Ce ruşine pentru România! Trei dintre cei patru halterofili deplasaţi la JO Londra 2012 au fost dopaţi

Olympics Day 5 - Weightlifting

Singura echipă românească de la J.O. a rămas fără antrenor

kovacs plecare

londra inchidere

Aur istoric pentru Rusia la volei masculin: a întors finala cu Brazilia de la 0-2 și minge de meci

coreea armata

Continuă Bellu şi Bitang? "N-am spus niciodată că îmi dau demisia" / "Ne expiră contractele. Să vedem..."

bellu retras-1

L-au exclus, l-au reprimit, a câștigat. Makhloufi, campion olimpic

TaoufikMakhloufi finala

Prima medalie de aur pentru Spania! La yachting!

marina-alabau

Usain Bolt are un vis! "Vreau să dau probe la Manchester United"

bolt ferguson

Cătălina Ponor - ARGINT la sol, Izbașa - locul 8. Ponor a ratat bronzul la bârnă, după ce Raisman a depus contestaţie!

catalina ponor-medalia argint

J. O. ziua a 11-a - programul complet

program ziua 11

Usain Bolt critică regulile de la Londra. "Sunt prostești"

usain reguli

Alte două cazuri de dopaj la Londra. Două aruncătoare din Moldova, excluse

marina marghieva

Favoritul la 1 500 m a fost exclus de la Jocurile Olimpice, pentru că a abandonat la 800 m

Taoufik Makhloufi

Alia Mustafina campioană la paralele. Gabrielle Douglas, ultima în finală!

mustafina

Serena și Venus Williams au devenit campioane olimpice pentru a treia oară

serena venus williams

Sandra Izbașa E CAMPIOANĂ OLIMPICĂ la sărituri. Koczi a terminat pe 7 la sol

sandra izbasa poza 1

Michael Phelps și-a încheiat cariera cu încă un aur olimpic!

phelps final

Tiki Gelana a câștigat maratonul olimpic! Lidia Șimon și Constantina Diță, între primele o sută

maraton londra

J.O. ziua a 9-a - programul complet

federer ziua9

Oscar Pistorius, primul alergător cu picioare amputate la Jocuri, s-a calificat în semifinale la 400 metri

pistorius serii

Usain Bolt nu s-a forțat în serii, la sută. Doar 10.09 pentru jamaican

usain serii

România, locul 20 în clasamentul pe medalii

medalii

Ancuța Bobocel și Cristina Casandra au ratat calificarea în finala probei de 3000 de metri obstacole

bobocel3000

România a terminat pe locul 6 la spadă pe echipe - feminin. Am pierdut cu Germania, scor 45-36

simona gherman

Bogdan Juratoni a fost eliminat în optimi la categoria 75 de kg

juratoni

Michael Phelps e UNIC! A câștigat aceeași probă la trei ediții consecutive ale Jocurilor Olimpice

phelps unic

Rusia are o finalistă în turneul de tenis feminin de la J.O. Sharapova- Kirilenko, în semifinale

sharapova londra

Sir Chris Hoy, al cincelea titlu olimpic!

chris hoy

Chinei i-a fost retras titlul olimpic la ciclism pe pistă pe echipe, feminin

china descalificate

Eșecul de la JO face victime: Mircea Roman a demisionat din funcția de antrenor coordonator al loturilor de canotaj

mircea roman

Cea mai neajutorată atletă de la J.O. A renunțat la probă fiind gravidă, fără antrenor și fără echipament!

carolina borges

ROMÂNIA a câștigat medalia de BRONZ la gimnastică feminină! SUA a luat aurul, Rusia-argintul

ye shiwen

Primul aur olimpic din istoria Lituaniei a fost cucerit de o puștoaică de 15 ani

ruta

România este pe locul 11 în clasamentul pe medalii la J.O.

alin moldoveanu medalii

O spadasină din Coreea a pierdut finala pentru o secundă interminabilă. Arbitri au uitat să pornească cronometrul!

shin a lam

China, campioană olimpică cu echipa de băieți, la gimnastică

china medalie masculin

Samara, eliminată în optimi. Nici o româncă în concursul de tenis de masă

samara tur3

Adrian Crișan l-a învins pe Timo Boll, campionul european, și e în sferturile turneului de tenis de masă

adrian crisan

De necrezut! Spania a pierdut și cu Honduras și este deja eliminată din turneul olimpic de fotbal!

spania eliminata

Noul Dream Team al S.U.A a demolat Franța, în turneul masculin de baschet de la Jocurile Olimpice