A lucrat cu Dan Petrescu și Laurențiu Reghecampf și acum a dat verdictul
articol scris de Digi Sport20.10.2023, 11:39
Dan Petrescu (56 de ani) și Laurențiu Reghecampf (48 de ani) sunt doi dintre antrenorii români care au făcut performanță în cupele europene cu echipele din campionatul intern.
![FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, LIGA 1 CASA PARIURILOR (5.02.2022)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDQl/MkYwOSUyRjE0ODkyNjZfMTQ4OTI2Nl9V/TklWRVJTSVRBVEVBLUNSQUlPVkEtQ0ZS/LUNMVUotTElHQS0xLUNBU0EtUEFSSVVS/SUxPUi01XzAyXzIwMjItMS5qcGcmdz0x/MDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9YjhkNjU2ZTFjMGYxODQ2NTA4NDFhOTVlZmI5NDE5NDU=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Raul Rusescu i-a analizat pe Dan Petrescu și Laurențiu Reghecampf
Raul Rusescu s-a remarcat la Unirea Urziceni, acolo unde l-a avut antrenor pe Dan Petrescu. Ulterior, fostul atacant a ajuns la FCSB și a lucrat cu Laurențiu Reghecampf, iar acum a făcut o analiză a celor doi și a spus că aceștia sunt complet diferiți, din punct de vedere al stilurilor.
"Total diferiți unul față de celălalt, dar doi antrenori care, cel puțin pe mine, m-au înțeles foarte bine și mă bucur că i-am avut în cariera mea la momentele respective. A fost foarte bine că l-am întâlnit pe Dan Petrescu la 17 ani. A contat, da, pentru mine foarte mult.
Era foarte aspru și făcea o pregătire foarte dură. Mi-a trebuit ceva până să… Adică am fost împrumutat două sezoane până să pot să fac pasul și când mă așteptam mai puțin am făcut pasul spre prima echipă. M-a ajutat, m-a învățat foarte multe lucruri și mă bucur că l-am întâlnit la vârsta aceea.
(n.r. despre Laurențiu Reghecampf) Abilitatea lui de a gestiona grupul și vestiarul a fost remarcabilă. Și știa exact când trebuie să facă lucrurile astea (n.r. întâlniri la grătar), știa când să pună stop și cred că lucrul ăsta ne-a ajutat foarte mult”, a spus Raul Rusescu, potrivit ProSport.
Cariera lui Raul Rusescu
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Raul Rusescu a traversat cea mai bună perioadă din carieră la FCSB, unde a ajuns de la Unirea Urziceni, iar în 2013 a prins cel mai important transfer.
Sevilla l-a cumpărat pentru 2.2 milioane de euro, dar Raul Rusescu n-a reușit să se impună. Andaluzii l-au împrumutat la Braga și FCSB, iar în august 2015 a fost cedat liber la Osmanlispor.
În ultima parte a carierei, Raul Rusescu a mai bifat o experiență la FCSB și a mai jucat pentru Giresunspor, Academia Clinceni, Lamezia și Concordia Chiajna.
Etichete: laurentiu reghecampf , dan petrescu , raul rusescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...