Transformarea lui Radu Drăgușin. Cum a ajuns să joace în prima echipă a lui Juventus, alături de Cristiano Ronaldo

dragusin

Cât a costat, de fapt, transferul lui George Pușcaș de la Inter la Reading

Reading v Swansea City - Sky Bet Championship

Video Zi de coșmar pentru Vlad Chiricheș! A ieșit accidentat după un autogol și o gafă uriașă în prima repriză a meciului cu Inter

chiriches gresealaa

Meci dramatic pentru Marius Șumudică! Gaziantep a preluat conducerea în 10 oameni, dar a fost egalată în minutul 90+3

sumi semimasca

Ianis Hagi a fost din nou rezervă la Rangers. Explicația lui Steven Gerrard

Rangers v Hamilton Academical - Ladbrokes Scottish Premiership

Video Cât ghinion pentru Silviu Lung Jr! Medicii l-au scos din meciul cu Galatasaray, în lacrimi, după parade extraordinare

Silviu Lung, în tricoul lui Kayserispor / Foto: Getty Images

”El este gigantul din România promovat de Pirlo!" Radu Drăgușin, prezentare de gală în Gazzetta dello Sport

Juventus U23 v Pro Sesto - Serie C Group A - Stadio Giuseppe Moccagatta - Alessandria

Video Cătălin Cîrjan, în formă maximă! Gol și penalty decisiv transformat superb de român pentru Arsenal U21 în Cupa Ligii

Momentul în care Cătălin Cîrjan execută penalty-ul decisiv pentru Arsenal U21 / Foto: Twitter@arsenalacademy

Ianis Hagi a devenit rezervă la Rangers, dar Steven Gerrard are o explicație

Rangers v Ross County - Ladbrokes Scottish Premiership

Anunțul făcut în Scoția după ce Ianis Hagi a fost rezervă în ultimele jocuri ale lui Rangers

Lincoln Red Imps v Rangers: UEFA Europa League Second Qualifying Round

Video Killer instinct! Claudiu Keșeru a marcat împotriva lui Tottenham, în Europa League

keseru

Foto Ionuț Nedelcearu, gol important pentru AEK Atena! Românul a dat tonul revenirii

123235643_4798959526812154_4803570866159934123_o

Cota unui internațional român s-a dus în cap! A refuzat FCSB și CFR Cluj, iar acum e ținut numai pe bancă

FOTBAL:ROMANIA-MALTA, PRELIMINARIILE CE 2020 (8.09.2019)

Eric Bicfalvi, în formă maximă! Fotbalistul aflat pe lista lui Mirel Rădoi a reușit o ”dublă” în 12 minute

Eric Bicfalvi, mijlocașul român legitimat la Ural / Foto: Profimedia

Nimic nou sub soare. Câte minute a prins Adrian Petre în ultima etapă de Serie B

petre

Video Așa a decurs debutul lui Ciprian Tătărușanu la AC Milan: trei goluri încasate, două parade și o mare gafă

AC Milan v AS Roma - Serie A

Video Vlad Dragomir, în formă excelentă! Gol superb, de trei puncte, marcat de mijlocașul român pentru Perugia

Vlad Dragomir, în tricoul Perugiei / Foto: Profimedia

Mirel Rădoi a stabilit lista preliminară a stranierilor convocați pentru meciurile din noiembrie! Surprizele selecționerului

radoi

Ionuț Radu, exclus de Inter de pe lista UEFA! Decizie ciudată a lui Antonio Conte

ionut radu

Juventus a suspendat activitatea echipei U23 după ultimele cazuri de COVID-19. Radu Drăgușin, printre infectați

Juventus U19 v SS Lazio U19 - Campionato Primavera - Juventus Center

Ce revenire! Vlad Chiricheș, decisiv după accidentarea care l-a făcut să rateze jocurile naționalei din octombrie

Vlad Chiricheș, în tricoul lui Sassuolo / Foto: Getty Images

Primul pas greșit pentru Reading. Pușcaș a intrat pe final și a fost "înțepat" de jurnaliștii englezi

Reading v Cardiff City - Sky Bet Championship

Echipa lui Daniel Isăilă a dat de pământ cu formația lui Laurențiu Reghecampf!

