Afacere între doi adversari din semifinalele Champions League. Real Madrid și Bayern pregătesc un schimb de jucători
The ball with the champions league logo during the Uefa champions league match between SSC Napoli vs Braga at the Diego
Așa ar arăta traseul FCSB-ului în preliminariile UEFA Champions League! O variantă abordabilă și una ”horror”
gigi becali
Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

Video Ajax - Juventus 1-1! Ronaldo a ajuns la al 125-lea gol în Champions League

11.04.2019, 02:54

Ajax-Juventus 1-1 | Revenirea lui Ronaldo a avut doar pe jumătate efectul scontat. Portughezul a marcat pentru Juventus în deplasarea de la Amsterdam, însă turul sferturilor de finală s-a încheiat egal. Ajax a avut cele mai mari ocazii ale meciului de pe Johann Cruyff Arena.

ronaldo cronica
  • SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Cu Cristiano Ronaldo revenit pe teren, Juventus a tremurat în prima repriză a meciului de la Amsterdam. Parada senzaţională a lui Szczesny la şutul lui Ziyech a salvat campioana Italiei. Ajax a continuat sa atace, iar Van de Beek a ratat incredibil.

Cu un minut înainte de pauză, combinaţia dintre Cancelo şi Ronaldo, finalizată de portughez (al 125-lea gol în Ligă) a făcut şah-mat defensiva lăncierilor.

Pasator la golul lui Juve, Cancelo a greşit grav în primele secunde ale părţii secunde. David Neres a profitat de eroare şi a reuşit egalarea. Gazdele au mai fost de două ori aproape să înscrie. Mai întâi, Tagliafico a şutat pe lângă, pentru ca Szczesny să se opună în faţa lui Ekkelenkamp. Ajax a avut apoi noroc: cu 5 minute înainte de final, Douglas Costa a trimis mingea în bară şi meciul s-a încheiat 1-1.

Returul de la Torino va fi marţi, de la ora 22:00, în direct la Digi Sport 2.

VIDEO cu rezumatul meciului Ajax - Juventus:

Echipele de start:

Ajax

Onana - Veltman, De Ligt, Blind, Tagliafico - Van de Beek, Frenkie de Jong, Schone - Ziyech, Tadic, Neres

Juventus

Szczesny - Cancelo, Rugani, Bonucci, Alex Sandro - Bentancur, Pjanic, Matuidi - Bernardeschi, Ronaldo, Mandzukic

UPDATE min. 90: Final de meci. Ajax și Juventus au remizat, scor 1-1, în prima manșă a sferturilor de finală din Champions League, iar returul se anunță unul de foc.

UPDATE min. 85: Bară Juventus. Douglas Costa ia o acțiune pe cont propriu, trece de doi fundași adverși și țintește bara laterală.

UPDATE min. 46: GOOOOOL Ajax! David Neres marchează la 30 de secunde după fluierul de start al reprizei secunde, după ce a recuperat o minge din picioarele lui Cancelo.

UPDATE min. 45+1: E pauză pe Johann Cruyff Arena.

UPDATE min. 45: GOOOOOL Juventus! Ronaldo deschide scorul după o centrare perfectă a lui Cancelo.

UPDATE min. 25: Ocazie uriașă a olandezilor. Van de Beek trage milimetric de bară.

UPDATE min. 1: Începe meciul.

Ajax - Juventus, meciul tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor se joacă în această seară de la ora 22:00 și va fi transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 2, dar și pe digisport.ro și m.digisport.ro pentru abonații RCS&RDS.

Ajax a realizat una din marile surprize ale optimilor de finală din Liga Campionilor. După ce a pierdut, 1-2 la Amsterdam, noua echipă a lui Răzvan Marin s-a impus pe Santiago Bernabeu și a eliminat-o pe Real Madrid, câștigătoarea ultimelor 3 trofee.

De partea cealaltă, Juventus vine și ea după o remontada, contra celeilalte forțe a Madridului. Campioana Italiei a pierdut, 0-2 la Madrid, cu Atletico, dar a câștigat returul de la Torino cu 3-0, grație unui hat-trick al lui Cristiano Ronaldo.

Ajax - Juventus | Cristiano Ronaldo este anunțat titular

Portughezul este anunțat titular. Va fi primul meci al golgheterului lui Juventus după aproape 3 săptămâni. Ronaldo s-a accidentat în meciul jucat pentru naționala Portugaliei împotriva Serbiei (1-1), pe 25 martie, în preliminariile pentru Euro 2020. Starul de 34 de ani al campioanei Italiei a simţit o durere la bicepsul femural drept.

Juventus nu se va putea baza însă pe fundașul Chiellini, care va fi înlocuit cu Daniele Rugani, și nici pe Emre Can, accidentat și el. Mijlocaşul german s-a lovit la gleznă în prima repriză a partidei cu AC Milan.

