Oficial Antrenorul care a făcut înconjurul lumii la fiecare meci a fost dat afară! "E greu în fotbal"
articol scris de Digi Sport20.06.2025, 21:11
Segundo Castillo (43 de ani) a reușit să devină cunoscut la nivel mondial în fotbal, deși antrena în Ecuador, la Barcelona SC.
Fotbal Baraj SuperLiga: Chindia - Farul, sâmbătă, 17:30, DGS 1
SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:30, DGS 1
Fostul internațional ecuadorian s-a remarcat prin ținutele sale excentrice cu care se prezenta la meciuri, nemaivăzute pentru un antrenor. Imaginile cu el au ajuns în presa internațională la fiecare meci, iar în ultima vreme outfiturile au fost din ce în ce mai "speciale".
Galerie Foto
Barcelona SC l-a demis pe Segundo Castillo
Acum, însă, Castillo nu va mai avea cum să poarte ținutele prin care s-a făcut cunoscut în toată lumea, deoarece a fost dat afară.
Vineri, conform El Comercio, clubul din Quito a anunțat despărțirea de Castillo, după patru eșecuri consecutive. Astfel, tehnicianul a rămas fără job după 8 luni de mandat.
"Sunt trist și mă doare inima, pentru că o vedeam pe Barcelona în anul centenarului cu Castillo pe bancă. Cred că s-a descurcat bine, dar e greu în fotbal, iar Barcelona nu așteaptă", a transmis președintele echipei.
- 32 de meciuri, 15 victorii, 7 remize și 10 eșecuri este bilanțul lui Segundo Castillo la Barcelona SC, prima echipă antrenată în cariera sa.
Etichete: demitere , segundo castillo , barcelona sc
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Două grupuri de români şi ucraineni, aceştia din urmă veniţi pentru concertul de la Bucureşti al...












































