Ronaldo, lăudat: ”Ar fi cel mai bun și dacă nu ar juca la Real“. Singurul contracandidat la Balonul de Aur

Buffon a demonstrat încă o dată că e un jucător imens. Cum și-a motivat ultimul gest

Exclusiv Veşti bune de la Brănescu! "Nu mai am mult până la 100%". Ce zice de marele Buffon

branescu

Buffon plănuiește să se retragă în stil mare: ”Poate o să lovesc pe cineva cu capul, cum a făcut Zidane” :)

collage zidane buffon

Buffon a scris istorie! Jucătorul cu cele mai multe minute în tricoul lui Juventus

gigi buffon

Nu e nici Barcelona, nici Real Madrid. Buffon: "Aș vrea să nu jucăm cu ei în sferturi"

buffon

3 nume imense lipsesc din echipa ideală FIFA, pentru 2016. Un star al Barcelonei nu a prins primul 11

neymar

Exclusiv Şcolit de Buffon și "distrus" de Storari, Brănescu se gândește să revină la Juve: ”E normal să vreau asta”

gigi-1

Un adversar din Serie A, favoritul lui Buffon: "E cel mai valoros atacant din lume"

buffon dzeko

Video Juventus - Pescara 3-0. Mitriţă nu a făcut deplasarea. Bianconerii, la a 11-a victorie

juventus

Exemplu de fair-play oferit de Buffon, aflat la un meci jubiliar

buffon italia

Buffon se pregăteşte de retragere! Anunţul făcut de legenda lui Juve

buffon

Video&Text Organizatorii meciului au uitat să pună imnul Italiei la staţie, reacţia fanilor a fost genială

imn italia

Video Chievo - Juventus 1-2. Meciul 600 în Serie A pentru Buffon

chievo juventus

Buffon critică dur venirea chinezilor în Serie A: "Un eşec al fotbalului italian"

chinezi milan

Video Lyon - Juventus 0-1. Incredibilul Buffon. Penalty parat şi o intervenţie uluitoare

buffon-3

Schmeichel, considerat cel mai bun portar din istorie. Prezenţă surpriză în topul lui Casillas

schmeichel man united

Marseilleza, fluierată în Italia. Hollande a mulţumit public pentru gestul superb al lui Buffon

buffon bun

Video Erou şi în Franţa. Gest superb al portarului naţionalei Italiei, Gianluigi Buffon

buffon franta

Buffon îl apără pe Hart: "Doar doi portari din lume sunt mai buni ca el"

hart buffon

Lacrimile lui Buffon l-au întristat pe Pogba: "M-am simţit foarte rău când l-am văzut plângând"

gigi plange

Video Buffon, în lacrimi la finalul meciului cu Germania. Promisiunea portarului Italiei

buffon

Morata îşi laudă foştii colegi de la Juve, înainte de Italia - Spania: "Cei mai buni fundaşi din lume"

bonucci-barzagli-chiellini

Cadou special primit de Buffon de la Ranieri, după prelungirea contractului cu Juventus

buffon

Buffon vrea să mai apere doi ani. Şi-a prelungit contractul cu Juventus până în 2018

buffon juve

Leicester l-a impresionat pe Buffon. Mesajul portarului italian pentru "vulpi"

buffon

Video Moment istoric. Buffon a depăşit recordul all-time de minute consecutive fără gol în Serie A

Buffon imparat

Video Juventus - Sassuolo 1-0. Record de meciuri consecutive fără gol primit, în Serie A TIM

buffon-1

Buffon a urcat pe 3 în topul portarilor cu cele mai multe minute consecutive fără gol primit

buffon

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Gianluigi Buffon, record de invincibilitate în Serie A, la 38 de ani

gianluigi buffon

Juventus - AC Milan, sau duelul dintre Buffon și "Noul Buffon". Meciul va fi ÎN DIRECT la Digi Sport

poza portari

Buffon, după încă un eşec al lui Juventus: "Nu trebuie să mai dăm vina pe arbitri"

buffon suparat

Milan a debutat cel mai tânăr portar titular din istoria Seriei A. Peste Buffon și Peruzzi

donnarumma

Mesajul lui Buffon, după ce a fost lăsat în afara listei nominalizaților la Balonul de Aur: ”Vă mulțumesc”

buff

VIDEO Buffon a bifat meciul 150 la naționala Italiei, cu Bulgaria. Recordul all-time

buff

Finala despărţirilor, dar nu pentru toți veteranii. VIDEO Pirlo și Xavi sunt la final de drum, dar Buffon continuă

captura bufon

VIDEO Confuzie în familia lui Buffon: "Unul dintre copiii mei este fan Messi, celălalt este fan Neymar"

familia lui buffon

Buffon și Pirlo pot câștiga UCL pe același stadion pe care au cucerit CM! Doar doi jucători au mai reușit asta

buffon pirlo

Sâmbătă, la Berlin, vor da mâna doi căpitani campioni mondiali pentru prima oară în istoria finalelor UCL

xavi casill

VIDEO ”5-ul lui Pantilimon”. Portarul lui Sunderland și-a ales jucătorii preferați alături de care a jucat

pantilimon

Schimb de mesaje între Cech şi Buffon, pe Twitter. Reacţia italianului, după calificarea în finala UCL

cech buffon

Buffon vrea un gol marcat: "Dacă doar ne vom apăra la Madrid, sigur vom pierde!"

ronaldo gol juventus

Duelul marilor goalkeeperi. Casillas: "Toţi din generaţia mea care visau să ajungă portari îl copiau pe Gigi"

buffon casillas

VIDEO ”Duel” la distanță între Reus și Buffon, înaintea meciului din UCL: ”Tu ai jucat la 5 Mondiale?”

buffon reus

Buffon după înfrângerea din Supercupa Italiei: "Locul doi înseamnă automat un eșec"

buffon

VIDEO Dramatism în Supercupa Italiei. Cinci dintre ultimele şase lovituri de departajare au fost ratate

rafael

VIDEO Buffon a fost eroul lui Juve! Reflexul său a păstrat șansele de calificare intacte

buffon interventie

Cinci portari nominalizați pentru postul de goalkeeper în echipa ideală a anului 2014 aleasă de fotbaliști!