barcelona azi

Barcelona - Juventus 3-0! Messi a fost imperial pentru catalani

Anderlecht a pierdut onorabil pe terenul lui Bayern, jucând 80 de minute în "10". Bară pentru Chipciu

neymar mbappe

Celtic - PSG 0-5. Francezii au gânduri mari în UCL. Start exploziv de sezon, cu Neymar și Mbappe în prim plan

chipciu bayern

12.09.2017, 23:53
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Chipciu şi Stanciu au fost titulari la Munchen, însă Anderlecht a pierdut cu 3-0 duelul cu Bayern.

Campioana din Bundesliga a deschis scorul din penalty, la o fază la care belgienii au rămas în inferioritate numerică. Kums a văzut cartonaşul roşu, iar Lewandowski şi-a trecut în cont primul gol în actuala ediţie UEFA Champions League.

După pauză, Chipciu putea restabili egalitatea. Mijlocaşul român a scăpat pe contra-atac şi a trimis în bară la cea mai mare ocazie a oaspeţilor. În loc de 1-1, a fost 2-0. Thiago a marcat din pasa lui Joshua Kimmich. Tot Kimmich a închis tabela în minutul 90. 3-0 pentru Bayern, care va lupta cu PSG pentru supremaţia în grupa B.

Bayern Munchen - Anderlecht 3-0 ('12 Lewandowski - pen., '65 Alcantara, '90 Kimmich)

Echipele de start:

Bayern: Neuer - Kimmich, Sule, Martinez, Rafinha - Tolisso, Alcantara - Robben, James, Ribery - Lewandowski.

Anderlecht: Sels - Chipciu, Spajic, Kums, Deschacht, Kums, Najar - Stanciu, Dendoncker, Trebel, Hanni - Teodorczyk.