Video Cine îl mai opreşte pe Nadal? Urmează Thiem, în sferturi, la Madrid

Rafael Nadal

Halep, precum Nadal pe zgură: "Şi-a ridiculizat primele adversare de la Madrid"

Mutua Madrid Open - Day Four

Video Nadal a câștigat trofeul la Barcelona și a bifat noi recorduri. "Regele zgurii" a egalat și o performanță a lui McEnroe

nadal barcelona

Video Nadal n-are rival pe zgură. O nouă victorie categorică la Barcelona

Nadal

Video Nadal, de neoprit pe zgură: a noua victorie consecutivă pe suprafaţa sa preferată

Nadal

Video Adversar facil pentru Nadal în turul secund la Barcelona. Goffin, răsturnare de scor uluitoare

Roberto Carballes Baena

Cine îl mai oprește pe Nadal? Rafa l-a ”strivit” pe Thiem și e în semifinale la Monte Carlo

Video Nadal şi Djokovic s-au calificat în optimile de la Monte Carlo

Nadal

Rafa Nadal dă de înţeles că Roger Federer evită să se confrunte cu el

fed nadal rg

Nadal e din nou lider ATP, după eliminarea lui Federer de la Miami. Marius Copil a urcat două locuri

nadal federer

Rafael Nadal revine în echipa de Cupa Davis a Spaniei, după doi ani de pauză

nadal asensio

Probleme tot mai mari pentru Nadal. Spaniolul a fost forţat să se retragă de la Indian Wells şi Miami

nadal indian wells

"Cine nu şi-ar dori să-i vadă pe Nadal şi Federer aproape dezbrăcaţi?" Bouchard face valuri în lumea tenisului

bouchard federer nadal

Cu gândul la locul 1 mondial. Decizia de ultimă oră luată de Roger Federer

federer rotterdam

Se întorc "regii tenisului". Nadal şi Djokovic, din nou pe teren

tenis

Video Grigor Dimitrov a câştigat Turneul Campionilor, după o finală surprinzătoare cu David Goffin

dimitrov cu bun

Nadal s-a retras de la Turneul Campionilor: "Sezonul meu s-a încheiat"

nadal-2

Video Nadal a primit trofeul de lider ATP: "E ceva la care nu îndrăzneam să mă gândesc cu un an în urmă"

nadal trofeu

Nadal va primi un trofeu încă din prima zi a Turneului Campionilor

nadal-1

Programul primelor două zile de la Turneul Campionilor. Tecău va juca duminică, de la 20:00

atp finals grupe

Vestea aşteptată de toţi fanii tenisului! Nadal participă la Turneul Campionilor

nadal

Video Surpriză neplăcută pentru Nadal. Un om de ordine nu l-a recunoscut pe numărul 1 mondial

nadal paris

Nadal scrie o nouă pagină de istorie: încheie un nou an ca lider mondial

nadal 1

Răspunsul lui Halep, după laudele primite din partea lui Federer. Simona a avut un mesaj și pentru Nadal

halep federer nadal

Nadal, sursă de inspiraţie pentru Halep. "Multe lucruri de la el le aplicăm la Simona"

Federer și-a amintit de finala pierdută în fața lui Nadal, la Wimbledon, în 2008, după succesul de la Shanghai

federer nadal

Video De neoprit! Federer, patru ași din patru servicii în doar 50 de secunde

federer

Video Nadal - Federer 4-6, 3-6. Roger rămâne neînvins în fața lui Rafa, în 2017

roger

Video Un nou episod a celei mai mari rivalităţi din tenis. Nadal şi Federer joacă finala la Shanghai, la Digi Sport

nadal federer-2

Video Nadal și Kyrgios, în finală la Beijing. Australianul a făcut spectacol în fața lui Zverev

nadal kyrgios

Halep n-a impresionat chiar pe toată lumea. Anunțul lui Nadal, înainte de Turneul Campioanelor

nadal muguruza

Europa a câștigat prima ediție a Laver Cup, datorită victoriei lui Federer în fața lui Kyrgios

fed nadal-1

Moment istoric în tenis. Federer şi Nadal, coechipieri la Praga

Premieră în istoria celei mai mari rivalităţi din tenis, după victoria lui Nadal la US Open

fed nadal

Nadal, după al doilea Grand Slam câştigat în 2017: "Unul dintre cele mai bune sezoane ale carierei"

nadal reactii

Nadal s-a calificat entuziasmant în semifinale la US Open, după ce a pierdut doar 5 game-uri cu Rublev

victorie nadal

Del Potro, una dintre cele mai spectaculoase reveniri din istorie. E în sferturi, după două mingi de meci salvate

delpotro

Întrebarea pe care Darren Cahill le-o adresează organizatorilor de la US Open

darren cahill-1

Nadal e sincer înainte de debutul de la US Open: ”Nu vreau să-l întâlnesc pe Federer în semifinale”

nadal-2

Organizatorii de la US Open au confirmat capii de serie. Halep, cotată cu a doua șansă

us open capi de serie

Dacă Simona se impune la Cincinnati, toate cele patru clasamente din tenis vor avea noi lideri

halep nadal kontinen safarova

Nadal propune schimbarea sistemului în care este realizat clasamentul ATP: ”Ar proteja jucătorii”

nadal

Federer şi Zverev reeditează la Montreal finala de la Halle (23:00, Digi Sport 2)

federer montreal-1

Surpriză uriașă. Învins de un jucător de 18 ani, Nadal ratează șansa de a redeveni lider mondial

rafa nadal

Murray se menține lider în clasamentul ATP, dar Federer și Nadal îl pot depăși până la US Open

murray nadal federer

Video Simona Halep a vorbit despre amintirile sale preferate de la Wimbledon

halep amintiri wimbledon

#CHAMP10N. Reacția lumii tenisului, după ce Rafa Nadal a câștigat al zecelea titlu la Roland Garros

La Decima! Rafael Nadal rescrie istoria. A cucerit al zecelea titlu la Roland Garros!

rafa nadal trofeu

Rafa Nadal şi regăsirea pe zgura "verde" de acasă

Nadal RG

Djokovic și Nadal, victorii în minimum de seturi, în a patra zi de la Roland Garros. Cibulkova a fost eliminată

nadal

Nadal susține decizia lui Federer de a nu merge la Roland Garros! ”Nu a jucat niciun meci pe zgură”