Noul căpitan al lui Radu Drăgușin a rupt tăcerea, după ce s-a bătut cu un coleg de națională

Tottenham Hotspur First Team Training, Hotspur Way Training Centre, Enfield, UK - 20 Feb 2024

Qatar a câștigat Cupa Asiei, după un hat-trick marcat din penalty

profimedia-0845370174

News Alert Fără precedent în istoria fotbalului! Au bătut selecționata de 15 ori mai valoroasă și s-au calificat în finală

Jordan v South Korea: Semi Final - AFC Asian Cup

Episod inedit în fotbalul internațional. A jucat două meciuri în mai puțin de 24 de ore

Takumi Minamino-1

Japonia, eliminată dramatic de la Cupa Asiei! ”Remontada” cu gol în minutul 90+6

profimedia-0843059262

Heung-min Son a calificat Coreea de Sud în semifinalele Cupei Asiei

profimedia-0842873855

Cel mai bine plătit antrenor din lume i-a lăsat ”mască” pe cei care-i virează salariul în cont: ”Complet inacceptabil”

roberto-mancini

Maroc, înfrângere surprinzătoare. Arabia Saudită, eliminată după lovituri de departajare. Rezultatele zilei din Cupa Africii și Cupa Asiei

profimedia-0841933071

Roberto Mancini a dat o explicație bizară, după ce a părăsit terenul în timpul meciului Arabia Saudită - Coreea de Sud

Foto A văzut ”roșu” imediat după gol pentru un gest bizar, iar echipa lui a fost trimisă acasă cu goluri în minutele 90+5 și 90+7

(SP)QATAR DOHA FOOTBALL AFC ASIAN CUP IRAQ VS JORDAN

Au sărit la bătaie, după ce naționala lor a fost eliminată din Cupa Asiei. ”Cum este posibil să faci asta?”

jesus-casas-jurnalisti

Video&Foto Surpriză uriașă! Aflată la debut, echipa de pe locul 106 în clasamentul FIFA s-a calificat dramatic în sferturi

profimedia-0841367585

Video Intrare ”criminală” cu talpa direct pe față! Decizia arbitrului a lăsat pe toată lumea cu gura căscată. Cum arată victima

profimedia-0838004893

S-a aflat prima echipă calificată în optimile de finală ale Cupei Asiei 2024

profimedia-0838079888

Cupa Asiei pe Națiuni a luat startul! Qatar, victorie la debut

profimedia-0836446078

Exclusiv Liviu Ciobotariu, despre experiența horror de la meciul cu Coreea de Nord: "E ceva ce vreau să uit cât mai repede"

Liviu Ciobotariu

Video Qatar a câștigat în premieră Cupa Asiei. Gol de generic marcat în finala cu Japonia

qatar cupa asiei

Video Un analist sportiv s-a prăbușit de pe scaun, în direct la TV. Medicii l-au resuscitat

arabi

Emiratele Arabe Unite au terminat Cupa Asiei pe podium. Victorie cu 3-2 în faţa Irakului, în finala mică

EAU

VIDEO Uzbekistan - Arabia Saudită 3-1. Echipa lui Olăroiu a ratat calificarea. Românul se întoarce în Dubai

olaroiu eliminat

Olăroiu, aproape de sferturile Cupei Asiei: "Ştim că avem meci greu cu Uzbekistanul, dar vom juca la victorie"

olaroiu-3

VIDEO Cel mai rapid gol din istoria Cupei Asiei! Mabkhout a marcat după 14 secunde

eau

Un jucător de la Cupa Asiei, în semicomă și hipotermie, după testul antidoping

hayel palestina

Un copil de mingi i-a spus portarului Chinei unde să sară la penalty-ul executat de elevul lui Olăroiu

portar china

VIDEO&FOTO Avion de lux pentru Olăroiu şi naţionala saudită. Românul, obligat să câştige Cupei Asiei

oli2

Olăroiu a anunțat lotul Arabiei Saudite. 8 jucători de la echipa lui Reghecampf

cosmin olaroiu-1

VIDEO Colaborare între Reghecampf şi Olăroiu, la naţionala Arabiei Saudite: "Are tot sprijinul meu"

oli reghe

Olăroiu, amăgit de FRF: "Mi-au cerut să vorbesc la Al-Ahli ca să vin la naţională şi n-au mai dat niciun semn"

oli-1

Olăroiu va conduce Arabia Saudită la Cupa Asiei. "A fost decizia preşedintelelui şi trebuie să o respect"