colaj ucl-1

Meci nebun la Londra. PSG a făcut instrucție cu Anderlecht. Rezultatele din etapa a 3-a a Ligii Campionilor

Coutinho, de neoprit! Patru goluri la rând, în patru partide jucate în deplasare

firmino

Maribor - Liverpool 0-7! Scorul serii în Ligă şi o performanţă unică în istoria echipelor englezeşti, în deplasare

coutinho

17.10.2017, 22:26
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Maribor-Liverpool 0-7. Philippe Coutinho este într-o formă formidabilă la Liverpool. "Cormoranii" au făcut instrucţie în Ligă, cu Maribor: au marcat trei goluri în primele 20 de minute, iar brazilianul a înscris din nou.

Transferul la Barcelona este istorie pentru sud-american, cel puţin din punct de vedere al randamentului. Presa din Spania scrie în continuare de iminenţa unei mutări în iarnă, însă Coutinho se află într-unul dintre cele mai bune momente din carieră, semn că e concentrat 100% pentru ce are de făcut pentru echipa lui Klopp.

Graţie reuşitei din această seară, Coutinho a marcat pentru al patrulea meci la rând în deplasare, pentru Liverpool (lucru unic în cariera sa). Mijlocaşul englezilor şi-a desăvârşit prestaţia bună în repriza secundă, cu câte un assist pentru Firmino, chiar după pauză (54) şi în final, pentru puştiul Alexander-Arnold (90).

De notat şi faptul că eficienţa lui Liverpool în Slovenia a fost una impresionantă. În general, trupa lui Klopp ne obişnuise cu o mulţime de ocazii, dar cu un randament mai degrabă scăzut în faţa porţii. De această dată, însă, a marcat 3 goluri din primele patru şuturi pe poartă.

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Coutinho ar putea debuta pentru Barcelona săptămâna viitoare! Anunțul făcut de Valverde