionilor! L-a învins pe Djokovic în "duelul titanilor" și termină în premieră anul ca lider ATP

murray finala 1

Video Mannequin Challenge i-a cuprins și pe cei opt participanți la Turneul Campionilor

murray djokovic mannequin

Andy Murray este, oficial, noul lider al clasamentului mondial ATP, în locul lui Djokovic

murray

Primul trofeu în calitate de lider mondial! Andy Murray l-a învins pe John Isner în finala de la Paris

isner murray

De la 19 ani nu a mai fost atât de jos. Pentru prima dată în ultimii 14 ani, Federer va ieși din Top 10

roger federer

Cea mai lungă așteptare. Au trecut peste 7 ani de când Murray urca prima dată pe locul 2 ATP

andy murray

Video Nick Kyrgios a fost sancţionat de ATP, după comportamentul din meciul cu Zverev

kyrgios

Video Djokovic, aproape să lovească un arbitru, care i-a replicat: ”Arăți ca Ronaldo”

djokovic

Djokovic, primul jucător din istorie care câștigă peste 100 milioane de dolari din tenis

djokovic-1

Video Surprize în Florida. Turneul de la Miami rămâne fără favoriți: Nadal și Wawrinka, out!

nadal waw

Novak Djokovic, victoria 700 a carierei. Al doilea cel mai tânăr jucător care atinge această bornă

nole700

Tecău poate fi lider mondial după Turneul Campionilor. Scenariul care îl duce pe român pe locul 1 ATP

tecau rojer locul1

VIDEO Nick Kyrgios a primit pedepse suplimentare din partea ATP, după ce l-a jignit pe Wawrinka

kzrgios

VIDEO Novak Djokovic, acuzat că trișează, înaintea turneului de la Wimbledon

djko becker

Wawrinka a intrat în Top 5 ATP după victoria de la Rolang Garros. Djokovic rămâne lider

wawrinka-1

VIDEO Rafa Nadal iese din TOP 5 ATP pentru prima oară în ultimii zece ani! Cum arată clasamentul

rafa nadal -1

S-a stabilit programul turneului BRD Năstase Ţiriac Trophy. Competiţia va fi transmisă la Digi Sport

tiriac nastase

Premiile din circuitul ATP vor fi în 2015 de peste 100 de milioane de dolari

atp premii

VIDEO Hănescu se pregăteşte de noul sezon şi îşi urmăreşte cel mai bun prieten la IPTL

monfils

Leonardo Mayer a câștigat primul său titlu ATP din carieră, după ce a revenit incredibil în fața lui Ferrer

leonardo mayer tenis

Simona Halep rămâne pe 5 în topul WTA. Hănescu a coborât pe poziţia 89 ATP

simona halep -3

VIDEO Federer, eliminat surprinzător de Nishikori de la Miami: 6-3, 5-7, 4-6

nishikori federer

Dimitrov, în formă înainte de Indian Wells, turneu transmis începând de joi la Digi Sport

dmiitrov

Horia Tecău şi Jean-Julien Roger s-au calificat cu emoţii în turul doi la Rotterdam

tecau rojer-1

S-a tras la sorți programul de la Australian Open! Nadal și Tomic se întâlnesc în turul 1

rafa nadal bernard tomic

Hănescu nu a mai reușit încă o surpriză. A fost eliminat în sferturile de finală de la Doha

victor hanescu

Victorie mare pentru Marius Copil! L-a învins pe Gilles Simon, locul 19 ATP

copil simon

Statisticile anului în circuitul ATP: Roberto Bautista-Agut este asul tie-break-urilor!

roberto bautista agut tenis

VIDEO Cea mai mare surpriză a anului în tenis: eliminarea lui Federer de la Wimbledon

federer wimbledon 2013

Chris Kermode este noul preşedinte executiv al ATP

chris kermonde

VIDEO Nadal mai are nevoie de o victorie pentru a-și asigura locul 1 la final de an

nadal

ATP îl consideră nevinovat pe Malek Jaziri

malek jaziri

Chiar dacă a pierdut finala de la Tokio, Raonic se apropie de Turneul Campionilor