CONCACAF a confirmat: Copa America 2016 se va disputa în SUA

În cele din urmă, ediția centenară a Copei America se va disputa în SUA

ntenari

Surpriză de proporţii. Ediţia centenară a Copei America s-ar putea desfăşura în Mexic

trofeu copa america

VIDEO Brazilia a câştigat categoric amicalul cu SUA. Neymar a intrat la pauză şi a marcat o dublă

neymar sua

Cehia - Canada şi SUA - Rusia, în semifinalele CM de hochei pe gheaţă

cehia

Real Madrid se extinde! Va deschide alte două academii în S.U.A., pentru a ajuta copiii defavorizați

escuelas miami

Naționala U16 a României a încheiat cu victorie grupa la Aegean Cup 2015

nationala u16

Brazilianul Ronaldo ia în calcul o revenire pe teren. Ar juca în liga a doua din SUA

ronaldo2

VIDEO SUA - Italia 3-0. Serena Williams a pierdut un set la zero, dar şi-a revenit după ce a băut o cafea

captura serena cafea

VIDEO SUA, un nou titlu mondial la baschet feminin. Australia, pe podium

finale baschet

VIDEO SUA s-a calificat în finala CM, după ce a făcut spectacol şi cu Lituania

irving sua

VIDEO SUA-Finlanda 114-55. Victorie clară a americanilor, în primul meci de la Mondiale

keneth faried

Tim Howard ia o pauză de un an la echipa naţională

tim howard

Planul spaniolilor de a depăși Premier League: ”Aducem cei mai buni fotbaliști din lume”

ronaldo sua

Wilmots: "Pentru inima mea ar fi bine să nu mai avem astfel de meciuri"

wilmots

Tim Howard, jucătorul meciului Belgia - SUA

howard

Klinsmann: "Sunt mândru de jucătorii mei"

klinsmann

VIDEO Belgia-SUA 2-1 (d.p.). Echipa lui Wilmots a ratat exasperant, dar va juca în sferturile CM cu Argentina

gol De Bruyne

VIDEO Poloiștii tricolori au câștigat turneul internațional de la București

captura polo

Low: "Mă bucur că Jurgen a reuşit să se califice"

joachim low

Brooks a visat că va marca golul victoriei cu Ghana: "Le-am spus asta unor colegi! E incredibil!"

brooks

De la Miami, unde se reface după operație, Chivu le transmite fanilor: ”Aveți grijă de sănătatea voastră”

chivu 33

Obama a ales atleţi homosexuali în delegaţia de la Soci, pentru a arăta că SUA refuză discriminarea

cahow caitlin

Beckham vrea să-i aducă lângă el pe Tom Cruise, Beyonce şi Jay Z

beckham

Franţa şi SUA, învingătoare în Cupa Hopman. Spania, învinsă de SUA

hopman

Belgia va călători cel mai puțin la CM 2014. Brazilia, printre cele mai afectate de distanțele lungi

orase bvrazilia 2014

CM 2014, turneul final mondial cu cele mai multe echipe din America la start

mondiale americi

VIDEO Au şi mexicanii Olanda lor. SUA i-a trimis la baraj, cu două goluri în prelungiri!

sua panama

VIDEO Mexic, prima echipă din lume cu 100 de victorii în preliminariile pentru CM

mexic calificare

Victorie istorică pentru Chris Horner în etapa a treia din Turul Spaniei

chris horner BUN

VIDEO "Diavolii" au bătut "liliecii" la super-turneul din S.U.A. Mourinho va juca împotriva unei foste echipe

valencia milan

Asalt pentru Gareth Bale. Perez pleacă în SUA pentru ultimele negocieri

bale tottenham

VIDEO Marquez bate record după record în Moto GP. A câștigat și în SUA și se distanțează în clasament

marquez podium sua

Investitori noi în Formula 1. Un grup a preluat 35% din acțiunile de la Lotus!

tecau mirnyi

Steaua a fost începutul sfârșitului pentru Ajax. "Lăncierii", surclasați și eliminați din Cupa Olandei

ajax amsterdam frank de boer

Tecău și Mirnyi, în sferturile de finală la Delray Beach

Serena şi Azarenka au anunţat târziu că vor lipsi de la Dubai şi au fost penalizate