669 rezultate pentru eticheta

diego simeone

Diego Simeone îşi face deja planurile pentru sezonul viitor: vrea să îl aducă pe Edinson Cavani la Atletico

cavani

VIDEO Sevilla-Atletico 0-0. Andaluzii, singurii neînvinși pe teren propriu în La Liga

sevilla atl

Atletico, un contract istoric pentru Diego Simeone și un buget comparativ cu ale Realului și Barcei

simeone-2

VIDEO Celta - Atletico 2-0. Piedică în lupta pentru titlu. Au marcat Nolito și Orellana

juanfran celta

Diego Simeone, după victoria cu Real Madrid: "Sunt lucruri pe care nu ţi le poţi imagina. Pur şi simplu se întâmplă"

simeone-1

Simeone îi ”înțeapă” pe elevii lui Ancelotti înaintea mareului derby de sâmbătă

simeone messi

Simeone, dat de gol de fiul său: "Inter i-a rămas în suflet. Va ajunge antrenor acolo"

Simeone știe cum s-o elimine pe Barca din Cupă: ”Să tratăm fiecare minut ca și cum ar fi ultimul”

atleti

VIDEO Atletico-Rayo 3-1. Trupa lui Simeone rămâne pe podium în La Liga

griezmann

VIDEO "Pentru ce aţi merita Balonul de Aur în viaţa de zi cu zi?" Ancelotti, savuros. Ce au răspuns starurile

ancelotti cristiano ronaldo

VIDEO Barcelona - Atletico 1-0. Catalanii, favoriți la calificarea în semifinalele Cupei Regelui

messi atletico

Torres, înainte de meciul cu Barcelona: "Simeone va avea mereu oferte. Nu de el depinde viitorul meu"

torres-2

Înaintea meciului de miercuri cu Barcelona, din Cupă, Simeone a dezvăluit când pleacă de la Atletico

simeone-1

VIDEO Fotbalul, afacere de familie. Fiul lui Simeone face furori în tricoul naţionalei de tineret a Argentinei

cholito

Barcelona - Atletico, finala din "sferturile" Cupei Spaniei. "Sper că lucrurile se vor schimba în bine pentru noi"

barcelona atletico

VIDEO Real - Atletico 2-2. Oaspeţii vor întâlni Barça în sferturile Cupei Regelui

bucurie atletico

VIDEO Marele regret al lui Simeone: "Cel mai bun meci din cariera mea a fost cu România. Și ne-au eliminat!"

simeone argentina

Cum explică Arda Turan că l-a votat pe Mourinho antrenorul anului, în dauna lui Simeone

arda simeone

Simeone, după înfrângerea de pe Camp Nou: "Meciul s-a pierdut în prima repriză"

simeone 2

Simeone: ”Avem o echipă competitivă!”. Tehnicianul explică unde s-a făcut diferența în meciul cu Real

simeone.palme

Transfer-surpriză! Atletico Madrid a adus gratis un mijlocaș de 33 de ani

cani villarreal

VIDEO Fernando Torres, aclamat de tot stadionul la primul meci al anului pe Vicente Calderon

fernando torres tribuna

VIDEO Atletico-Levante 3-1. Gazdele au egalat-o la puncte pe Barcelona

captura griezman

CR7, desemnat ”fotbalistul anului 2014” și de continentul rivalului său, America

cristiano d

VIDEO Primul antrenament al lui Torres la Atletico, după revenire: ”Sunt emoționat”

torres f

Ziua și trofeul pentru Cristiano: E fotbalistul anului în revista ”World Soccer”

cristiano23

Atletico Madrid s-ar putea despărți de 3 jucători în pauza de iarnă. Doi dintre ei au fost aduși în 2014

cerci jimenez atletico

Fotbalul cu lacătul pus

VIDEO&SONDAJ Atletico a pierdut acasă cu Villarreal, dar trupa lui Simeone acuză arbitrajul

mandzukic

VIDEO Atletico-Villarreal 0-1. Prima înfrângere a echipei lui Simeone pe Vicente Calderon după 582 de zile!

atletivillar

Blanc nu mai este dorit la PSG. Principala țintă pentru francezi e Diego Simeone

blanc simeone

Juventus nu se mulțumește cu o calificare în ultima partidă a grupelor UCL, cu Atletico. "Vrem locul 1!"

marchisio juve bucurie atletico

Tata Martino a ajuns selecționerul Argentinei pentru că antrenorul anului în Spania a refuzat postul

tata martino

Lista scurtă pentru antrenorul anului. Ancelotti, Simeone şi Low se bat pentru supremaţie

simeone

Moyes, 3,8 milioane € pe an. Doar Ancelotti și Luis Enrique câștigă mai mult în Spania

david moyes

Southampton, cel mai bun sezon din istoria clubului. Koeman aplică metoda lui Simeone, la Atletico

southampton

Simeone îl laudă pe Arda Turan: "Este cel mai inteligent fotbalist pe care îl avem"

arda

Pellegrini va fi demis la vară dacă nu își atinge obiectivele. Simeone, principalul candidat

pellegrini

VIDEO Atletico-Cordoba 4-2. Campioana rămâne în coasta ”granzilor” în La Liga

atletico d

Peru vrea o calificare istorică la CM 2018 cu Diego Simeone selecționer

simeone

Președintele lui Atletico, dezamăgit după Gala La Liga: "M-a surprins că Real a primit mai multe premii ca noi"

simeone atletico

Cosmin Contra îl laudă pe Diego Simeone: ”Va fi un mare antrenor!”

contra simeone

Atletico Madrid are cel mai slab atac din ultimii 11 ani: doar 3 goluri marcate de atacanți în opt etape

raul jimenez

VIDEO Simeone, iritat: ”Mandzukic trebuia să bată penalty-ul, nu Siqueira!”

simeone-1

Fortăreața lui Simeone. Defensivă aproape perfectă a lui Atletico în acest sezon

simeone

Diego Simeone: "Juventus este la acelaşi nivel cu Real şi Barça"

simeone juventus

VIDEO S-a întors Simeone pe bancă la Atletico! A “marcat” și el golul doi al echipei sale!

simeone-1

Simeone revine pe banca lui Atletico și adversarii se tem: “Se întoarce personificarea războiului!”

simeone intoarce

VIDEO Almeria-Atletico Madrid 0-1. Încă o victorie la limită pentru Simeone, ajuns la 100 de succese cu Atleti

atletico madrid

VIDEO Maeștrii fazelor fixe! Atletico a marcat 6 goluri în acest sezon din Primera, dar niciunul din acțiune

diego godin miranda faze fixe

Simeone, surprins de înfrângerea de la Pireu. "Simțim deja presiunea meciului cu Juve"