55 rezultate pentru eticheta

chris froome

Video Cum să alungi plictiseala când eşti în carantină! Clipul video cu cicliştii care se antrenează în camera de hotel

ciclis

Echipa Ineos e blestemată! După Froome, şi Geraint Thomas a căzut şi e în pericol să rateze Turul Franţei

thomas

Chris Froome, în stare "foarte gravă", după ce a căzut rău în Dauphine. Britanicul ratează sigur Turul Franţei

Geraint Thomas păstrează tricoul galben în Turul Franței. Victorie istorică pe Alpe d'Huez

Geraint Thomas

BMC a câștigat contratimpul pe echipe din etapa a 3-a a Turului Franței. Van Avermaet, noul tricou galben

bmc

Fernando Gaviria a câștigat prima etapă din Turul Franței. Froome a căzut, Quintana a avut și el probleme

turul frantei

Sâmbătă începe Turul Franței! Va reuși Froome să egaleze recordul lui Merckx?

Froome Le Tour

Schimbare de lider în Turul Italiei. Etapă perfectă pentru Froome şi de coşmar pentru Yates

Froome

Chris Froome, cvadruplu câștigător al Turului Franței, depistat pozitiv. "Am urmat sfatul medicului"

froome

Rafal Majka a câștigat etapa a 14-a din Turul Spaniei. Nibali s-a apropiat de liderul Froome

ciclism

Miguel Angel Lopez, la prima victorie într-un mare tur. Froome rămâne lider în Vuelta

lopez froome nibali

Slovenul Matej Mohoric a câştigat etapa a 7-a din Turul Spaniei, Froome păstrează tricoul roșu

Matej Mohoric

Tomasz Marczynski, învingător în etapa a 6-a din Turul Spaniei. Britanicul Froome rămâne lider

turul spaniei

Lutsenko a câștigat etapa a cincea din Vuelta! Froome a rămas lider și a câștigat timp față de Aru și Nibali

lutsenko froome

Froome a câştigat Turul Franţei pentru a patra oară. Victorie olandeză pe Champs-Elysees

froome tour 2017

Chris Froome și-a asigurat, pe Stade Velodrome din Marseille, a patra victorie în Turul Franței!

christ froome

Barguil a câștigat etapa a 18-a din Turul Franței. Froome, pas important către victoria finală

barg

Un fost săritor cu schiurile a câştigat etapa a 17-a din Le Tour. Schimbări la general, abandon Kittel

etapa 17 le tour

Michael Matthews a câștigat etapa a 16-a din Turul Franței. Froome a rămas lider la general

Mollema a câștigat etapa a 15-a din Turul Franței. Froome a fost aproape să piardă tricoul galben

mollema

Matthews l-a învins pe Van Avermaet, la Rodez. Chris Froome a recuperat tricoul galben

matthews

Prima victorie în Turul Franței pentru Lilian Calmejane! Froome a rămas în galben

calmejane

Fabio Aru a câștigat prima etapă montană din Turul Franței. Froome a preluat tricoul galben

fabio aru

Kittel a câștigat primul sprint din Turul Franței 2017. Froome și Bardet, prinși într-o căzătură

kittel

Geraint Thomas, primul care poartă tricoul galben în Turul Franţei. Etapă bună pentru Froome

geraint thomas turul frantei

Mathias Frank a câştigat etapa a 17-a din Turului Spaniei, Quintana în continuare lider

Mathias Frank

Luxemburghezul Drucker a câştigat etapa a 16-a din Turul Spaniei. Quintana rămâne lider

Jean-Pierre Drucker

Gianluca Brambilla a câștigat etapa a-15-a din Turul Spaniei. Quintana și-a consolidat poziția de lider

Olandezul Robert Gesink a câştigat etapa regină a Turului Spaniei

robert gesink

Romain Bardet s-a impus în etapa a 19-a a Turului Franței. Modificări pe podiumul clasamentului general

bardet turul frantei

Froome a câştigat etapa a 18-a a Turului Franţei. Britanicul şi-a mărit avansul în clasamentul general

froome

Michael Matthews a câștigat etapa a 10-a din Turul Franței. Froome rămâne lider la general

Michael Matthews

20 dintre cele 22 de echipe din Turul Franţei şi-au anunţat componenţa. Cine poate ţine pasul cu Sky

froome-1

Froome a devenit cel mai bine plătit ciclist profesionist. Salariul britanicului

Preşedintele UCI îi ia apărarea lui Froome: "Chris, ţinta unor agresiuni dezgustătoare"

froome-1

Froome: "Mă gândesc să particip la Turul Spaniei. Ar fi o provocare uriaşă"

froome

Froome a abandonat Turul Franței după ce a căzut de două ori în etapa a 5-a

froome

Turul Franţei: Froome a căzut în etapa a 4-a şi s-a accidentat la încheietura mâinii drepte

chris froome accident

Chris Froome și-a prelungit contractul cu Team Sky

chris froome sky

Chris Froome cere suspendarea pe viață pentru sportivii prinși dopați. "Afară din sport!"

chris.froome

Chris Froome le răspunde contestatarilor, după triumful din Turul Franței: "Tricoul meu va rezista în timp"

Seară festivă. Un britanic e câștigătorul ediției centenare a Turului ciclist al Franței

froome paris

Chris Froome a câștigat Turul Franței! Nairo Quintana s-a impus în penultima etapă

froome quintana

Prima victorie pentru francezi în ediția centenară a Le Tour. Riblon, erou pe Alpe-d'Huez