collage real tottenham

Real Madrid - Tottenham 1-1. Ronaldo a marcat din penalty. Ocazie uriașă pentru Kane, pe final

APOEL Nicosia - Borussia Dortmund 1-1. Liderul din Bundesliga a rămas la 6 puncte de Real și Tottenham

r 1

Ronaldo l-a depăşit pe Raul în topul apariţiilor din Ligă. Cum arată clasamentul golgheterilor

borussia

18.10.2017, 00:18
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Echipa care a eliminat Viitorul, APOEL, şi Borussia Dortmund au reuşit primul punct în grupa H după două înfrângeri în primele două etape.

La Nicosia, gazdele au avut cele mai mari ocazii din prima repriză, dar Igor de Camargo şi Aloneftis n-au reuşit să-l învingă pe Burki.

Golurile au venit în repriza a doua - Pote a profitat de greşeala lui Burki şi a făcut 1-0 pentru ciprioţi. Cinci minute a durat avantajul gazdelor - Gotze a centrat pentru Sokratis şi grecul a semnat egalarea.

Imediat, Kagawa a nimerit bara, iar în prelungiri Waterman i-a refuzat lui Aubameyang golul de trei puncte.

APOEL Nicosia - Borussia Dortmund s-a terminat 1-1 şi cele două ocupă ultimele locuri din grupa H, la şase puncte în spatele lui Tottenham şi Real.

Echipele

Apoel (4-2-3-1): Waterman - Vouros, Merkis, Rueda, Lago - Morais, Vinicius - Zahid, Ebecilio, Aloneftis - de Camargo

Borussia (4-3-3): Burki - Schmelzer, Sokratis, Toprak, Bartra - Gotze, Kagawa, Weigl - Yarmolenko, Aubameyang, Pulisic