969 rezultate pentru eticheta

germania

Peste jumătate dintre titularii Germaniei, finalista CM, joacă la Bayern Munchen

bucurie germania-2

De neînlocuit! 4 jucători germani au bifat până acum toate minutele la CM 2014

low neuer

10 nominalizați la „Balonul de Aur” al CM. Pogba, Depay și Varane, finaliști la „Cel mai bun tânăr jucător”

goldebn ball

Nemţii ştiu cum îl pot anihila pe Messi în finală: "Dacă jucăm compact, nu va reuşi să-şi facă treaba"

howedes germania

Neymar îşi susţine colegii: "Messi merită să fie campion mondial! El şi Mascherano sunt doi oameni buni"

neymar messi mascherano

100.000 de argentinieni sunt aşteptaţi la Rio în weekend

argentinieni

Neymar a răbufnit, în timp ce Brazilia era umilită de Germania: "Haideţi să jucăm poker! Închideţi televizorul"

neymar-3

Vești bune pentru Joachim Low: Mats Hummels se poate antrena alături de echipă

hummels

Dezvăluiri din vestiarul Germaniei. Ce au discutat nemţii, în pauza meciului cu Brazilia, când scorul era 5-0

hummels nemti dezvaluiri

O echipă care a marcat 7 goluri într-un meci n-a mai câștigat CM de 60 de ani

alemania

Gary Lineker: "Brazilia - Germania a fost un meci extraordinar"

gary lineker

Sabella: "7-1 nu este un scor normal"

sabella

Muller: "În prima repriză am fost extraordinari, am spart toate ghinioanele"

muller

Germania s-a calificat în finala Cupei Mondiale pentru a opta oară

germania

FOTO Cum au trăit starurile din sport umilința Braziliei pe rețelele sociale. ”Noi numim asta set în tenis!”

felipao

David Luiz: "Tot ce îmi doream era să văd oamenii din Brazilia zâmbind"

david luiz

Nemții rămân cu picioarele pe pământ. Low: "Nu a fost euforie în vestiar. Trebuie să ne păstrăm calmul"

joachim low

Low îl pune în gardă pe arbitru: "Sper că a văzut că agresivitatea brazilienilor depăşeşte limitele"

low boateng

Germania, echipa cu cele mai multe meciuri, goluri marcate și primite în istoria CM

germania goluri meciuri

Golul lui Djabou, cel mai târziu marcat într-un meci în istoria CM. Germania, lider la încasat astfel de goluri

djabou gol

VIDEO Poloiștii tricolori au câștigat turneul internațional de la București

captura polo

Low: "Mă bucur că Jurgen a reuşit să se califice"

joachim low

Cum ar arăta echipele de la CM fără jucători „străini”? Naționalele de azi se bazează mult pe „imigranți”

brazilia castiga

Extravaganțele echipelor de la CM: Germania și-a construit un oraș în Brazilia, un chilian nu știe spaniolă!

resort germani

Presa germană: "Schumacher şi Mannschaft ne-au oferit o zi minunată"

schumi

FOTO Cele mai scumpe loturi de la CM din punct de vedere al sumelor de asigurare

spania germania

Cea mai valoroasă echipă de la CM costă 671,5 mil. €. Un singur jucător face cât lotul Hondurasului

spania brazil

VIDEO Franța, cea mai în formă echipă înainte de CM. Belgia, Japonia și Germania, pe locul 2

franta

Bayern, clubul cu cei mai mulți jucători la CM. Premier League, campionatul cel mai bine reprezentat în Brazilia

bayern

VIDEO Marcel Răducanu: „Reghe n-are adversar în Liga 1, dar n-ar rezista două luni în Germania”

laureghe

VIDEO Germanii au dominat ziua a doua la Grand Prix-ul de judo de la Samsun

Laura Vargas Koch

Cea mai bună echipă a anului n-are niciun reprezentant din Premier League și Serie A

XI Zurich

Se cunosc sfertfinalistele CM din Serbia. Ungaria - Brazilia, cel mai echilibrat duel