Lucrurile stau mai bine în tabăra lui Ajax. Lăncierii au la dispoziție toate piesele grele pentru partida transmisă în această seară, de la ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2. Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong și Dusan Tadic sunt anunțați titulari. Pentru Ajax este primul sfert de finală în UEFA Champions League după 16 ani.

Ajax - Juventus, ora 20:00, Digi Sport 2

"Trebuie să ne facem jocul împotriva lui Juventus, dar cel mai important este rezultatul. Juventus este o echipă experimentată și va fi un obstacol foarte mare, la fel cum au fost și Bayern sau Real Madrid. Avem însă o atitudine pozitivă" a declarat Erik ten Hag antrenorul lui Ajax.

"Ajax este o echipă puternică. A eliminat-o pe Real Madrid și a jucat de la egal la egal cu Bayern Munchen. Trebuie să fim atenți. Mă aștept la un meci deschis, care foarte probabil nu se va termina 0-0. Trebuie să luăm o opțiune serioasă pentru calificare, însă nu va fi deloc ușor" a declarat Maxximiliano Allegri, tehnicianul lui Juventus.

UEFA Champions League, meciurile jucate în sferturile de finală pe 9 aprilie 2019

Program UEFA Champions League 2018-2019

• Sferturi de finală Liga Campionilor - 16/17 aprilie (retur)
  • Semifinale Liga Campionilor: 30 aprilie/ 1 mai (turul) - 7/8 mai (returul)
  • Finala UEFA Champions League - Madrid, Wanda Metropolitano - 1 iunie

Ajax - Juventus | Echipele probabile:

Ajax (4-3-3): Onana - Tagliafico, Blind, De Ligt, Veltman - Van de Beek, Schone, De Jong - Neres, Tadic, Ziyech

Juventus (4-3-3): Szczesny - De Sciglio, Bonucci, Rugani, Alex Sandro - Bentancur, Pjanic, Matuidi - Bernardeschi, Mandzukic, Ronaldo

Etichete: juventus torino , ajax amsterdam , sferturi uefa champions league , ajax juventus , video ajax juventus

O femeie bolnavă de cancer a decis să se mute împreună cu familia în „zona albastră” din Costa Rica, iar viața ei s-a schimbat complet

Când Kema Ward-Hopper și logodnicul ei de atunci, Nicholas Hopper, ambii din SUA, au decis să se...

48
A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar
vlad-chiriches
Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan Târnovanu amână petrecerea de titlu
Screenshot 2024-04-24 231756
Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
Înlocuitorul lui Kylian Mbappe vine de la Barcelona! PSG a pregătit oferta: 200.000.000€
profimedia-0865397989
gigi becali

Anunțul făcut de conducerea Barcelonei, după ce Xavi a fost convins să rămână
Sport News - February 21, 2024
Adrian Mutu îi îndeamnă pe rapidiști să nu-l piardă pe cel mai bun “număr 9”. ”Briliantul”, încântat de Albion Rrahmani
Adrian Mutu
Laszlo Dioszegi, mesaj pentru contestatari după Sepsi - FCSB: ”Am demontat mitul. Toată lumea vede”
dyoszegy1
Cum s-a răzbunat o femeie pe soțul infidel. Fapta ei, criticată dur de internauți: „Ar fi trebuit să gândești înainte să acționezi”
Amenințări cu plângeri penale. Edi Iordănescu și Cristi Săpunaru, păcăliți cu zeci de mii de euro
Risto Radunovic e pe lista de transferuri a lui Nelu Varga pentru noul CFR Cluj de titlu! Ce salariu îi oferă
Anne Hathaway, pusă să se sărute cu câte 10 bărbați la audiții: "Nu eram entuziasmată. Mi se părea groaznic"
Sore, dans în costum de baie pe plaja din Maldive și gesturi tandre cu iubitul de care e îndrăgostită până peste cap: "Sunt fericită"
România asistaților sociali. Mii de beneficiari de ajutoare sociale refuză să muncească, chiar cu riscul de a le pierde
A învins Mihai Viteazul în bătălia de la Călugăreni? Adevărul despre lupta cu Sinan Pașa
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO
Ajax, din scandal în scandal! Șeful clubului, probleme mari într-o ”afacere” cu 17.000 de acțiuni
AMSTERDAM, , 05-11-2023 JohanCruyff Arena. Dutch Eredivisie Football season 2023 / 2024. Alex Kroes watching the game Aj

Șase lucruri prin care trece o persoană aflată pe patul de moarte, cu puțin înainte să se stingă. O asistentă a explicat fenomenele stranii
Doi vulturi au fost duși la un centru de reabilitare după ce au fost găsiți beți. Cum au reușit păsările să consume alcool