gigibecali5
Reacția lui Gigi Becali, după ce a auzit că Risto Radunovic e dorit de CFR Cluj
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)
Florin Prunea a cerut la națională un jucător după Craiova - CFR Cluj 0-1, iar acesta a venit cu replica
WhatsApp Image 2023-06-25 at 20.18.38 (1)
Ce se întâmplă la Rapid, după ce Daniel Niculae a fost pus sub urmărire penală. Decizia, luată imediat
LIVE Liga Digi Sport
Malmö FF Malmö FF
1 - 1
Mi 01.08.2018 21:15

Malmo-CFR Cluj 1-1. Campioana României a condus în Suedia, cu golul serii în UCL, dar continuă doar în UEL

01.08.2018, 22:20

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

CFR Cluj îşi continuă sezonul continental în Europa League, după 1-2 la general cu Malmo, în preliminariile UEFA Champions League. A fost 1-1 în Suedia, unde clujenii au terminat în 10 oameni, după eliminarea lui Culio, dar s-au consolat cu eurogolul lui Djokovic.

Visul campioanei României de a ajunge în grupele UCL s-a spulberat în Suedia. Ardelenii au marcat golul serii în preliminarii, prin croatul Damijan Djokovic, o reuşită demnă de Zlatan Ibrahimovic, care şi-a lansat cariera chiar la Malmo.

Nu a fost însă de ajuns, după 0-1 la Cluj. Nordicii au scos o remiză, după un alt gol de generic, reuşit de islandezul Traustason, în minutul 55.

Ocazii mari, la ambele porţi, au fost în prelungirile primei reprize. Mai întâi, Rosenberg a tras violent în bară, apoi Ţucudean a fost blocat providenţial de Dahlin.

Experimentatul Culio şi-a tras echipa în jos, fiind eliminat cu un sfert de oră înainte de final, când a primit al doilea galben, pentru o intrare mult prea energică, în condiţiile în care era deja avertizat, şi s-a terminat 1-1.

Astfel, CFR cluj va continua în Europa League, unde va juca în turul trei preliminar cu învingătoarea dublei dintre Alashkert, din Armenia şi Sutjeska, din Muntenegru.

• 90+6

FINAL DE MECI! CFR Cluj a condus cu 1-0 în Suedia, dar a obţinut doar o remiză la Malmo, scor 1-1, şi a ratat calificarea în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. Ardelenii vor continua în Europa League, unde vor da peste câştigătoarea dublei Sutjeska (Muntenegru) - Alashkert (Armenia).

• 90+5 cg cg

Cartonaş galben primit de Antonsson, după un fault asupra lui Manea.

• 90 cg cg

Cartonaş galben primit de Mureşan, după un duel cu Antonsson.

• 82 cg cg

Cartonaş galben primit de Omrani, după un fault asupra lui Bengtsson.

• 81 s s

Ultima modificare la Malmo. Vindheim a intrat în locul lui Larsson.

• 76 cgr cgr

CFR a rămas în 10. Culio a primit al doilea galben şi a fost eliminat, după o intrare periculoasă asupra lui Christiansen.

• 73 s s

Schimbare la gazde. A ieşit şi celălalt marcator, Traustason, iar în locul lui a intrat Lewicki.

• 64 s s

Ultima modificare la CFR. Italianul De Luca a intrat în locul lui Hoban.

• 62 cg cg

Cartonaş galben primit de Culio, după un fault asupra lui Rosenberg.

• 61 s s

Schimbare şi la gazde. Antonsson a intrat în locul lui Strandberg.

• 58 s s

A doua schimbare la CFR. Bordeianu a intrat în locul lui Djokovic.

• 55 g g

GOOOOOL Malmo, 1-1! Suedezii au reuşit să egaleze, tot printr-un gol de excepţie, o execuţie personală de toată frumuseţea, care a făcut inutil efortul lui Arlauskis. Autorul a fost islandezul Traustason, care a înscris cu un şut imparabil, la vinclu.

• 50 cg cg

Cartonaş galben primit de Christiansen, pentru un fault asupra lui Culio.

• 45+5 fr1

PAUZĂ! CFR Cluj conduce cu 1-0 la Malmo, datorită golului senzaţional marcat de Djokovic.

• 45+4 oc oc

Ocazie CFR! Replică pe măsură a clujenilor. Mailat s-a descurcat excelent pe partea stângă şi a pasat inteligent în faţa porţii pentru Ţucudean. Atacantul echipei lui Conceicao a reluat din prima, dar Dahlin a avut un reflex uluitor şi a respins în corner.

• 45+2 oc oc

Ocazie Malmo! Rosenberg a fost aproape de egalare. La doar câţiva centimetri, practic. Atacantul suedez a tras violent din voleu, în bara porţii lui Arlauskis.

• 42 s s

Schimbare la campioana României. Mailat a intrat în locul accidentatului Deac.

• 41 fm fm

Din păcate, Ciprian Deac nu mai poate continua. La câteva minute după ce a revenit pe teren, a făcut semn că accidentarea nu îi permite să mai joace.

• 36 g g

GOOOOOL, 1-0 CFR Cluj! Campioana României a deschis scorul în Suedia şi a egalat rezultatul la general, cu o execuţie din foarfecă. Reuşita serii în Champions League, fără îndoială.

• 34 fm fm

Deac a fost faultat de Nielsen şi a rămas secunde bune întins pe gazon. Au existat temeri că mijlocaşul campioanei României nu va putea continua, dar, în cele s-a ridicat şi a rămas în joc.

• 30

După o jumătate de oră, meciul s-a remarcat mai curând prin atmosfera destul de tensionată de pe teren. Clujenii arată mai bine decât în tur, dar nu suficient pentru a ameninţa avantajul adversarilor la general.

• 28 cg cg

Cartonaş galben primit de Djokovic, pentru că şi-a şicanat în mod repetat un adversar, în careul advers.

• 8 oc oc

Ocazie CFR! A venit replica clujenilor. Ţucudean a tras din prima, de la aproximativ 18 metri, dar Dahlin s-a întins şi a reuşit să respingă în corner.

• 2 oc oc

Ocazie Malmo! Nici nu a început bine meciul, că suedezii au şi fost aproape de gol. O acţiune splendidă s-a încheiat cu pasa lui Rieks în faţa porţii, însă, din fericire, Strandberg nu a ajuns la minge.

A început meciul. Lovitura de start a aparţinut clujenilor.