laurentiu-reghecampf

Tricolorul care a efectuat peste 50 de teste COVID-19! "I se recoltează probe în două zile consecutive, apoi o zi pauză"

Alex Mitriță, în tricoul echipei naționale / Foto: Sport Pictures

Verdict în cazul accidentării lui Ștefan Radu. Fundașul român ratează revenirea lui Lazio în Champions League

Radu Ștefan, fundașul central al lui Lazio / Foto: Getty Images

Cât va lipsi de pe gazon Ștefan Radu. Fundașul român, incert pentru debutul în Champions League

Ștefan Radu, accidentat în meciul Lazio - Inter / Foto: Getty Images

Bogdan Stancu, eroul lui Genclerbirligi! Golul marcat de român a fost decisiv pentru victoria cu Beșiktaș

Bogdan Stancu, după golul marcat cu Beșiktaș / Foto: Twitter@Genclerbirligi SK

Video Ștefan Radu s-a accidentat în meciul Lazio - Inter! Fundașul român, înlocuit după 15 minute

Video Răzvan Marin, pasă de gol pentru Diego Godin! Românul începe să impresioneze la Cagliari

marin

Ianis Hagi, lăudat de BBC după Rangers - Galatasaray

TILBURG, NETHERLANDS - SEPTEMBER 24: Ianis Hagi of Rangers FC during the UEFA Europa League third qualifying round match between Willem II and Ranger

Ce mutare! Portarul român care la 15 ani marca din propria poartă a ajuns în Serie B

FOTBAL:ASU POLITEHNICA TIMISOARA-FC RIPENSIA TIMISOARA, LIGA 2 CASA PARIURILOR (26.09.2020)

Ce notă a primit Ianis Hagi după evoluția cu Galatasaray: "A alergat până la epuizare"

Rangers v St. Johnstone - Ladbrokes Scottish Premiership

Ilie Dumitrescu, dezamăgit după anunțul lui MM Stoica: "Serios? E o veste proastă"

Ilie Dumitrescu

Slavia Praga "pune tunurile" pe arbitrajul din Champions League după eșecul dramatic din play-off: "Ne-a râs în față"

stanciu

Ce a scris The New York Times după reușita istorică a lui Mitriță

Alex Mitriță, după un gol marcat pentru New York City / Foto: Getty Images

Vasile Mogoș a schimbat echipa în Italia! Unde va juca fundașul aflat pe lista lui Mirel Rădoi pentru partida cu Islanda

Vasile Mogoș, în timpul unui antrenament la echipa națională / Foto: Sport Pictures

Video Gent - Dinamo Kiev 1-2. Hațegan a validat cu VAR-ul golul trupei lui Lucescu. Olympiakos - Omonia 2-0. Molde - Ferencvaros 3-3

FC Zenit Saint Petersburg vs FC Ural Ekaterinburg - Russian Premier League

Video Stanciu a jucat 90 de minute în Slavia - Midtjylland 0-0. PAOK, eșec în Rusia. Rezultatele complete din play-off-ul UCL

Fotbal - Fortuna liga - 20/21 - Slavia - Příbram, 3:0, 29. 8. 2020

Așa da! Chiricheș și Răzvan Marin, adversari în Serie A. Cum s-a terminat Sassuolo - Cagliari

US Sassuolo v Cagliari Calcio - Serie A

Denis Drăguș a debutat pentru Crotone în umilința cu Genoa

Genoa CFC v Fc Crotone - Serie A

Foto David Luiz, alături de Cătălin Cîrjan. Mesaj superb pentru puștiul român care s-a antrenat cu prima echipă a lui Arsenal

cirjan

Foto Imaginea zilei. Ce a postat Cătălin Cîrjan pe Twitter, după primul antrenament sub comanda lui Mikel Arteta, la Arsenal

AFC Bournemouth v Arsenal FC - Premier League

Foto Ce moment! Cătălin Cîrjan, convocat de Arteta la prima echipă a lui Arsenal. Când poate debuta

Arsenal FC v Southampton FC - FA Youth Cup: Fourth Round

Victorie categorică pentru echipa lui Cosmin Olăroiu. Jiangsu a făcut spectacol în ultima etapă