210 rezultate pentru eticheta

cupa angliei

OFICIAL: Arsene Wenger şi-a prelungit contractul cu Arsenal. "Iubesc acest club, privesc înainte optimist"

wenger

Foto Ozil a stârnit hohote cu postarea sa: i-a făcut de râs pe experţii din presa engleză, după ultimul meci

ozil vs chelsea

Video Momente emoţionante înainte de startul finalei Cupei Angliei! Comemorarea victimelor de la Manchester

we stand together

Video Arsenal - Chelsea 2-1. Record de trofee pentru ”tunari” în Cupa Angliei!

arsenal wenger trofeu

Video Antonio Conte este la un pas să egaleze performanţa unui alt italian care a antrenat Chelsea

conte cupa angliei

Autoritățile reacționează. Ce se va întâmpla la finala Cupei Angliei după tragedia din Manchester

collage cupa

Video Pentru prima oară în carieră, Guardiola poate termina un sezon fără trofeu

pep trofeu

Video Derby londonez în finala Cupei Angliei. Arsenal a învins-o în prelungiri pe Manchester City

arsenal fa cup

Video Golurile de generic care au făcut istorie în Cupa Angliei! De la Ginola și Shevchenko, la Payet și Lukaku

colaj goluri Cupa Angliei

Video Fanii lui Chelsea l-au numit "Iuda", reacţia lui Mourinho a fost genială + momentul conflictului cu Conte

mourinho conte

Video Chelsea - Manchester United 1-0. Semifinale de vis în Cupa Angliei, ÎN DIRECT la Digi Sport

Chelsea United Cupa

Video Tottenham - Millwall 6-0. Spurs se califică în semifinalele FA Cup, dar îl pierde pe Kane

son spurs millwall

Video Arsenal - Lincoln City 5-0. Victoria cu numărul 200 pentru ”tunari”, pe Emirates

arsenal lincoln

Video ”Cetățenii” s-au calificat în semifinalele Cupei Angliei după victoria cu Middlesbrough

captura 0-2 city

Video Gest premeditat? Cota imensă pentru ca portarul lui Sutton să mănânce plăcintă în direct

shaw

Video La Sutton - Arsenal, portarul de rezervă a mâncat o plăcintă în timpul meciului

shaw

Video Sutton - Arsenal 0-2. "Tunarii" s-au calificat în sferturile Cupei Angliei

sutton arsenal

Chelsea - Man. United, în ”sferturile” Cupei Angliei. Mourinho: ”Ei sunt deja campioni”

mourinho-1

Video Fulham - Tottenham 0-3. Hat-trick-ul lui Kane aduce calificarea în sferturile Cupei Angliei

kane

Video Wolverhampton - Chelsea 0-2. Liderul din Premier League merge în sferturile Cupei Angliei

wolves chelsea

Video Huddersfield - Man. City 0-0. Pas greşit surprinzător al echipei lui Guardiola

man city 2 hudder

Video Burnley - Lincoln City 0-1. Performanță întâlnită ultima oară cu un secol în urmă

lincoln

Manchester City și Chelsea, ÎN DIRECT la Digi Sport! Programul optimilor Cupei Angliei

City bucurie

Video Leicester - Derby 3-1 d.p. Campioana merge în optimile Cupei Angliei

leicester-1

S-au tras la sorți duelurile din turul al cincilea din Cupa Angliei

fa cup draw

Video Costel Pantilimon a aflat cât va lipsi, după accidentarea din meciul cu Millwall

panti targa verdict

Video Sutton Utd - Leeds Utd 1-0. Fanii echipei din divizia a cincea au sărbătorit calificarea pe teren, alături de jucători

sutton united

Video Ghinion pentru Pantilimon. Românul s-a accidentat în meciul cu Millwall şi a ieşit pe targă

Panti capt accid

Gardoș, revenire cu ghinion la Southampton: "Asta a făcut diferența cu Arsenal"

Gardos Cupa Angliei

Video Tottenham - Wycombe 4-3. Calificare în ultimele secunde, în faţa unei echipe din liga a patra

son

Video Chelsea - Brentford 4-0. Willian, gol superb din lovitură liberă

willian chelsea brentford

Video Southampton - Arsenal 0-5. Gardoș, revenire nefericită în prima echipă a ”sfinților”, după o pauză de 2 ani

captura gardos

Video Liverpool-Wolverhampton 1-2. "Cormoranii" au fost eliminaţi din Cupa Angliei, în turul 4

Wolves jucatori Anfield

Video Derby County - Leicester City 2-2. Calificarea se decide la rejucare

leicester

Liverpool joacă în Cupa Angliei la Digi Sport! Gerrard şi-a ales favoritul: "E un jucător magic"

stevie-1

News Alert De vineri, Cupa Angliei, rămasă cea mai veche competiție de fotbal din lume, se vede pe canalele Digi Sport

Cupa angliei

Video Lucas Leiva, la primul gol pentru Liverpool, după cel contra Stelei, din 2010

lucas leiva plymouth liverpool

Adversară din liga a doua pentru Manchester United în Cupa Angliei. Derby pentru Chelsea

man united wigan

Video UPDATE: George Evans a acceptat tricoul lui Wayne Rooney, după Man United - Reading

wayne rooney reading

Finalele de Cupă în primele patru întreceri fotbalistice din Europa au avut nevoie de prelungiri

cupe

Van Gaal se desparte de Manchester United după triumful din Cupa Angliei: "S-a încheiat"

van gaal

Mesajul inedit transmis de West Ham rivalei de la Manchester United: ”Te rog să câștigi azi!”

west ham-2

Video Crystal Palace s-a calificat în finala Cupei Angliei, după 2-1 cu Watford. Pantilimon, titular

palace fa cup

Video Man. United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după o victorie dramatică în faţa lui Everton

man united everton

Costel Pantilimon şi-a aflat adversara din semifinalele Cupei Angliei

panti-2

Pantilimon, aproape să rateze meciul cu Arsenal. Ce greşeală au făcut oficialii lui Watford

panti-1

Video Pantilimon a luat primul gol la Watford, dar s-a calificat în semifinalele Cupei Angliei

panti arsenal

Video Diego Costa, eliminat prima oară la Chelsea, se apără: "Nu l-am muşcat". A scuipat spre arbitru

costa

Chelsea - Everton, în sferturile Cupei Angliei. Cu cine va juca echipa lui Pantilimon

Pantilimon Watford

Pantilimon, după ce a închis din nou poarta: "Sper să ajungem în finală fără să primim gol"