435 rezultate pentru eticheta

finala

Victor Hănescu, în finala turneului de la Banja Luka

hanescu 1

Suedia a câștigat Euro U21 pentru prima oară în istorie! ”Vikingii” au învins Portugalia la lovituri de departajare

suedezi campioni

Monica Niculescu, în finală la Nottingham! Adversară facilă pentru româncă

monica niculescu-3

VIDEO Neymar a intrat în istorie. A marcat în finalele Libertadores și UCL și a câștigat ambele competiții

nymar2

Problemele lui Luis Enrique: Iniesta s-a accidentat și este incert pentru finala UCL

iniestA

VIDEO Barcelona se distrează doborând recorduri: e echipa cu cele mai multe eventuri

doblete barca

VIDEO SONDAJ Sevilla a cerut penalty în minutul 5! La faza imediat următoare, Dnipro a marcat

captura pen sevilla

Patru motive pentru Sevilla să câștige a patra sa finală de Europa League din istorie!

sevilla uel

Raluca Olaru şi Lara Arruabarrena au pierdut finala de dublu la Nurnberg

raluca olaru

Raluca Olaru s-a calificat în finala probei de dublu a turneului de la Nurnberg

VIDEO CSM Bucureşti - Potaissa Turda 26-25. Elevii lui Rudici s-au calificat în finala Ligii Naționale

csm

VIDEO Excepțională performanță pentru Mergea! A câștigat proba de dublu a Masters-ului de la Madrid!

mergea trofeu

Vlăduț Simionescu, în finala Grand Prix-ului de la Zagreb

vladt simionescu

Tecău: "E fantastic că un cuplu românesc a ajuns în finală. Adrian şi Marius nu aveau aşteptări foarte mari"

CFT7522

S-a anunțat ora finalei de la Indian Wells! Simona Halep, ascendent moral în fața Jelenei Jankovic

finala indian wells

VIDEO Geru a promis că se retrage dacă ajunge în finală! Steaua-Dunărea Galaţi e vineri, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

captura geru galati

Norvegia a învins Spania și a devenit campioană europeană la handbal feminin

norvegia

Contra dă piept cu ”lanterna roșie” și poate să urce în clasament: ”Nu trebuie să le dăm nicio șansă”

cosmin contra-1

Andreea Mitu a câștigat finala de dublu de la Dobrici, dar a pierdut la simplu

andreea mitu

Begu şi Arruabarrena sunt în finală la Seul

Lara-Arruabarrena-Irina-Camelia-Begu

În 2016, a patra finală UEFA Champions League pe San Siro. Inter, Feyenoord și Bayern au învins aici

san siro

VIDEO Lisicki - Pliskova, finala turneului de la Hong Kong, LIVE la Digi Sport 2

lisicki

CSM București va juca finala Bucharest Trophy, ce echipa Cristinei Neagu, Buducnost

captura csm handbal

Știința a câștigat Cupa Municipiului Bacău. Dunărea Călărași a produs surpriza în finala mică

captura handbal bacau

VIDEO Sevilla-Sampdoria 0-2. Italienii vor juca finala Turneului Carranza, cu Atletico Madrid

carranza

VIDEO San Lorenzo a câștigat pentru prima oară în istorie Copa Libertadores!

san lorenzo-1

Germania s-a calificat în finala Cupei Mondiale pentru a opta oară

germania

Kvitova s-a calificat în finala de la Wimbledon. A trecut de Safarova în două seturi

kvitova

VIDEO Medalie de aur la Campionatul European de scrimă de la Strasbourg! România-Rusia 38-34!

scrima

Dani Alves: "Ar fi ceva special să câştigăm CM după o finală cu Argentina"

dani alves-1

Simona Halep a câştigat 7 titluri WTA din cele 12 obţinute de românce în ultimii şase ani

simona halep victorie

Nadal şi Djokovic vor disputa duminică finala turneului de la Roland Garros

nole

Olaru și Peer s-au calificat în finala probei de dublu a turneului de la Nurnberg

VIDEO EXCLUSIV Halep: "Împotriva Anei Ivanovic am fost mult mai încrezătoare!"

halep sincr-1

Jose Antonio Reyes, fotbalistul care a evoluat la toate finalistele din cupele europene din acest an

antonio reyes

Dimitrov, dezamăgit că meciul cu Monfils s-a încheiat prematur: ”Finala cu Rosol va fi altfel”

dimitrov

VIDEO Contra, înaintea „finalei” cu Malaga: „Dacă nu câștig, sunt cu un picior și jumătate în Segunda”

contra som

Andreea Mitu, câștigătoare la dublu și în finală la simplu la turneul de la Santa Margherita

Djokovic își laudă rivalul din finala de la Miami : "Nadal îl poate depăși pe Federer la titluri de Grand Slam"

nadal djokovic

Monica Niculescu și Klara Zakopalova s-au calificat în finală, la turneul de la Hobart

niculescu klara

VIDEO Del Potro, în finală la Sydney. Îl va întâlni pe Tomic

del potro finala sydney

VIDEO Finala Mondialului Cluburilor: Bayern - Raja. Ronaldinho a fost descălțat la final de jucătorii marocani!

raja mineiro

Barca și Real au adversari modești în „16-imile” Copa del Rey. El Clasico, posibil doar în finală

el clasico

Halep, înaintea celei de-a 6-a finale a anului: ”Vreau s-o bat iar pe Samantha Stosur!”

simona halep

Ana Maria Brânză a ratat medaliile la Sankt Petersburg

meci ana-maria branza

RCM Timișoara, în finala Superligii naționale de rugby, după ce a trecut de Farul