Barcelona, al 7-lea titlu în ultimii 10 ani și a 8-a "dublă" campionat - Cupă

Foto Și-a pus fanii în cap! Un jucător al Sevillei a petrecut până dimineața în club, după umilința cu Barcelona

NZonzi

Barça vrea o nouă Triplă: "Suntem în cea mai bună poziţie posibilă"

barcelona tripla

fan atletico (6)

VIDEO Real Madrid - Fuenlabrada 2-2. "Galacticii" s-au chinuit cu o echipă de liga a 3-a. Bale a revenit cu assist

bale1

Zidane nu se consideră cel mai bun bun antrenor din lume: "Vorbim peste 10 ani"

zidane antrenorul anului

"Dat dispărut", a jucat din nou pentru Barcelona după 591 de zile

barelona

Messi şi Iniesta, la un pas de trofeul 30. Singurii supravieţuitori ai ciclului fantastic al Barçei

messi iniesta

Un fan a solicitat federaţiei spaniole să retragă patru Cupe ale Regelui celor de la Real Madrid

real copa

Luis Enrique nu e interesat de controversele privind arena pe care se va juca finala Cupei Regelui

copa del rey

Video Discursul emoţionant prin care Simeone şi-a readus echipa în joc, în duelul cu Barcelona

simeone discurs barcelona

Video Barcelona - Sociedad 5-2. Calificare rezolvată în ultimele minute. Seară de vis pentru Denis Suarez!

bucurie barcelona

Video Eibar - Atletico 2-2. Echipa lui Simeone s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei

000 KR6BX

Încă un fundaş de la Real Madrid s-a accidentat, înaintea returului cu Celta, din Cupă

varane celta

Video Zidane, după eşecul cu Celta: "Eu sunt responsabil, trebuie să găsesc o soluţie"

zidane celta

Cristiano Ronaldo revine într-un meci din Cupa Regelui, după 2 ani

ronaldo celta

Video Război total între Sevilla şi Ramos. Andaluzii cer sancţionarea fundaşului

collage ramos

Video Marcă înregistrată! Real şi-a prelungit invincibilitatea: a revenit, din nou, cu 3 super reuşite

real record revenire

Record în fotbalul spaniol! Real Madrid a ajuns la 40 de meciuri fără înfrângere

record real

Video Deportivo – Alaves 2-2. Fără Florin Andone, trupa lui Garitano a suferit în Cupa Regelui

depor

Video&Foto CSM Știința Baia mare - Steaua 10-8. Băimărenii sunt noii deținători ai Cupei Regelui!

csm stiinta baia mare - csa steaua cupa regelui finala 1

Video Mariano a marcat cel mai rapid gol al Realului, în Cupa Spaniei. Casemiro şi Odegaard, titulari

mariano

Video Îl mai ştiţi pe Michu? Dublă în Cupa Spaniei la primul meci oficial jucat după 2 ani!

michu

Video Alcorcon – Getafe 1-0. Contra s-a răzbunat pe fosta sa echipă și e în turul trei al Cupei Regelui!

captura bucurie alcorcon

5 lucruri despre finala Cupei Regelui, Barcelona-Sevilla. Meciul e duminică, pe Digi Sport 1

sevlbarc

Spaniolii vor să transforme Copa del Rey. Semifinalistele vor juca un Final Four, ca la baschet și handbal

Pe Zidane nu-l deranjează ca rivala să câștige Cupa pe Bernabeu: ”Mi-e indiferent. Eu o să merg la meci”

bernab

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Celta Vigo - Sevilla 2-2. Andaluzii întâlnesc Barcelona în finala Cupei Regelui

sevilla

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Sevilla-Celta 4-0. Record istoric în Cupa Regelui pentru andaluzi: 8 victorii la rând fără gol primit

sevilla celta

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Cum au sărbătorit Messi şi Suarez succesul categoric din meciul cu Valencia

suarez messi

Luis Enrique, declaraţie surprinzătoare după "măcelul" cu Valencia: "Îmi pare rău!"

luis enrique

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Messi a marcat golul cu numărul 500 în carieră! A reușit un hattrick cu Valencia

m500

VIDEO Las Palmas - Valencia 0-1. "Liliecii" s-au calificat în semifinalele Cupei Regelui

valencia 1

VIDEO Luis Suarez, primul atacant din Top 5 ligi cu 30 de goluri marcate în acest sezon

sarez

VIDEO Valencia - Las Palmas 1-1. "Liliecii" au ratat victoria pe final

valencia las palmas

VIDEO Munir, golgheter în Cupă. Record de pase la golul de la Bilbao

munir-1

Suarez speră până la final. Miercuri află dacă va juca în sferturile Cupei Regelui

suarez-5

VIDEO Atletico Madrid - Rayo Vallecano 3-0. Gazdele, în sferturile Cupei Spaniei

atleti

VIDEO Villarreal - Bilbao 0-1. Bascii, calificați cu dublă victorie în sferturile Cupei

bilb

VIDEO Gâlcă speră la o ”remontada” istorică în fața Barcei. Întâlnire cu ”Balonul de Aur” al antrenorilor

galca luis enrique-1

Echipa lui Gâlcă, încurajată de fanii lui Real înaintea derby-ului cu Barça: ”Aupa Espanyol!”

aupa es

Întâlnire între Gâlcă şi Enrique, pentru a linişti atmosfera înaintea derby-ului

arda turan aleix vidal

Costel Gâlcă va înfrunta Barcelona de trei ori în 11 zile, dar nu se teme: ”Știm cum îi putem face față”

costel galca

VIDEO Villarreal - Huesca 2-0. ”Submarinul galben” a întors rezultatul din tur și e în optimile Cupei Spaniei

villarr huesc

Real Madrid n-a avut câștig de cauză nici la Tribunalul Administrativ al Sportului. Rămâne exclusă din Cupă

cheryshev

Benitez n-ar fi la prima eliminare ”la masa verde”. Data trecută, ”Cheryshev” a fost un român

benitez

E OFICIAL! Real Madrid, exclusă din Cupa Spaniei! Ce căi de atac mai au albii în "cazul Cheryshev"