Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League
Planul prin care Real Madrid a eliminat-o pe Manchester City la ”loteria penalty-urilor”
Exclusiv Scut în jurul lui Istvan Kovacs: ”L-au numit încrezut și provocator, dar a fost un arbitraj bun!”
Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Video Champions League, optimi | Ajax - Real Madrid 1-2 și Tottenham - Dortmund 3-0. Primul gol anulat de VAR în UCL

13.02.2019, 23:55

Ajax a primit vizita Realului și a făcut o primă repriză aproape perfectă, în care Tadic a lovit bara. În minutul 37, "lăncierii" au marcat, însă golul lui Tagliafico a fost anulat după consultarea probei video VAR. Madrilenii și-au revenit în partea secundă, iar Benzema a deschis scorul în minutul 60. Ajax a egalat prin Ziyech un sfert de oră mai târziu. Trupa lui Solari a obținut victoria pe final, prin Asensio, însă la ultima fază a meciului, Dolberg s-a făcut de râs după ce a a scăpat singur cu portarul. Ajax - Real Madrid s-a terminat 1-2, iar "lăncierii" rămân fără victorie cu Real Madrid din 1995.

collage uefa champions league
Ajax - Real Madrid 1-2 și Tottenham - Borussia Dortmund 3-0, în optimile UEFA Champions League
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

În celălalt meci al serii, Borussia Dortmund s-a deplasat pe terenul lui Tottenham. Dortmund a avut cele mai mari ocazii din prima repriză, însă Tottenham a fost mai bună în partea secundă. Coreeanul Son a deschis scorul imediat după pauză, iar Vertonghen și Llorente au stabilit scorul final, 3-0, în minutele 83 și 86.

Ajax - Real Madrid:

UPDATE Min. 90+3 - Final de meci. Real Madrid se impune cu 2-1 pe terenul "lăncierilor".

UPDATE Min. 90+3 - Ocazie Ajax! Dolberg primește o pasă perfectă, scapă singur cu De Gea, dar luftează, iar portarul Realului are timp să intervină.

UPDATE Min. 87 - GOOOOL Real Madrid. Asensio face 2-1 din centrarea lui Carvajal.

UPDATE Min. 75 - GOOOOOL Ajax! Ziyech egalează pentru "lăncieri", din pasa lui Neres.

UPDATE Min. 60 - GOOOOOL Real! Acțiune pe partea stângă a lui Vinicius, care centrează perfect pentru Benzema. Francezul marchează cu un șțut la vinclu.

UPDATE Min. 51 - Ocazie Real, după o superfază făcută de Modric și Carvajal. Ultimul îi pasează lui Benzema, atacantul reia din apropiere, însă portarul lui Ajax e pe fază și reține.

UPDATE Min. 46 - Începe repriza secundă.

UPDATE Min. 45+1 - E pauză la meciul Ajax - Real Madrid.

UPDATE Min. 37 - GOL Ajax, anulat de VAR. Tagliafico marchează cu capul, în urma unui corner executat de Schone, însă arbitrul a consultat VAR-ul și a anulat reușita, pe motiv de offside.

UPDATE Min. 26 - Bară Ajax. Tadic primește o pasă superbă în careu și reia din cădere în bară.

UPDATE Min.14 - Ocazie Real. Incursiune a lui Vinicius pe partea stângă. Brazilianul pătrunde în careu și trage, iar Onana respinge peste transversală.

UPDATE Min. 9 - Ocazie Ajax. Mazraoui trage puțin pe lângă poartă, din poziție centrală.

UPDATE Min. 1 - A început meciul.

Ajax:
Onana - Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico - de Jong, Schone - Van de Beek - Ziyech, Tadić, Neres.

Real Madrid:
Courtois - Carvajal, Nacho, Ramos, Reguilón - Kroos, Modric, Casemiro - Bale, Benzema, Vinícius

Tottenham - Dortmund:

UPDATE Min 90 - Final de meci. Tottenham se impune cu 3-0.

UPDATE Min 86 - GOOOOL Tottenham! Eriksen centrează din corner, iar Llorente trimite cu capul în poartă.

UPDATE Min 83 -  GOOOOL Tottenham! Aurier centrează perfect pentru Vertonghen, care marchează din cădere.

UPDATE Min. 47 - GOOOOL Tottenham! Sud-coreeanul Son Heung-Min deschide scorul din centrarea lui Vertonghen.

UPDATE Min. 45+1 - E pauză la meciul Tottenham - Dortmund.

UPDATE Min. 45 - Ocazie Dortmund. Sancho centrează, Zagadou trimite cu capul din apropiere, dar Lloris are o super intervenție.

UPDATE Min. 23 - Ocazie Dortmund. Pulisic, Sancho și Gotze combină fulgerător, pătrund în careu, însă mingea deviată de defensiva lui Tottenham e reținută de Lloris.

UPDATE Min. 7 - Ocazie Tottehnam. Moura are timp să preia mingea și șutează în cros, pe lângă poartă.

Tottenham:
Lloris - Sanchez, Foyth, Alderweireld - Aurier, Sissoko, Winks, Vertonghen - Eriksen - Son, Lucas

Dortmund:
Bürki - Hakimi, Toprak, Diallo, Zagadou - Witsel, Delaney - Sancho, Dahoud, Pulisic- Götze

Etichete: uefa champions league , ajax real madrid , video ajax real madrid , tottenham dortmund , video tottenham dortmund

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15
FCSB este noua campioană a României! Titlul, asigurat matematic după 2-1 cu Farul
fcsb 2

Au luat titlul cu FCSB și acum urmează să semneze contractele + Cine va pleca de la campioană
Screenshot 2024-04-28 at 19.13.53
Exclusiv ”Dacă vine Gigi Becali cu un milion?”. Laszlo Dioszegi a dat răspunsul și și-a anunțat decizia finală
FOTBAL:PREZENTARE SERGIU BUS LA FCSB (14.07.2020)
Transferul lui Florinel Coman e ”99% gata”
Screenshot 2024-04-13 at 16.11.18
Ermal Krasniqi, ofertă din Bundesliga de la Werder Bremen. Câți bani a cerut Rapid pentru transfer
Gigi Becali a anunțat primul transfer al verii pentru Champions League! Semnează cu FCSB: ”Am vorbit cu el”
Cum arată Tia Carrere la peste 20 de ani de la serialul "Vânătoarea de comori". Într-o rochie scurtă și decoltată, la 57 de ani, actrița pare că a făcut un pact cu timpul
Kanye West, din nou în centrul atenției. Reacții după ce rapperul i-a făcut un „compliment” deplasat Biancăi Censori
De la Smart la Simple: ”Telefonul plictisitor" un nou trend printre tineri. Video
Cum sunt păcăliți șoferii să plătească amenzi care nu le-au fost date de poliție? Cine sunt escrocii
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi
A venit oferta pentru ”perla” lui Real Madrid, imediat după victoria dramatică cu Man. City

O fetiță de 10 ani a murit din cauza unei amibe mâncătoare de creier. Tragedia s-a întâmplat în vacanță, după o baie în piscină
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”